Персональна виставка живопису полтавського майстра Вадима Іщенка

Персональна виставка живопису полтавського майстра Вадима Іщенка

Черкаський художній музей презентує виставку майстра з Полтавщини Вадима Іщенка. Митець працює у жанрі малярства та декоративного мистецтва. Натхнення для творчості художник черпає з природи, національного народного побуту та легенд.Народився Вадим Васильович Іщенко у 1970 році в місті Лозова Харківської області. У 1978 році батьки разом з сином переїжджають у молоде місто Комсомольськ (нині Горішні Плавні, Полтавщина). Тут юнак навчався у гірничо-металургійному технікумі. З дитинства Вадим займався художнім різьбленням, відвідував майстерню відомого майстра та маляра — Леоніда Царгородського — з 1998 року почав працювати самостійно (живописом захопився з 2011 року).

Майстра вирізняє творчий пошук та кропітка старанна праця. Результатом вивчення різноманітних форм виробів, їх орнаментування стають його авторські виставкові та сувенірні твори. Завдячуючи тематичним панно, Вадим Іщенко був учасником проєкту «Неділя України в Лондоні» (2013 р.) і як майстер дереворізьблення представляв етнографічну частину найпопулярнішого фестивалю в Україні «Країна мрій». У 2011–2016 роках Вадим Іщенко працював над іконостасом Трьохсвятительського храму у місті Горішні Плавні — це повністю авторська робота майстра: від проєкту до різьблення.

Творчу натуру художника вабить народне малярство. На виставці у Черкасах представлено саме цей аспект його творчості — двадцять унікальних творів на тему українського фольклору із серії «Українське весілля». Митець не лише ілюструє слова українських народних пісень, а й творчо інтерпритує українську весільну традицію. Так пісенні рядки стають назвами творів, а сюжети створюють емоційний художній образ. Як розповідає сам автор: «Я слухаю українську пісню, потім якусь мить переводжу на полотно. Для того, щоб намалювати картину, я слухаю пісню не один раз. А далі — працює творча уява і я бачу картину».

У своїх творах художник зображує світ поетичним і радісним, ліричним і одухотвореним як сама українська пісня. Живописним творам Майстра притаманні глибоке осмислення народної мудрості, поетизація духовного світу, що розкриваються в яскравій, площинній формі безпоседньої народної картини ХХ століття та декоративних настінних розписах українських майстрів.

Однак, у розписах народного майстра з Полтавщини Вадима Іщенка традиція набуває живильної сили, продовження і розвитку.

Виставки:
2004 — перша персональна виставка у місті Комсомольськ, потім були виставки у Кременчуці та у Національній спілці народних майстрів у Києві.
2017 — участь у виставці у Національному музеї декоративно-ужиткового мистецтва, м. Львів.
2019 — участь у конкурсі «Медуза Аурелія» у Римі та друге місце за скульптуру «Рожева».
2020 — виставка скульптури у галереї «Триптих» Києва.
2023 — персональна виставка у Національному етнографічному музеї Єстонії, м.Тарту та виставка у музеї сучасного мистецтва Єстонії, м. Пярну.
2024 — виставка у краєзнавчому музеї, острів Кіхну, Єстонія.