Передчуття

Музейна арт-терапія 3 серп 2022 р.

логотерапія мистецтвом

Благодійна виставка картин художника Павла Солощенка, яка триває у Черкаському обласному художньому музеї, оспівує вічну красу природи і людини у єдності Божого задуму. Художник глибоко віруюча людина. Деякі його роботи 2000-х років сповнені передчуттями подій, які ми переживаємо сьогодні. Мовою художніх образів Павло Солощенко втілює на папері свої інтуїтивні відчуття майбутнього. Саме тому цікаво, як це бачить, переживає і трактує для себе відвідувач.

На інтерактивних проєктах вчимося разом «читати» символи, навіть у чомусь сперечатися з автором. Приміром, увагу привертає символіка зіткнення у картині «Знамення» (2007 р.), концепція останньої роботи «Рік 2022» (2022 р.), яка була створена вже під час війни. Вона сповнена тривоги, але й надії, має ключ до виходу з темряви страху і зневіри, спонукає подивитися углиб історії та біблійних істин, де є усі відповіді. Нам вдалося поспілкуватися з автором стосовно змісту цієї роботи.

«Знамення», 2007 р. Папір, акварель.
«Рік», 2022 р. Папір, акварель.

У символіці цієї картини, за словами художника, боротьба сил світла і темряви вкрай загострена. Бог відсторонено спостерігає, але він все одно залишається у вертикалі світла. Невтручання божественних сил свідчить про пошук моменту істини, коли у запеклій боротьбі має оголитися сама сутність протистояння.

Вогонь війни, який нагадує вулкан, виступає як уособлення зла, яке дуже небезпечне і може поширитися. У вогні й диму вгадуємо велетенські демонічні образи, і саме ми, українці, маємо зупинити це вселенське зло. Український воїн – це наша сила, відповідальність, опора і надія. Це наш цивілізаційний вибір, адже знаходимося у стані апокаліптичної версії подій. Коні мчать крізь божевільне марево війни, Матінка-Земля стогне. За ними постать святого Павла, апостола життєствердної правди та живої віри. Тож якою є роль церкви у війні? Церква має бути осердям надії на мир та укріплення Духу і якщо втратить цю функцію, її сакральне світло змеркне.

Художник передав важкість і абсурдність того, що відбувається, але опорою для українців здавна є Правда, а правда є Бог. Маємо, мусимо витримати. Павло Солощенко впевнений, що результати жодної війни не залежать виключно від людей, Господь несподівано втручається в моменти, які кардинально змінюють хід подій. Світло в роботах художника дає надію на Боже втручання і перемогу добра над злом.

«Місце фінішу. Дякую, Боже, за Ворсклу», 2022 р. Папір, акварель. 
«Хмари над Ворсклою», 2021 р. Папір акварель
«Тривожно у небі над Ворсклою», 2022 р. Папір, акварель
«Солодкий світ сонця», 2017 р. Полотно, олія.

Теги

Чудово! Ви підписані!
Чудово! Треба завершити оплату для отримання доступу
З поверненням! Ви авторизувались!.
Ваш обліковий запис активовано! Тепер Ви маєте доступ до всього контенту!