Зв'язок часів у творчості Андрія Кулагіна

Зв'язок часів у творчості Андрія Кулагіна

/логотерапія мистецтвом/

«В моїх картинах мир, любов, життя і безкінечність правильних стосунків»
Андрій Кулагін

Ми живемо в одному су-ЧАС-ному просторі, але у різній темпоральності. Саме тому, як вважає Пітер Осборн, хтось ментально відчуває себе у XV столітті, хтось у XIX або в середині ХХ, або, взагалі, у майбутньому! Художники, відповідно, також належать різним світам, і їх світовідчуття має прояв у творчості, в тому, як вони образно розкривають простір і час культури.

Андрій Кулагін, виставка картин якого триває у Черкаському художньому музеї, особистість непересічна, відома далеко за межами України завдяки своєму надзвичайному таланту та титанічній праці.

На перший погляд, його світовідчуття – Відродження. Це і високий рівень художньої майстерності, і зв’язок з класикою, і наявність школи, і вихід на міжнародну мистецьку арену. І що головне для Андрія Кулагіна – це творчість – його життєве кредо. Саме у ренесансну добу Людина стає супорядною Богові у його здатності творити. Не займає місце Бога, як це трактує науковий атеїзм минулого століття, а творить як Бог, розкриває в собі Творця.

У картинах Андрія Кулагіна велика робота Душі: його життєствердний світогляд, глибина освіченості в літературі, музиці і Божому Слові, прагнення через творчість змінити світ на краще.

Він різний, проте має свій неповторний і впізнаваний стиль і «почерк». На виставці ми бачимо різні образи: мовчазне – промовляє, а те, що промовляє – виявляє свою сутність. Ми відчуваємо присутність речей у натюрмортах, випромінення світла вечірньої алеї та сучасного динамічного міста, імпресіоністичні вібрації пейзажів, стрімкість руху пікадора... Відчуваємо напевно більше, ніж бачимо. Дивовижно живі картини.Якими є міркування самого художника про час і творчість?

На думку Андрія Кулагіна, художник губиться у часі, він наче блукає у ньому, в художника немає прив’язки до часу. Взагалі, існує три стани Позачасся – оргазм, творчість і молитва. Мабуть, у цьому поєднанні таємниця процесу творення, вираження найглибших імпульсів життя.

Художник розповів під час відкриття виставки, що мистецтво має надихати, людина має радіти красі світу, життю і всім його проявам. І під час війни це є актуальним, це те, що більшою мірою підтримує й мотивує в наш складний час, ніж документальна очевидність страшних подій у русі актуального мистецтва.

Творчість Андрія Кулагіна в різноманітних формах має спільний мотив, вона транслює любов до життя і тому пробуджує в нас бажання плекати і розвивати в собі найкраще. Любов до життя робить нас по-справжньому сильними, творцями Відродження України.

Read more

Жіночий простір — воєнний час

Жіночий простір — воєнний час

До Дня Незалежності України Дирекція художніх виставок України спільно з Черкаським художнім музеєм презентує виставку живопису відомих українських художниць — Марти Базак, Ніни Бондаренко, Оксани Одайник, Ірини Єремєєвої, Дарії Добрякової, Юлії Скрипки, Катерини Косьяненко, Тамари Гержан, Анни Духовичної, Ірини Ситник та Ольги Карпенко. Ця виставка є продовженням культурно-мистецького проєкту «Жіночий простір

Виставка робіт Національної спілки художників України до Дня Незалежності

Виставка робіт Національної спілки художників України до Дня Незалежності

До Дня Незалежності України у Черкаському художньому музеї відбулося відкриття виставки Черкаської обласної організації Національної спілки художників України. До експозиції увійшли кращі твори спілчан, які рефлексують калейдоскопічні образи України тут і тепер. Художньо виразні живописні роботи, витончені графічні твори, зразки пластичного та народного декоративного мистецтва втілюють роздуми й переживання митців