Виставка черкаських художниць-аматорок «Вікно у всеСвіт»

Виставка черкаських художниць-аматорок «Вікно у всеСвіт»

Черкаський художній музей презентує проєкт черкаської студії «Світ живопису». Це збірка творчих робіт, виконаних в техніці олійного та акрилового живопису, акварелі, — разом 52 твори.

Майстерня-студія «Світ живопису» була створена у 2023 році для тих, кого надихає живопис та мріє творити, незалежно від віку, навичок, освіти.

Учасники проєкту — художниці-аматорки: Калашник Наталя, Грабова Наталя, Власенко Галина, Фєдосєєва Світлана, Гончарова Леся, Гурець Наталя, Логачова Лариса.Це перша спільна виставка, на якій представлено роботи студійців. Деякі з робіт є першими кроками авторок у світ живопису.

Головною ідеєю проекту, за словами художниць, стало бажання та необхідність передати внутрішні переживання, красу і різноманіття навколишнього світу. Адже живопис для кожної учасниці — це світ барв, світ творчості, світ любові та натхнення.

З нескінченої гами кольорів учасниці проєкту обирають яскраві колорити. На диво прикметно, що сім учасниць виставки як сім кольорів веселки дивовижним чином співіснують на полотнах, не заважаючи, а навпаки: підсилюючи звучання одна одної. Світлі, позитивні роботи змушують глядача поміркувати над сенсом буття та допомагають налаштуватися на гармонію радості. Сміливі кольорові рішення передають настрій художниць, задають тональність життєствердного сприйняття світу, любові до всього сущого, що є природним для української сучасної народної картини.

Як зазначає учасниця проєкту Світлана Фєдосєєва, живопис сьогодні став рятувальним колом від нескінченного болю в душі, від того, що відбувається в Україні.

Так народні картини студійців гармонізують духовний простів та створюють потужний за емоційністю та насиченістю енергетичний імпульс.

Про учасниць:
Галина Власенко, (1984 р.н.) — закінчила Черкаський державний технологічний університет, працює у приватній школі вчителем малювання.

Наталія Грабова, (1970 р.н.) — уродженка Черкас, працює пекарем, любить свою невеличку сім’ю, релаксує, коли в’яже шкарпетки та готує солодощі, раніше ніколи не малювала, але все буває вперше.

Леся Гончарова — має вищу технічну освіту, працювала інженером-конструктором, потім бухгалтером, має четверо онуків, малює з весни 2024 року.

Наталія Гурець — практикуюча психологиня, авторка проєктивної методики «Акварелі моєї душі», деяких психологічних настільних ігор, член УСТА і УСП, пріоритетом в творчості є акварель та олійні картини-розповіді.

Наталія Калашник, (1976 р.н.) — народилась у Черкасах, отримала професію кравчині, згодом — практичного психолога, працювала в освітніх закладах, з вересня 2023 року працює психологом у реабілітаційному центрі; постійно у творчому потоці, животворну силу отримує саме від малювання.

Лариса Логачова, (1968 р.н.) — працює менеджером у дистрибуційній компанії, малювала завжди, першим вчителем живопису була Алла Мальцева, найбільше любить писати портрети.

Світлана Фєдосєєва — має економічну та технічну освіту, малює з дитинства, живопис сьогодні став рятувальним колом від нескінченного болю в душі, від того, що відбувається в Україні.

Виставка діє до 15 вересня 2024 року.

Read more

Жіночий простір — воєнний час

Жіночий простір — воєнний час

До Дня Незалежності України Дирекція художніх виставок України спільно з Черкаським художнім музеєм презентує виставку живопису відомих українських художниць — Марти Базак, Ніни Бондаренко, Оксани Одайник, Ірини Єремєєвої, Дарії Добрякової, Юлії Скрипки, Катерини Косьяненко, Тамари Гержан, Анни Духовичної, Ірини Ситник та Ольги Карпенко. Ця виставка є продовженням культурно-мистецького проєкту «Жіночий простір

Виставка робіт Національної спілки художників України до Дня Незалежності

Виставка робіт Національної спілки художників України до Дня Незалежності

До Дня Незалежності України у Черкаському художньому музеї відбулося відкриття виставки Черкаської обласної організації Національної спілки художників України. До експозиції увійшли кращі твори спілчан, які рефлексують калейдоскопічні образи України тут і тепер. Художньо виразні живописні роботи, витончені графічні твори, зразки пластичного та народного декоративного мистецтва втілюють роздуми й переживання митців