Відкриття персональної виставки Володимира Бабченко «Сповідь»

Відкриття персональної виставки Володимира Бабченко «Сповідь»

10 червня 2021 року відбулося відкриття персональної виставки Володимира Бабченка «Сповідь».

Графічні твори Володимира Бабченка– це ніби сни. Після пробудження, коли свідомість ще не повністю прокинулась, ти ще продовжуєш хапати свій сон за тоненьку ниточку, щоб або виткати з неї цільне полотно, або змотати хаотичний клубок, або просто та ниточка обірветься на половині образу.

Ось сон – він точно снився пів ночі – ми бачимо сюжет, героїв, навіть можемо уявити діалоги, відчути атмосферу. Тут один образ перетікає в інший, раптово змінюються пейзажі і локації. А ось лише один образ – і ми намагаємось, страждаючи, щосили заплющуючи очі, згадати, уявити, що ж там було поряд, які події… І цілий день той єдиний кадр зі сновидіння буде картати розум, аж поки знову не прийде пора заснути.

А ось приснився кольоровий сон, і той колір – ледь вловимий – набагато значущий, аніж самі образи та сюжет («Дзвонарниця»). А ось наснились запахи і звуки – моря, лісу, голосів, руху шовку… («Лісова Мадонна»)

А ось сон, в якому ти летиш, геть в іншому тілі, але воно теж твоє, навіть якщо якимось чином змінило стать, а потім розумієш, що то все ж таки не ти, але відчуваєш легкість від падіння, від змаху крил, від шаленого потоку свіжого повітря в обличчя («Птах»). І так би продовжувати летіти, рости уві сні, хоч вже і виріс з того віку, коли ростуть, аж раптом стукіт в сусідській квартирі за стіною – і за секунду до нього твій політ обривають «Далекі родичі», яких сонна підсвідомість складає в горизонтальну піраміду.

А кому не снились еротичні сни? А хто наважиться про них в деталях розповісти? Не кожен навіть на кушетці у Фрейда буде щирим. Але художнику щастить – він має олівець і папір, і будь-які його фантазії та сни перетворюються на твір мистецтва, відчувати та трактувати який вже мусить той, хто стоїть перед ним. І тоді той відвертий сон художника стає явою глядача.

Свого часу теорія Фрейда про сновидіння спонукала сюрреалістів переносити свої сни (підсвідоме) на полотно. Чи є графічна творчість Бабченка продовженням того досвіду? Чи це не сновидіння, а пристрасті і бажання, що мешкають в зовні скромній, тихій та навіть замкненій людині?

Куратор – Наталія Юріна-Вернидуб

Виставка діє до 10 липня 2021 року.

Read more

Виставка «Світоч Духу: Андрей Шептицький» спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету

Виставка «Світоч Духу: Андрей Шептицький» спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету

Черкаський музей спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету презентує унікальну виставку про життєпис Митрополита Андрея Шептицького. Значення його постаті виходить далеко за межі соціально-історичного контексту Європи початку XX століття та локального — історії заходу України. Його ідеї, як захисника українського народу в часи Світових воєн, в останнє десятиліття активно

Виставка сучасної народної картини черкаської художниці-аматорки Марії Завалко «Барви рідного краю»

Виставка сучасної народної картини черкаської художниці-аматорки Марії Завалко «Барви рідного краю»

Черкаський художній музей презентує персональну виставку сучасної народної картини черкаської художниці аматорки Марії Завалко. Марія Завалко народилася 17 листопада1953 року на Кіровоградщині, згодом родина переїхала до Черкас. Її професійна діяльність не була пов’язана із творчістю. Закінчила Одеський гідрометеорологічний інститут (нині інститут екології). Працювала в одеському «Бюро погоди», а також