Сучасний натюрморт у музейному просторі

Сучасний натюрморт у музейному просторі

Дирекція художніх виставок України в партнерстві з Черкаським художнім музеєм презентує проєкт «Сучасний натюрморт у музейному просторі». В ньому беруть участь 17 відомих українських художниць — Наталія Кохаль, Олена Толкачова, Лариса Пуханова, Марта Базак, Оксана Одайник, Тамара Гержан, Ольга Карпенко, Ірина Ситник, Ганна Лук’яненко, Марія Скочок, Олександра Лук’яненко, Дарія Добрякова, Валентина Мудра, Ганна Примакова, Ірина Годунова, Тетяна Ягодкіна, Наталя Анікіна-Закревська.

Представлені натюрморти зачаровують своєю неймовірною майстерністю, вишуканістю та елегантністю. Тут панує справжня атмосфера творчості, весни, тепла, що несе в собі потужну цілющу енергію.

Занурившись у таємничий світ мисткинь, ми відчуваємо унікальне світосприйняття кожної з них, виняткову мистецьку мову, неповторну естетику та стиль.

Експозиція демонструє розмаїття, динаміку і напрямки розвитку мистецтва натюрморту. Тут ми спостерігаємо багатство технік: олія, акрил, акварель, офорт, ліногравюра, колаж.

Мисткині створюють композиції на вічні теми: гармонія і досконалість природи, циклічність життя, плин часу, спогади дитинства. Вони органічно вписуються у сакральний музейний простір, який «a priori» призначений для репрезентації «вічних цінностей».

Вишукані кольори, у розмаїтті та багатстві відтінків; витончені лінії, що складаються в бездоганні форми і композиції — характерні риси усієї експозиції.

Представлені роботи затримують погляд, породжують море різних асоціації та роздумів. Вони пробуджують в пам’яті спогади про щось втрачено-забуте, неосяжно-мрійливе, викликаючи у глядача бажання зазирнути у власний внутрішній світ.

Атмосфера, що панує на виставці «Сучасний натюрморт в музейному просторі» зберігає і транслює стан, в якому художниці, наодинці з собою, зі своїми полотнами, фарбами, пензлями — творять мистецтво. Це стан — пошуку внутрішньої гармонії, занурення у себе, аналізу справжніх людських цінностей, роздумів про сенс життя.

Виставка такого жанру, як натюрморт, допомагає перезавантажитись, звільнитися від тягаря психологічної напруги і жити, рухаючись далі, особливо час війни. Наша рятівна сила у замилуванні красою, яку дарує нам всесвіт і яку так проникливо-тонко відчуває митець.Щиро дякуємо Збройним Силам України, які захищають Україну від російської агресії і завдяки яким художники можуть творити, а глядачі можуть надихатись, насолоджуючись мистецтвом.

Ольга Пешая, мистецтвознавець,старший науковий співробітник ДХВУ

Виставка діє до 18.04.2025 р.

Read more

Ювілейна персональна виставка Миколи Маценка  «Прикладна культурологія»

Ювілейна персональна виставка Миколи Маценка «Прикладна культурологія»

24 червня Черкаський обласний художній музей презентував ювілейну персональну виставку Миколи Маценка — «Прикладна культурологія». Це, певною мірою, ретроспективна виставка, утворена із двох перманентних авторських серій, дотичних до культурологічного дискурсу із перспективи української ідентичності: «Неофольк» та Геральдична серія. Якщо у роботах серії «Неофольк» (своєрідні візуальні коломийки) образно повторюється впізнаваний орнаментальний мотив,

Виставка «Світоч Духу: Андрей Шептицький» спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету

Виставка «Світоч Духу: Андрей Шептицький» спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету

Черкаський музей спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету презентує унікальну виставку про життєпис Митрополита Андрея Шептицького. Значення його постаті виходить далеко за межі соціально-історичного контексту Європи початку XX століття та локального — історії заходу України. Його ідеї, як захисника українського народу в часи Світових воєн, в останнє десятиліття активно

Виставка сучасної народної картини черкаської художниці-аматорки Марії Завалко «Барви рідного краю»

Виставка сучасної народної картини черкаської художниці-аматорки Марії Завалко «Барви рідного краю»

Черкаський художній музей презентує персональну виставку сучасної народної картини черкаської художниці аматорки Марії Завалко. Марія Завалко народилася 17 листопада1953 року на Кіровоградщині, згодом родина переїхала до Черкас. Її професійна діяльність не була пов’язана із творчістю. Закінчила Одеський гідрометеорологічний інститут (нині інститут екології). Працювала в одеському «Бюро погоди», а також