Персональна виставка Анастасії Косик

Виставки 20 жовт 2022 р.

Анастасія Косик – молода й талановита майстриня сучасного декоративно-прикладного мистецтва, яка вивчає культурологію у Харківській державній академії культури. Народилася 3 лютого 1995 року в місті Лиман Донецької області у родині лікарів.

Естетичні властивості світу, зокрема кольори, вабили її з дитинства. Історія Анастасії – про творчу реалізацію і щастя творити. Становлення творчої особистості це поєднання досвіду спостереження з практикою, інтуїтивні відчуття тих важливих символів, які є основою художнього мислення. Часто ці символи укорінено в прадавній історії, архетипах душі і є виявом екзистенції жіночого світосприймання, сповненого ліризму, ніжності і глибини. Їх відтворення є способом вираження тих почуттів і переживань, які спрямовано на гармонізацію матеріального і духовного.

Саме тому велике значення для Анастасії має матеріал, його субстанційні властивості і відповідна до природи основа. Майстриня обожнює природні фарби і для неї матеріал – це «певна комунікація». Анастасія любить з ним експериментувати, раніше захоплювалася тістопластикою і флористикою. Зараз працює в техніці мозаїки з нефарбованої яєчної шкаралупи та мозаїки з бісеру. Обидві техніки розкривають гру кольору і його відтінки, які дарує природа. Мозаїка з нефарбованої яєчної шкаралупи є унікальною та цікавою, оскільки діапазон кольорів настільки широкий, що неможливо повторити палітру у наступній картині. Кожного разу це новий процес творення образів, у якому відбувається постійний пошук потрібного відтінку, щоб око не лише майстра, а й глядача змогло побачити філігранну гру кольору та світла. За змістом роботи Анастасії – цілий всесвіт, який запрошує насолодитися прекрасним.

З 2009 року художниця є постійною учасницею виставкових проєктів в Краматорському художньому музеї, Краєзнавчому музеї міста Лиман, фестивалів аматорського мистецтва, творчих вернісажів. Отримала двічі І місце у номінації «декоративно-прикладне мистецтво» на Канадсько-Українському фестивалі дитячої та юнацької творчості в Торонто (2021 р.) та на ІІ Міжнародному двотуровому фестивалі мистецтв «Лютий Фест» (2022 р.). У неї 9 персональних виставок, не дивлячись на юний вік.

Майстриня також проводить авторські майстер-класи. Під час війни вимушена була переїхати з міста Краматорськ до Черкас. Зараз викладає малюнок у Черкаському міському позашкільному навчальному закладі «Багатопрофільний молодіжний центр». Робота з дітьми – її покликання, що потребує терпіння й любові. Навчити створювати красу – найважче, адже діти мають її відчути й захопитися, лише потім – відтворити. Анастасія і в складних умовах війни відчуває невпинне бажання творити, адже за її словами, вона творить власну історію.

Виставка діє до 20 листопада 2022 року.

Теги

Чудово! Ви підписані!
Чудово! Треба завершити оплату для отримання доступу
З поверненням! Ви авторизувались!.
Ваш обліковий запис активовано! Тепер Ви маєте доступ до всього контенту!