Творчий пошук Валентина Сірого

Творчий пошук Валентина Сірого

/логотерапія мистецтвом/

Твір мистецтва завжди є результатом багатьох спостережень і міркувань художника. Його створенню часто передують начерки, замальовки, ескізи, етюди. Такі образи викликають особливий інтерес, адже розкривають унікальний процес художнього мислення від народження ідеї та зорового образу до його втілення.  Художник наче запрошує нас у свою творчу майстерню, презентує те, що знаходиться, як правило, за лаштунками виставкового проєкту.

В начерках та ескізах відбувається пошук основи композиції і колориту картини,  фіксуються окремі явища дійсності, важливі  символи та їх візуальні контексти. З одного боку, це випадкові образи, що подаровані уявою, а з іншого – вони містять в собі ідеї майбутніх картин, є результатом невпинної роботи, у якій художник постійно зберігає контакт з реальністю.

«Думки, ідеї, начерки» Валентина Сірого презентовано на родинній виставці, яка триває в Черкаському обласному художньому музеї. Їх знайшов, зібрав, систематизував та оформив в унікальні серії його син Максим Сірий – художник-аквареліст і дизайнер. Ми поринаємо в атмосферу творчого пошуку ідей, насолоджуємося ефектами незавершеності та майстерністю «візуальних натяків». Особливо привертають увагу графічні замальовки для розписів на теми української міфології, історії, мистецтва. В багатьох з них задум відпочатку набуває ознак цільності. Коли начерки та ескізи стають на наших очах самодостатніми творами, набуваючи рис картинної виразності, смислової завершеності та змістовності, ми відчуваємо особливе естетичне задоволення.  Роботи виконано у різних техніках і бачимо – Валентин Сірий досконало ними володіє.

Ці невеличкі за розміром роботи в цілому створюють дивне відчуття руху живої думки. Інколи автор «грає» з традиційними сюжетами, презентує їх під іншим кутом зору або поміщає в інші історичні контексти. Тут і свобода, і критична думка, і почуття гумору. Думки, почуття, фантазія і майстерність тут – одне ціле, адже зображувати – це, перш за все, міркувати. Ми відчуваємо таку інтенсивність життя і художнього мислення автора, що складається враження – Валентин Сірий творив щохвилини.

Це те, що успадкували діти й онуки майстра – цю особливу самодисципліну у творчості, яка дозволила їм також повною мірою реалізувати свій талант. Це сформувало художню родину. На власному прикладі батько розкривав культуру зорового сприймання, що йде від кропіткої праці, постійного руху до вдосконалення майстерності, особливого здивування красою оточуючого світу, міфічних і символічних образів українського космосу.

Запрошуємо відвідати виставку та відчути неповторну атмосферу творчого пошуку і натхнення!

Read more

Виставка Різдвяна

Виставка Різдвяна

Черкаський художній музей спільно із Черкаською обласною організацією Національної спілки художників України презентує виставку «Різдвяна» творів образотворчого та декоративного мистецтва. Це стало вже доброю традицією — кожного року митці Черкащини втілюють у своїх творах бачення і відчуття Різдва. Різдво для наших художників, зрештою як і для кожного з нас — це про

Персональна виставка Миколи Скобельського «Щастя творити»

Персональна виставка Миколи Скобельського «Щастя творити»

12 грудня Черкаський художній музей спільно з Польським культурним центром імені Кароля Шимановського у місті Черкаси за підтримки Посольства Республіки Польща в Україні презентував виставку київського художника польського походження, члена національної спілки художників України — Миколи Скобельського. Микола Скобельський народився 1 січня 1959 році на Житомирщині. З 2000 року він активний

Виставка пам'яті Андрія Курія до 80-річчя від дня народження

Виставка пам'яті Андрія Курія до 80-річчя від дня народження

Черкаський художній музей презентує виставку художника Черкаського академічного театру ляльок Андрія Курія. За ініціативи його дружини та у пам’ять про чоловіка, маємо унікальну можливість побачити образотворчу «кухню» художника лялькового театру. Адже те, що баче глядач на сцені — це довершений результат кропіткої праці, яка залишається за лаштунками і зазвичай до