Персональна виставка Олени Темченко «Обожнюю акварель»

Персональна виставка Олени Темченко «Обожнюю акварель»

03 серпня відбулось відкриття персональної виставки Олени Темченко «Обожнюю акварель».

Акварелі Олени Темченко черкасці та гості нашого міста мали можливість побачити на кількох її персональних виставках, остання — влітку 2022 року. Запрошуємо долучитися до витончених естетичних рефлексій природи у творчості Олени й цього літа. Олена за життєвим покликанням зцілює людей. Має вищу медичну освіту, за фахом — педіатрія. Її художня творчість є своєрідною спробою розкрити духовні аспекти зцілення не лише тіла, але й душі. І рецепт один — мріяти, адже мрія розкриває душу людини. Художниця зазначає: «Моя життєва філософія — побачити, відчути, запам’ятати і здійснити все, про що мріється».

Свій власний шлях до мрії Олена торувала через самоосвіту: спостереження за непохитною красою і мінливістю природи, читання художньої, мистецтвознавчої, культурологічної літератури, пошук аналогій між образом і словом, між формою і кольором тощо.

Олена захоплюється роботами акварелістів Китаю, Кореї, Індії, вчилась у них малювати одним порухом пензля і поважати неперевершеність та чистоту кожної фарби; через лаконічність передавати глибину і витонченість образів. Головне в акварелі, тонко відчувати настрій, залишаючи його на папері. Тому техніка вимагає стану спокою, рівноваги, любові. Власне, акварель — це складно, вона відкривається навіть не кожному художнику.

Зараз художниця має можливість отримувати ту освіту, яка розкриває її глибинні художні інтуїції, що складалися протягом життя, у вимірі практичної реалізації задуму.

Її прозорі, легкі та стрімкі акварелі розкривають просту істину, найважливіше у творчості аквареліста — ухопити мить та насолодитися її красою. І не лише у мистецтві пензля, таке вміння жити миттєвостями важливе в житті кожної людини. Ця думка є основою духовної терапії Олени Темченко. В одному з інтерв'ю вона зазначила: «Що для мене картина? Це єдина миттєвість, просто кольорова краплина Життя, яка наповнює собою океан сьогоденності...».

Сприймання картин Олени Темченко розкриває ті виміри пам'яті, які пов'язані зі спокоєм душі, естетичною насолодою, медитацією, диханням в унісон з природою, пробудженням особливої турботи про світ, в якому ми живемо.

Художниця переконана, що дбати про світ і про душу — найбільш важливі завдання в житті людини. Адже ми народилися, щоб залишити після себе щось прекрасне і неповторне.

Виставка діє до 03.09.2023

Read more

«Венера» Персональна виставка графіки Максима Гладька

«Венера» Персональна виставка графіки Максима Гладька

Черкаський художній музей презентує арт-проєкт заслуженого художника України Максима Гладька — «Венера». Венера — давньоримська богиня любові, краси, бажання, сексу, материнства, весни, садів, процвітання і перемоги. За деякими припущеннями, спочатку Венера була персоніфікацією абстрактного поняття «милості богів». Її образ було запозичено з грецької богині краси і кохання Афродіти. Усім відомий скульптурний образ

Персональна виставка живопису полтавського майстра Вадима Іщенка

Персональна виставка живопису полтавського майстра Вадима Іщенка

Черкаський художній музей презентує виставку майстра з Полтавщини Вадима Іщенка. Митець працює у жанрі малярства та декоративного мистецтва. Натхнення для творчості художник черпає з природи, національного народного побуту та легенд.Народився Вадим Васильович Іщенко у 1970 році в місті Лозова Харківської області. У 1978 році батьки разом з сином переїжджають

Презентація фіджитал-мапи проєкту «MARIUPOL.ME» та виставка-спогад «Мій Маріуполь. Щасливі миті крізь об’єктив»

Презентація фіджитал-мапи проєкту «MARIUPOL.ME» та виставка-спогад «Мій Маріуполь. Щасливі миті крізь об’єктив»

11 квітня у Черкаському художньому музеї відбулась презентація одразу двох проєктів: фіджитал-мапи проєкту «MARIUPOL.ME» та виставки-спогаду «Мій Маріуполь. Щасливі миті крізь об’єктив» та презентація. Мапа «Mariupol.Me» — це сучасне рішення, яке покликане об’єднати ініціативи віртуального світу про Маріуполь на одній платформі та створити комплексний фіджитал-проєкт, який водночас