Зв'язок часів у творчості Андрія Кулагіна

Зв'язок часів у творчості Андрія Кулагіна

/логотерапія мистецтвом/

«В моїх картинах мир, любов, життя і безкінечність правильних стосунків»
Андрій Кулагін

Ми живемо в одному су-ЧАС-ному просторі, але у різній темпоральності. Саме тому, як вважає Пітер Осборн, хтось ментально відчуває себе у XV столітті, хтось у XIX або в середині ХХ, або, взагалі, у майбутньому! Художники, відповідно, також належать різним світам, і їх світовідчуття має прояв у творчості, в тому, як вони образно розкривають простір і час культури.

Андрій Кулагін, виставка картин якого триває у Черкаському художньому музеї, особистість непересічна, відома далеко за межами України завдяки своєму надзвичайному таланту та титанічній праці.

На перший погляд, його світовідчуття – Відродження. Це і високий рівень художньої майстерності, і зв’язок з класикою, і наявність школи, і вихід на міжнародну мистецьку арену. І що головне для Андрія Кулагіна – це творчість – його життєве кредо. Саме у ренесансну добу Людина стає супорядною Богові у його здатності творити. Не займає місце Бога, як це трактує науковий атеїзм минулого століття, а творить як Бог, розкриває в собі Творця.

У картинах Андрія Кулагіна велика робота Душі: його життєствердний світогляд, глибина освіченості в літературі, музиці і Божому Слові, прагнення через творчість змінити світ на краще.

Він різний, проте має свій неповторний і впізнаваний стиль і «почерк». На виставці ми бачимо різні образи: мовчазне – промовляє, а те, що промовляє – виявляє свою сутність. Ми відчуваємо присутність речей у натюрмортах, випромінення світла вечірньої алеї та сучасного динамічного міста, імпресіоністичні вібрації пейзажів, стрімкість руху пікадора... Відчуваємо напевно більше, ніж бачимо. Дивовижно живі картини.Якими є міркування самого художника про час і творчість?

На думку Андрія Кулагіна, художник губиться у часі, він наче блукає у ньому, в художника немає прив’язки до часу. Взагалі, існує три стани Позачасся – оргазм, творчість і молитва. Мабуть, у цьому поєднанні таємниця процесу творення, вираження найглибших імпульсів життя.

Художник розповів під час відкриття виставки, що мистецтво має надихати, людина має радіти красі світу, життю і всім його проявам. І під час війни це є актуальним, це те, що більшою мірою підтримує й мотивує в наш складний час, ніж документальна очевидність страшних подій у русі актуального мистецтва.

Творчість Андрія Кулагіна в різноманітних формах має спільний мотив, вона транслює любов до життя і тому пробуджує в нас бажання плекати і розвивати в собі найкраще. Любов до життя робить нас по-справжньому сильними, творцями Відродження України.

Read more

Мистецький проєкт «Святі воїни» Софії Атлантової, Олександра Клименка та Германа Клименка

Мистецький проєкт «Святі воїни» Софії Атлантової, Олександра Клименка та Германа Клименка

26 липня о 15:00 відбулось відкриття мистецького проєкту «Святі воїни», присвяченого мистецьким медитаціям на тему російсько-української війни. Цикл творів написаних в традиційній техніці темперного та олійного живопису на ящиках з-під озброєнь. Виставка присвячена українським героям, що стали на захист нашої Батьківщини, її Незалежності. Подвиг українських героїв освячується і возвеличується.

Виставка сімейних акварелей «Там, де були разом» родини архітекторів Наді і Петра Горпинко

Виставка сімейних акварелей «Там, де були разом» родини архітекторів Наді і Петра Горпинко

Присвячується світлій пам’яті Наді Горпинко 05 липня у Черкаському художньому музеї відбулося відкриття виставки сімейних акварелей родини архітекторів Наді і Петра Горпинко. Альбом сімейних акварелей — емоційні миті, спогади, мандри в минуле.Акварель — захоплення, помічниця, союзниця архітекторів на роботі і в сім’ї.Акварель про сімейні цінності: родина, спогади. Надія