«Сади душі моєї...» Персональна виставка Олени Поліщук

«Сади душі моєї...» Персональна виставка Олени Поліщук
Присвячується моїй Україні, вчителям, соратникам, однодумцям, поціновувачам і шанувальникам народних традицій, попутникам, наставникам та Хранителям садів моєї душі

Від 13 лютого у Черкаському художньому музеї починає діяти виставка робіт художниці Олени Поліщук «Сади душі моєї...».

«Там де ти живеш – те місце ти повинен прикрашати»
Олена Поліщук

Черкаський художній музей запрошує у дивосвіт розписів Олени Поліщук. Художник і дослідник, заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки народних майстрів України та спілки слов’янських письменників, поетеса і педагог — кандидат педагогічних наук, викладач основ образотворчого мистецтва Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, «Жінка року міста Умань» у номінації «культура та мистецтво» — усі ці регалії належать одній людині — Олені Поліщук — з картинами і працями якої знайомі далеко за межами її рідного міста Умані та й України також.

У цьому році майстриня святкує два ювілеї — своє 75-річчя та 40-ву річницю творчої праці. За цей час пані Олена створила понад 600 робіт, які презентувалися більш як на двадцяти персональних виставках, побачили світ понад 80 наукових публікацій із різних галузей мистецько-педагогічної діяльності, зібрано та відтворено більш як 120 зразків настінних розписів Черкащини періоду 1920–1930-х років, більше сотні робіт майстрині знаходиться у фондах художніх музеїв України, у рази більше — розлетілося по всьому світу у приватні колекції (Україна, Канада, Австрія тощо).

Наслідуючи традиції відомих земляків-художників Макара Мухи, Тамари Гордової, сестер Гоменюк, художниця напрацювала свою особисту творчу манеру — то гімн земній красі України. Із життя черпає Олена Поліщук і теми для своїх робіт, бо ж, цитуючи художницю «навколо так багато краси, яку просто потрібно помічати».

Роботи Олени Поліщук — то живе продовження традицій настінного розпису Уманщини, інтерпретація народної пісні, наїв і доброта. Вони запрошують у мандрівку дивовижним світом образів і символів прадавнього мистецтва наших краян у нескінечнно цікаву складну систему символіки народних розписів, які пані Олена відкрила, розшифрувала та перенесла на свої картини з властивою тільки для неї інтерпретацією. То ж картини Олени Поліщук можна читати. І тут вона наслідує своїх давніх предтеч, які використовували мову розписів для висловлення побажань, пересторог, а також як оберегів. Так головним у тематиці її творів стає Дерево життя — символ безсмертя, безперервного відновлення природи, розвитку роду, образ Божої мудрості. З властивою мисткині скрупульозністю в своїх розписах вона зуміла зберегти такі унікальні прадавні елементи, як «шлюбні мости», «небесні драбини», листочки «Божа ручка», квітка-акант, виноград, солярні знаки, основу вазонів у найрізноманітніших варіантах, а також схеми-побудови «вазона — Дерева життя», в яких неабияке місце належить тризубу — класичному символові народження держави, втіленню одразу трьох стихій — Землі, Води і Повітря, символові світової гармонії.

Фантастичний світ неповторних барв, висока майстерність, витончений смак, ошатні композиції Олени Поліщук дивують, збентежують та зачаровують. Казковий диво-цвіт картин мисткині чаклує своєю фантастикою і реальністю, наповнюючи серця глядачів ніжністю, добротою, щемною радістю за невмируще народне мистецтво.

Де б не працювала пані Олена, вона скрізь залишає мистецьку пам’ять: чи то розмальована піч в краєзнавчому музеї в українських традиціях, чи стіна у під’їзді будинку, чи народні українські мотиви на артоб’єктах уманських вулиць, що і ще довго слугуватимуть та нестимуть позитивні емоції людям, бо за словами самої мисткині: «Все, що для себе, це — на рік, А для людей, то це — навік!». Це гарний подарунок прийдешнім поколінням.

Олена Поліщук проста у спілкуванні, цікава співрозмовниця, різнобічно багата особистість, своїм життєвим досвідом та мудрістю вона радо ділиться з іншими, викладаючи студентам та займаючись з дітками.

Ми пишаємося особливим даром пані Олени. Та раді презентувати виставку на честь її подвійного ювілею. Це черговий подарунок нам, адже у кожній роботі є часточка таланту і душі, тому така тепла енергія світла і добра відходить від її яскравих, красивих, закоханих у життя картин.

Read more

«Венера» Персональна виставка графіки Максима Гладька

«Венера» Персональна виставка графіки Максима Гладька

Черкаський художній музей презентує арт-проєкт заслуженого художника України Максима Гладька — «Венера». Венера — давньоримська богиня любові, краси, бажання, сексу, материнства, весни, садів, процвітання і перемоги. За деякими припущеннями, спочатку Венера була персоніфікацією абстрактного поняття «милості богів». Її образ було запозичено з грецької богині краси і кохання Афродіти. Усім відомий скульптурний образ

Персональна виставка живопису полтавського майстра Вадима Іщенка

Персональна виставка живопису полтавського майстра Вадима Іщенка

Черкаський художній музей презентує виставку майстра з Полтавщини Вадима Іщенка. Митець працює у жанрі малярства та декоративного мистецтва. Натхнення для творчості художник черпає з природи, національного народного побуту та легенд.Народився Вадим Васильович Іщенко у 1970 році в місті Лозова Харківської області. У 1978 році батьки разом з сином переїжджають

Презентація фіджитал-мапи проєкту «MARIUPOL.ME» та виставка-спогад «Мій Маріуполь. Щасливі миті крізь об’єктив»

Презентація фіджитал-мапи проєкту «MARIUPOL.ME» та виставка-спогад «Мій Маріуполь. Щасливі миті крізь об’єктив»

11 квітня у Черкаському художньому музеї відбулась презентація одразу двох проєктів: фіджитал-мапи проєкту «MARIUPOL.ME» та виставки-спогаду «Мій Маріуполь. Щасливі миті крізь об’єктив» та презентація. Мапа «Mariupol.Me» — це сучасне рішення, яке покликане об’єднати ініціативи віртуального світу про Маріуполь на одній платформі та створити комплексний фіджитал-проєкт, який водночас