Україна в картинах Віктора Клименка

Виставки 19 жовт 2022 р.

/логотерапія мистецтвом/

Віктор Клименко – художник, краєзнавець, філософ, історик, яскравий представник української національної школи образотворчого мистецтва, картини якого зберігаються в багатьох музеях світу. З 1964 року він брав активну участь у створенні художнього середовища Черкащини. Його творчість – про національну гідність, козацьку честь та віхи важкого шляху України до незалежності.

Виставку його картин було відкрито в день Захисників і Захисниць, Покрови Божої Матері та свята Українського Козацтва. Низький уклін тим, хто зробив можливою цю подію!

Масштабна виставка завжди має особливу ауру, адже виявляє закономірності творчості, які ми не помічаємо, коли сприймаємо окремі виставкові проєкти. Крім того, картини Віктора Клименка це скарбниця художньої майстерності і джерел істинної мудрості нашої нації.

У більшості картин – Україна, розкриття української ідентичності, що вкорінена в чарівність природи і історію, що сповнена героїзму і страждань. У них наче переплетено два мотиви долі України: глибокі роздуми і почуттєва сила природи.

У першому мотиві українські «думки», «думи», «роздуми» представлено в історичних картинах, портретах і батальних композиціях. Застиглі миті реальних подій, ключові моменти цивілізаційного вибору сягають символічного значення в образах Богдана Хмельницького, Максима Кривоніса, Івана Сірка, Нестора Махна... Кожна картина містить історичний наратив, значення якого доносить до нас художник як глибокий знавець історії. Творчість Віктора Клименка змушує нас думати і нагадує, що історично українці напрацювали якість критичного мислення на перехрестях важких виборів.

У другому мотиві ментальну силу української чуттєвої культури представлено в пейзажах, натюрмортах, побутовому жанрі. Лірична, надихаюча, оновлююча, зцілююча, гармонізуюча – такою є атмосфера цих теплих і яскравих творів. У них – «веселе серце» і «веселий дух» українців. Чарівний і майже магічний вияв українського сакрального міфу: образів козаків, чумаків, селянок, приголомшливих краєвидів з хатками, дзвіницями, млинами – все це є живими митями українського життя, відчуттям «тут і тепер» конкретного моменту.

Часто у Віктора Клименка – це моменти щастя. Художник нагадує про наше ментальне українське: оптимізм і любов до краси. Недарма робота майстра «Хата в місячну ніч» репрезентує Україну в резиденції Ради Європи в Брюсселі. Це саме український краєвид, який не сплутаєш ні з яким іншим.Картини Віктора Клименка сповнені внутрішньої динаміки, яка розкривається у спогляданні і дарує інтелектуальні інсайти і справжню естетичну насолоду.

«Хата в місячну ніч» знаходиться у в резиденції Ради Європи в Брюсселі
«Свідки історії»
«Чумацька пісня»
«Багряна осінь»
«Антоніна Іванівна»
«Чумак в дорозі»
«А хату раєм називають»
«Квіти сонця»

Теги

Чудово! Ви підписані!
Чудово! Треба завершити оплату для отримання доступу
З поверненням! Ви авторизувались!.
Ваш обліковий запис активовано! Тепер Ви маєте доступ до всього контенту!