«Сучасне українське мистецтво: Європейський вимір» online виставка до Дня Європи

Виставки 21 трав 2022 р.

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. Основна ідея загальноєвропейського Дня – кожний мешканець європейського  континенту незалежно від своєї національної належності і громадянства має відчути себе вільним у «Європейському домі».

Україна – єдина держава не член ЄС, де на державному рівні відзначається День Європи. Його святкування започатковано Указом Президента України у 2003 році.

Для українців це особливий день і можливість вкотре засвідчити прагнення України жити в мирі та злагоді, будувати своє майбутнє в колі країн об’єднаної Європи.

Наразі ситуація в Україні та події навколо нашої держави займають одне з головних місць у рамках спільної зовнішньої та безпекової політики ЄС.

Вступ України до Європейського Союзу на порядку денному майбутнього розширення ЄС.1 березня 2022 року Європейський парламент рекомендував зробити Україну офіційним кандидатом на членство.

10 березня 2022 року Рада Європейського Союзу звернулася до Європейської Комісії з проханням дати висновок щодо заявки.

8 квітня 2022 року президенту України передано законодавчу анкету.

17 квітня 2022 року Україна завершила роботу над першою частиною опитувальника, а 9 травня – над другою.

Україна – не лише найбільша країна Європи, сьогодні вона стала віддзеркаленням кращих європейських традицій: Варто усвідомити, що без України Євросоюз не може бути самодостатнім.

До Дня Європи Черкаський обласний художній музей презентує он-лайн виставку провідних українських художників: «Сучасне українське мистецтво. Європейський вимір» з колекції «Сучасне українське мистецтво. Музейна колекція» (зібрано і передано музею Благодійним Фондом Миколи Бабака).

Представлені вашій увазі твори – це підтвердження єдності України та Європи не за географічною ознакою, а за духом, історією, спільними культурними цінностями.

Біба Сергій 1966 р. н. З проєкту «Поверхня», 2010 р., полотно, акрил, олія
Блудов Андрій 1962 р. н. «Стадіон «Космос», серія «Соціополіс», 2019 р., полотно, акрил
Буряк Борис1953 р. н. «Жіночий портрет», 2009 р., полотно, олія
Корнійчук Катерина 1960 р. н. «Сула», 2021 р., папір, суха пастель