Відкриття виставки «Володимир Крамаренко: Революція свідомості» присвячена пам’яті художника

Виставки 17 черв 2021 р.

У Черкаському художньому музеї вперше експонуються картини художника Володимира Михайловича Крамаренка (1942-2020 рр.).

Митець народився в місті Мелітополь Запорізької області. Ще у дитинстві він відчув потяг до мистецтва, захоплювався малюванням та ліпкою. Згодом отримав художню освіту в Московському заочному університеті мистецтв. Після завершення навчання працював художником-оформлювачем, вчителем малювання та креслення.

Втім енергійній натурі Володимира Крамаренка цього було замало. Він продовжив навчатися і здобув професію художника-дизайнера в Академії мистецтв в місті Рига (Латвія). Своє мистецьке бачення світу та потяг до створення прекрасного митець реалізовував під час роботи в Інституті естетики міста Мінськ. Тринадцять років Володимир Крамаренко обіймав посаду головного художника-дизайнера-архітектора з «малих форм» та займався благоустроєм площ, скверів, парків, вулиць та зупинок в столиці Білорусі. У той же період він успішно брав участь у всесоюзних та міжнародних виставках плакатів, був прийнятий до Спілки художників СРСР.

Володимир Михайлович пережив складний період, коли за серію своїх робіт з політичної тематики зазнав утисків з боку радянської влади та силових структур. Його виключили з Академії мистецтв та Спілки художників СРСР, знищили всі неполіткоректні твори. Але це не зламало художника, він продовжив творити.

Переїхавши жити в місто Черкаси, Володимир Крамаренко захопився символізмом та сюрреалізмом. Митець створив нові серії робіт вже проживаючи в Херсоні та працюючи головним художником Херсонського національного технічного університету. У своїх творах митець підіймав глобальні питання: «Хто ми?», «Куди йдемо?», «Таємниці Всесвіту» та ін. Споглядаючи картини Володимира Крамаренка, кожен глядач має можливість замислитися над одвічними темами буття та людського існування.

Виставка діє до 15 липня 2021.

Теги

Чудово! Ви підписані!
Чудово! Треба завершити оплату для отримання доступу
З поверненням! Ви авторизувались!.
Ваш обліковий запис активовано! Тепер Ви маєте доступ до всього контенту!