Виставка робіт Володимира Яковця «Презент» із фондової колекції музею

Виставка робіт Володимира Яковця «Презент» із фондової колекції музею

Виставка Володимира Яковця — завжди яскрава значуща подія у мистецькому житті Черкащини та за її межами. Однак ця особлива — представлено роботи, подаровані художником музею за останні роки.

Володимира Яковця називають одним із яскравих представників «Нової хвилі» в українському мистецтві кінця ХХ століття. Він першим в Україні активно і успішно працював у стріт-арті та ленд-арті. Його творчий досвід сформувався на основі постмодернізму. Звідси — інакомовність, умовність, різноманітні експерименти в царині кольору текстур. Тло його робіт — це ускладнений простір ліній, плям, геометричних фігур. Цікавою особливістю його творів є авторська техніка. Художник відстояв своє право на самовираження — писати на парусині, синтезувати на одному полотні стилі і напрямки, додавати до живопису фотографії, створювати особливий візуальний ефект від направленого світла на полотна.

На виставці представлені роботи із серій «Реставрація», «Фрагменти» та «Антична культура». Так серію «Реставрація» художник розпочав у 2019 році. За основу було взято класичні твори Леонарда Да Вінчі, Рафаеля Санті, Рембрандта ван Рейна, Дієга Веласкеса. Якщо в серії «Реставрація» художник апелює до всесвітньовідомих майстрів, то в «Античному сюжеті» він «цитує» авторів маловідомих. Щодо процесу створення робіт художник розповідає: «Брав портрет, збільшував до великих форматів і потім «псував» картину, вносив усілякі деструкції — геометричні структури, потоки, вони на кшталт розрізані». Таке поєднання класики та сучасності притаманне творчості Володимира Яковця. Саме у серії «Реставрація» художник працює з картинною площиною, то у серії «Фрагменти» (2021 р.) він звертається до об’єму. Тут фрагменти скульптур, з якими ніби «грається» художник, пронизані геометричними текстурами, елементами «оптичного чи концептуального експресіонізму».

Наразі Володимир Яковець в активному творчому пошуці креативних ідей.

Сьогодні музейна колекція налічує 25 творів Володимира Яковця із різних серій: «Знаки та сполохи», «Антики» та «Антична культура» тощо.

Візуальне мистецтво України, в особі його хранителя — Черкаського художнього музею — у захваті!

Виставка експонується в рамках проєкту з нагоди 45-річчя заснування Черкаської дитячої художньої школи імені Данила Нарбута.

Read more

Мистецький проєкт «Святі воїни» Софії Атлантової, Олександра Клименка та Германа Клименка

Мистецький проєкт «Святі воїни» Софії Атлантової, Олександра Клименка та Германа Клименка

26 липня о 15:00 відбулось відкриття мистецького проєкту «Святі воїни», присвяченого мистецьким медитаціям на тему російсько-української війни. Цикл творів написаних в традиційній техніці темперного та олійного живопису на ящиках з-під озброєнь. Виставка присвячена українським героям, що стали на захист нашої Батьківщини, її Незалежності. Подвиг українських героїв освячується і возвеличується.

Виставка сімейних акварелей «Там, де були разом» родини архітекторів Наді і Петра Горпинко

Виставка сімейних акварелей «Там, де були разом» родини архітекторів Наді і Петра Горпинко

Присвячується світлій пам’яті Наді Горпинко 05 липня у Черкаському художньому музеї відбулося відкриття виставки сімейних акварелей родини архітекторів Наді і Петра Горпинко. Альбом сімейних акварелей — емоційні миті, спогади, мандри в минуле.Акварель — захоплення, помічниця, союзниця архітекторів на роботі і в сім’ї.Акварель про сімейні цінності: родина, спогади. Надія