РІЗДВЯНА

РІЗДВЯНА

Новорічно-різдвяні свята посідають особливе місце у душі кожного українця. Вступаючи у новий рік, розпочинаючи новий відлік часу, маємо потребу освятитися найкращими почуттями, щиро побажати одне одному щастя та здоров’я, миру та злагоди в родині та в країні. Таке послання вкладаємо в українські традиції святкування зимових свят — кутю на покуті, щедре засівання сусідської домівки, величальну щедрувальницьку пісню на честь господаря й господині та їх діточок. Коли повертаємось до духовних джерел, вшановуємо традиції пращурів, яскравіше сяє новорічна ялинка, створюючи справжнє свято. Отож не зважаючи на воєнний стан та перебої з електроенергією з 22 грудня по 22 січня Черкаський художній музей буде радий бачити черкасців та гостей міста на традиційній «Різдвяній» виставці, яка попри все відбудеться.

З відомих причин проведення цьогорічної «Різдвяної» виставки до останнього часу було досить невизначеним, але завдяки ініціативі Черкаської обласної організації Національної спілки художників та працівникам музею була сформована експозиція, яка втілила творчі пошуки художників Черкащини. Усі твори, що сформували «Різдвяну» виставку, а це картини, графічні роботи, скульптурні композиції, твори декоративно-прикладного мистецтва, пройняті глибинним відчуттям гармонії людини і природи, сповнені вірою в кращий прийдешній день кожного з нас.

На виставці представлено цілий ряд творів, в яких розкривається теми прадавніх традицій нашого народу та традицій українського Різдва. Неможливо не зупинитися поряд з роботою Ольги Отнякіної-Бердник «На Різдво з гостинцями», з цілим карнавалом персонажів, які втілюють власну міфологію та власні символи майстрині.

Прекрасно змальовує традиційно українське веселе, галасливе, радісне свято Ігор Солодовніков в роботі «Діти прийшли колядувати», магічне бачення різдвяного дійства відображено у роботі Тетяни Сосуліної «Різдв’яна ніч». Християнська складова представлена в роботі Віктора Снісаренка «Різдвяний вечір. Після служби». Як нагадування про трагічні події української історії звучать роботи Олександра Шепенькова «З Різдвом» та Оксани Сірої «Зимовий спогад». Щира данина величезному пласту самобутніх, глибинних українських традицій віддана майстринями Надією Нікіфоровою  «Залякування дерев» та Іриною Нявчук «Берегиня».

Краєвиди Черкащини у виконанні таких відомих майстрів живопису як народний художник України Іван Бондар, заслужений художник України Максим Гладько, подружжя Роман та Олеся Кравчук, Микола Колядко.

Окрім пейзажів на виставці представлено натюрморти заслуженого художника України Віктора Олексенка, Максима Сірого. На виставці представлені і плакати художниць молодого покоління Лесі Тарахтій та Анни Сторчеус «Щедрик» та «Свята ніч настає…».

Серед художників з власною філософією та особливою манерою втілення ідей на полотні виділяються Володимир Яковець, та Ольга і Марія Голуб. Вони запам’ятовуються не тільки розмірами своїх робіт, а й масштабністю мислення.

Новітні тенденції та несподівані інтерпретації представлено в роботах декоративно-прикладного мистецтва — унікальних вишитих картинах заслуженої художниці України Олександри Теліженко, заслуженого майстра народної творчості України Ольги Мартинової, Лариси Шейх-Афоніної, Людмили Шилімової-Ганзенко та Сергія Шилімова, Севастяни Федоренко.

Художники Черкащини та колектив нашого музею вітають вас із прийдешніми святами! Ми бажаємо вам, щоб магія зимових свят продовжувалася якомога довше! Виставка діє до 22 січня 2023 року.

Read more

Мистецький проєкт «Святі воїни» Софії Атлантової, Олександра Клименка та Германа Клименка

Мистецький проєкт «Святі воїни» Софії Атлантової, Олександра Клименка та Германа Клименка

26 липня о 15:00 відбулось відкриття мистецького проєкту «Святі воїни», присвяченого мистецьким медитаціям на тему російсько-української війни. Цикл творів написаних в традиційній техніці темперного та олійного живопису на ящиках з-під озброєнь. Виставка присвячена українським героям, що стали на захист нашої Батьківщини, її Незалежності. Подвиг українських героїв освячується і возвеличується.

Виставка сімейних акварелей «Там, де були разом» родини архітекторів Наді і Петра Горпинко

Виставка сімейних акварелей «Там, де були разом» родини архітекторів Наді і Петра Горпинко

Присвячується світлій пам’яті Наді Горпинко 05 липня у Черкаському художньому музеї відбулося відкриття виставки сімейних акварелей родини архітекторів Наді і Петра Горпинко. Альбом сімейних акварелей — емоційні миті, спогади, мандри в минуле.Акварель — захоплення, помічниця, союзниця архітекторів на роботі і в сім’ї.Акварель про сімейні цінності: родина, спогади. Надія