Зв'язок часів у творчості Андрія Кулагіна

Зв'язок часів у творчості Андрія Кулагіна

/логотерапія мистецтвом/

«В моїх картинах мир, любов, життя і безкінечність правильних стосунків»
Андрій Кулагін

Ми живемо в одному су-ЧАС-ному просторі, але у різній темпоральності. Саме тому, як вважає Пітер Осборн, хтось ментально відчуває себе у XV столітті, хтось у XIX або в середині ХХ, або, взагалі, у майбутньому! Художники, відповідно, також належать різним світам, і їх світовідчуття має прояв у творчості, в тому, як вони образно розкривають простір і час культури.

Андрій Кулагін, виставка картин якого триває у Черкаському художньому музеї, особистість непересічна, відома далеко за межами України завдяки своєму надзвичайному таланту та титанічній праці.

На перший погляд, його світовідчуття – Відродження. Це і високий рівень художньої майстерності, і зв’язок з класикою, і наявність школи, і вихід на міжнародну мистецьку арену. І що головне для Андрія Кулагіна – це творчість – його життєве кредо. Саме у ренесансну добу Людина стає супорядною Богові у його здатності творити. Не займає місце Бога, як це трактує науковий атеїзм минулого століття, а творить як Бог, розкриває в собі Творця.

У картинах Андрія Кулагіна велика робота Душі: його життєствердний світогляд, глибина освіченості в літературі, музиці і Божому Слові, прагнення через творчість змінити світ на краще.

Він різний, проте має свій неповторний і впізнаваний стиль і «почерк». На виставці ми бачимо різні образи: мовчазне – промовляє, а те, що промовляє – виявляє свою сутність. Ми відчуваємо присутність речей у натюрмортах, випромінення світла вечірньої алеї та сучасного динамічного міста, імпресіоністичні вібрації пейзажів, стрімкість руху пікадора... Відчуваємо напевно більше, ніж бачимо. Дивовижно живі картини.Якими є міркування самого художника про час і творчість?

На думку Андрія Кулагіна, художник губиться у часі, він наче блукає у ньому, в художника немає прив’язки до часу. Взагалі, існує три стани Позачасся – оргазм, творчість і молитва. Мабуть, у цьому поєднанні таємниця процесу творення, вираження найглибших імпульсів життя.

Художник розповів під час відкриття виставки, що мистецтво має надихати, людина має радіти красі світу, життю і всім його проявам. І під час війни це є актуальним, це те, що більшою мірою підтримує й мотивує в наш складний час, ніж документальна очевидність страшних подій у русі актуального мистецтва.

Творчість Андрія Кулагіна в різноманітних формах має спільний мотив, вона транслює любов до життя і тому пробуджує в нас бажання плекати і розвивати в собі найкраще. Любов до життя робить нас по-справжньому сильними, творцями Відродження України.

Read more

Виставка гончарної майстерні «Мальва» — «Оаза щирості»

Виставка гончарної майстерні «Мальва» — «Оаза щирості»

Черкаський обласний художній музей презентує виставку гончарної майстерні «Мальва» під орудою Надії Резніченко. На виставці експонуються твори керівника майстерні та її учнів. Надія Резніченко — відома українська керамістка, родом із Кіровоградщини. Закінчила Київську республіканську художню середню школу імені Тараса Шевченка та Львівську академію мистецтв. В основі стилістики творів майстрині — народне відчуття

Виставка до Дня Української Державності

Виставка до Дня Української Державності

До Дня Української Державності Черкаський обласний художній музей презентує виставку — графічну серію портретів державотворців України. Їх автор — заслужений художник Максим Гладько. Основу серії склали портрети знакових постатей буремних часів початку ХХ століття: Микола Міхновський, Дмитро Донцов, Михайло Грушевський, Симон Петлюра, Володимир Винниченко, В’ячеслав Липинський, Павло Скоропадський, Нестор Махно, Степан

Виставка до Дня Української Державності «Державотворці України»

Виставка до Дня Української Державності «Державотворці України»

До Дня Української Державності у Черкаському художньому музеї розгорнуто виставку заслуженого художника України Максима Гладька «Державотворці України». Виставка вже експонується і доступна для перегляду відвідувачів до 27 липня 2025 р.