Персональна виставка Миколи Дзвоника

Персональна виставка Миколи Дзвоника

Сьогодні, 03 лютого, відбулось відкриття персональної виставки Миколи Дзвоника.

Черкаський художній музей презентує художні твори Миколи Дзвоника. До огляду представлена велика збірка творів митця, виконаних у характерному авторському стилі – це синтез живопису Північного Відродження (за формою) та реальності сьогодення (за змістом), тому вони мають позачасовий просторовий масштаб.

Основною темою творчості майстра є події, що відбуваються у реальному житті. Тут і метафори на теми буття, в яких біблійні сюжети й антична міфологія поєднуються з буденністю. Роботи художника – сама реальність, враження, переживання, емоції, роздуми, бажання, інтегровані в ірреальний метафоричний простір. Його твори є віддзеркаленням глибокого, внутрішнього світу художника і тому потребують тривалого споглядання, адже підтекст, двоїсті образи, іронія, сарказм вимагають вдумливого філософського сприйняття.

Герої Миколи Дзвоника – щирі, відверті з усіма їхніми недоліками. Жодна з деталей композицій не випадкова і є своєрідним символом чи знаком. У техніці виконання, характерній для академічного малярства, з притаманними йому законами світлотіні та перспективи, митець віртуозно досягає щирості та переконливості героїв і сюжетів. За ірреальним світом ірреальних героїв стоїть світ справжній: неоднозначний, суперечливий, але наповнений божественним світлом та надією.

Творчість Миколи Дзвоника – це унікальне явище на українському та європейському просторах. Побачити його твори недостатньо, їх варто відчути і пропустити крізь призму власного життєвого досвіду.

Біографічна довідка:
Микола Тарасович Дзвоник народився у 1963 році. Навчався у Дніпропетровському державному художньому училищі та Харківському художньо-промисловому інституті на факультеті монументально-декоративного розпису у викладачів Є. І. Бикова, А. А. Хмельницького. Після закінчення начання працював над розписом у православних храмах Харківської єпархії, у місті Бориспіль. Він є автором розписів Свято-Михайлівського кафедрального собору міста Черкаси.

Виставка діє до 20 березня 2022 року.

Read more

Майстерклас від Сергія Герасименка «Іконописні образи в техніці монотипія»

Майстерклас від Сергія Герасименка «Іконописні образи в техніці монотипія»

У Черкаському художньому музеї відбувся авторський майстерклас від Сергія Герасименка «Іконописні образи в техніці монотипія». Учасники мали змогу зануритися у світ сакрального мистецтва, опанувати особливості старовинної техніки та створити власні іконописні образи. Дякуємо всім, хто долучився до творчого процесу!

Здур Бобіч (Володимир Бабченко) «Ядерне тремтіння»

Здур Бобіч (Володимир Бабченко) «Ядерне тремтіння»

Черкаський художній музей презентує персональну виставку сучасного черкаського художника-графіка, концептуаліста Здура Бобіча (Володимира Бабченка) «Ядерне тремтіння». Творчий проєкт «Ядерне тремтіння» — це знеособлення людини і спотворена естетика, які мають перегук із футуризмом та водночас актуальні і у наш час. Також проєкт має подвійність сприйняття. «Ядерне тремтіння» — великі, сильні, базові, первісні відчуття