Передчуття

Передчуття

логотерапія мистецтвом

Благодійна виставка картин художника Павла Солощенка, яка триває у Черкаському обласному художньому музеї, оспівує вічну красу природи і людини у єдності Божого задуму. Художник глибоко віруюча людина. Деякі його роботи 2000-х років сповнені передчуттями подій, які ми переживаємо сьогодні. Мовою художніх образів Павло Солощенко втілює на папері свої інтуїтивні відчуття майбутнього. Саме тому цікаво, як це бачить, переживає і трактує для себе відвідувач.

На інтерактивних проєктах вчимося разом «читати» символи, навіть у чомусь сперечатися з автором. Приміром, увагу привертає символіка зіткнення у картині «Знамення» (2007 р.), концепція останньої роботи «Рік 2022» (2022 р.), яка була створена вже під час війни. Вона сповнена тривоги, але й надії, має ключ до виходу з темряви страху і зневіри, спонукає подивитися углиб історії та біблійних істин, де є усі відповіді. Нам вдалося поспілкуватися з автором стосовно змісту цієї роботи.

«Знамення», 2007 р. Папір, акварель.
«Рік», 2022 р. Папір, акварель.

У символіці цієї картини, за словами художника, боротьба сил світла і темряви вкрай загострена. Бог відсторонено спостерігає, але він все одно залишається у вертикалі світла. Невтручання божественних сил свідчить про пошук моменту істини, коли у запеклій боротьбі має оголитися сама сутність протистояння.

Вогонь війни, який нагадує вулкан, виступає як уособлення зла, яке дуже небезпечне і може поширитися. У вогні й диму вгадуємо велетенські демонічні образи, і саме ми, українці, маємо зупинити це вселенське зло. Український воїн – це наша сила, відповідальність, опора і надія. Це наш цивілізаційний вибір, адже знаходимося у стані апокаліптичної версії подій. Коні мчать крізь божевільне марево війни, Матінка-Земля стогне. За ними постать святого Павла, апостола життєствердної правди та живої віри. Тож якою є роль церкви у війні? Церква має бути осердям надії на мир та укріплення Духу і якщо втратить цю функцію, її сакральне світло змеркне.

Художник передав важкість і абсурдність того, що відбувається, але опорою для українців здавна є Правда, а правда є Бог. Маємо, мусимо витримати. Павло Солощенко впевнений, що результати жодної війни не залежать виключно від людей, Господь несподівано втручається в моменти, які кардинально змінюють хід подій. Світло в роботах художника дає надію на Боже втручання і перемогу добра над злом.

«Місце фінішу. Дякую, Боже, за Ворсклу», 2022 р. Папір, акварель. 
«Хмари над Ворсклою», 2021 р. Папір акварель
«Тривожно у небі над Ворсклою», 2022 р. Папір, акварель
«Солодкий світ сонця», 2017 р. Полотно, олія.

Read more

Мистецький проєкт «Святі воїни» Софії Атлантової, Олександра Клименка та Германа Клименка

Мистецький проєкт «Святі воїни» Софії Атлантової, Олександра Клименка та Германа Клименка

26 липня о 15:00 відбулось відкриття мистецького проєкту «Святі воїни», присвяченого мистецьким медитаціям на тему російсько-української війни. Цикл творів написаних в традиційній техніці темперного та олійного живопису на ящиках з-під озброєнь. Виставка присвячена українським героям, що стали на захист нашої Батьківщини, її Незалежності. Подвиг українських героїв освячується і возвеличується.

Виставка сімейних акварелей «Там, де були разом» родини архітекторів Наді і Петра Горпинко

Виставка сімейних акварелей «Там, де були разом» родини архітекторів Наді і Петра Горпинко

Присвячується світлій пам’яті Наді Горпинко 05 липня у Черкаському художньому музеї відбулося відкриття виставки сімейних акварелей родини архітекторів Наді і Петра Горпинко. Альбом сімейних акварелей — емоційні миті, спогади, мандри в минуле.Акварель — захоплення, помічниця, союзниця архітекторів на роботі і в сім’ї.Акварель про сімейні цінності: родина, спогади. Надія