Виставка до Дня художника

Виставка до Дня художника

10 жовтня у залах Черкаського художнього музею відкрилася щорічна виставка Черкаської обласної організації Національної спілки художників України приурочена до Дня художника.

Відсвяткувавши того року свій 45 ювілей, спілка продовжує розвиватися, презентуючи нові роботи та нові імена.

У цьому році твори мистецтва представлені на виставці вельми різнопланово, різнобарвно та різноманітно. Образотворче мистецтво відзначається великою кількістю напрямків, технік, видів і жанрів: від декоративного розпису та інсталяцій до класичного, реалістичного живопису. Від живопису імпресіо-ністичного Андрія Іноземцева до декоративно-площинного розпису сакрального змісту Оксани Сірої. Дизайнерські пошуки Севастяни Федоренко сусідять з філософським асамбляжем Олександра Шепенькова.

Поряд із декоративними творами Віктора Олексенка, Тамари Гордової, Ігоря Солодовнікова, Володимира Яковця та живописними Максима Гладька, Тетяни Сосуліної експонуються роботи творчої молоді Севастяни Федоренко, Наталії Клочкової, Ольги Курської, Олени Боримської, Любові Березій, Марії Голуб та ін.

Художники-графіки представлені акварелями міського пейзажу Віктора Зеліка, емоційною книжковою графікою Наталії Клочкової, станковою графікою Валентини Дуки, фотографікою Влада Тимошенка та декоративною графікою на металі Галини Власенко.

Декоративно-ужиткове мистецтво презентовано художнім текстилем майстринь черкаської спілки Ларисою Шейх-Афоніною і Наталією Крамною-Таран, гобеленом Неоніли Недосєко, ліжниковим тканням Олександри Теліженко та текстильними станковими полотнами Олесі Теліженко. Різноманітні, різножанрові керамічні, скульптурні, декоративні композиції експонують Ольга Отнякіна-Бердник, Людмила Шилімова-Ганзенко, Надія Резніченко, молодий митець Дмитро Коваленко та медальєр Віктор Крючков.

Виставка відсилає до ностальгічних ліричних робіт-спогадів, пов’язаних з Кримом, Маріуполем, мрій про рідний дім, чарівних пейзажів Черкащини та до глибоко філософських творів, що апелюють до сьогодення — військового часу.Нестримне бажання митців гармонізувати навколишнє середовище, творити і створювати нове на противагу руйнації, що несе із собою війна — і є ідеєю експозиції.

Творча спілка «Черкаська обласна організація Національної спілки художників України» та Черкаський художній музей вітають поціновувачів мистецтва черкасців, черкащан та гостей міста і пропонують переглянути виставку, яка шляхом мистецтва творить інфо світ сьогодення.

Read more

Спецпроєкт Миколи Бабака «Ціна Свободи»

Спецпроєкт Миколи Бабака «Ціна Свободи»

Прапор є одним із основних символів свободи для країни. Під його покровом громадяни країни об’єднуються в єдине ціле — народ, який створює свою державу. Ми — держава Україна! Ми — народ України! Ми — вільна і незалежна нація! Ми пишаємося своїм прапором, дбайливо його оберігаємо, встановлюємо на визначних заходах, використовуємо в усіх сферах

Микола Бабак. Художник, колекціонер

Микола Бабак. Художник, колекціонер

26 вересня у Черкаському художньому музеї відбулася презентація мистецького проєкту «Микола Бабак — художник-колекціонер». Український художник, письменник, колекціонер, громадський діяч Микола Бабак народився 10 червня 1954 року в селі Воронинці Чорнобаївського району на Черкащині. Його творчість належить до мистецької течії «Нова хвиля», що виникла у період 1980-х – початку 2000 років на

Персональна виставка Awesome Me (Катерини Терещук) «Дивоглядки»

Персональна виставка Awesome Me (Катерини Терещук) «Дивоглядки»

19 вересня у Черкаському художньому музеї відкрилась персональна виставка Awesome Me (Катерини Терещук) «Дивоглядки». Awesome Me — творчий псевдонім художниці Катерини Терещук, яка живе та творить в місті Черкаси. Awesome Me любила малювати ще з самого дитинства, тоді в хаті був обмальований кожен вільний клаптик паперу. Навчалася у Черкаській дитячій художній