Крим — це Україна! Виставка художника Віктора Ковтуна

Виставки 11 трав 2023 р.

Ковтун Віктор Петрович народився в місті Дебальцеве Донецької області у 1941 році. У 1961 році після закінчення середньої школи і технікуму був призваний в ряди радянської армії. У 1965–1966 роки працював художником на Дніпропетровському заводі металургійного обладнання і на фірмі «Меблі». З 1966 по 1971 роки навчався у Дніпропетровському інженерно-будівельному інституті (нині Придніпровська академія будівництва і архітектури) та отримав спеціальність архітектора. Майже до виходу на пенсію працював головним архітектором Нікополя. Художник брав участь у розробці архітектурно-планувальної документації: генеральний план міста, житлові райони і мікрорайони міста.

Віктор Ковтун є членом спілки архітекторів України та Нікопольської спілки художників України. Митець активно брав участь у міських художніх виставках. Багато робіт Віктора Петровича були подаровані і знаходяться в різних містах України.

Через активні обстріли міста Нікополя Віктору Ковтуну довелося переїхати до Черкас. На виставці експонуються роботи, що художнику вдалося вивезти. Назва проєкту не випадкова, Віктор Ковтун часто відвідував півострів Крим, захоплювався красою краєвидів. Саме їх художник відтворював на своїх полотнах.

Віктор Ковтун присвячує виставку до 73-річчя від дня народження одного із засновників Нікопольської спілки художників України —  Василя Усатюка. Василь Анатолійович хотів, щоб члени спілки активно брали участь у виставках навіть у період воєнно-бойових дій.

Теги

Чудово! Ви підписані!
Чудово! Треба завершити оплату для отримання доступу
З поверненням! Ви авторизувались!.
Ваш обліковий запис активовано! Тепер Ви маєте доступ до всього контенту!