Персональна виставка Наталі Горбунової «Захотілось кольору!»

Персональна виставка Наталі Горбунової «Захотілось кольору!»

5 листопада у Черкаському обласному художньому музеї відбулось відкриття першої персональної виставки художниці-аматорки Наталії Горбунової.

За форму виразу на полотні художниця обирає абстрактний живопис. Цей стиль відкриває широкі можливості для експериментів у творчості та дає свободу від необхідності наслідувати що-небудь в світі.

Абстракціонізм — це живопис вразливості, чуттєвості та переживань. Перевага у такому мистецтві надається кольору. Варіації забарвлення та його вдалі поєднання, комбінування та нашарування втілюють емоційний стан художника. На рівні підсвідомості передають незабутнє сприйняття навколишнього світу та мають настроєвий вплив на глядача.

Художниця застосовує свою манеру звільнення полотна від визначених форм, фігуративності, тривимірності художнього простору, перспективи зображення та світлотіні. Оскільки не існує стандартного методу сприйняття абстрактних творів і того «як має бути», можна не боятися зробити помилку під час прочитання абстрактного твору. Тож авторка пропонує глядачу просто споглядати, знайомитися і пізнавати роботи та спробувати відчути їх енергію.

Наталія Горбунова народилась у 1972 році у місті Тернополі. Із молодих років проживає у місті Черкаси. Наталія здобула економічний фах, але захопленням її життя стала психологія, що мотивувала у 2022 році повністю змінити свою діяльність. Вона надихається хоробрістю і вірою українців: «Попри трагічні обставини, Україна залишається територією свободи, де життя продовжується і народжується нове. Нові ідеї, нові творчі проєкти, нові картини».

Наталія також волонтер ГО Центру психологічної підтримки «Атлант» та студентка магістратури кафедри практичної психології. Її творчість дозволяє підтримувати гуманітарні проєкти різних благодійних фондів, які допомагають постраждалим українцям під час війни.

Художниця — багатогранна особистість. Окрім любові до психології, цікавиться ще й астрологією. А її хобі — малювання, втілилось у першу персональну виставку.

За словами художниці :«Я добра і турботлива, цілеспрямована та з гарним почуттям гумору. Пишаюсь, що є українкою. Моя творчість дарує мені ресурс, допомагає абстрагуватися від тяжкої реальності, дає можливість віднайти спокій, забувати про сигнали сирен і зменшити відчуття тривоги. Принцип мого життя —щоб дійти до мети, головне — йти!»

Виставка діє до 05.12.2024 р.

Read more

Ювілейна персональна виставка Миколи Маценка  «Прикладна культурологія»

Ювілейна персональна виставка Миколи Маценка «Прикладна культурологія»

24 червня Черкаський обласний художній музей презентував ювілейну персональну виставку Миколи Маценка — «Прикладна культурологія». Це, певною мірою, ретроспективна виставка, утворена із двох перманентних авторських серій, дотичних до культурологічного дискурсу із перспективи української ідентичності: «Неофольк» та Геральдична серія. Якщо у роботах серії «Неофольк» (своєрідні візуальні коломийки) образно повторюється впізнаваний орнаментальний мотив,

Виставка «Світоч Духу: Андрей Шептицький» спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету

Виставка «Світоч Духу: Андрей Шептицький» спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету

Черкаський музей спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету презентує унікальну виставку про життєпис Митрополита Андрея Шептицького. Значення його постаті виходить далеко за межі соціально-історичного контексту Європи початку XX століття та локального — історії заходу України. Його ідеї, як захисника українського народу в часи Світових воєн, в останнє десятиліття активно

Виставка сучасної народної картини черкаської художниці-аматорки Марії Завалко «Барви рідного краю»

Виставка сучасної народної картини черкаської художниці-аматорки Марії Завалко «Барви рідного краю»

Черкаський художній музей презентує персональну виставку сучасної народної картини черкаської художниці аматорки Марії Завалко. Марія Завалко народилася 17 листопада1953 року на Кіровоградщині, згодом родина переїхала до Черкас. Її професійна діяльність не була пов’язана із творчістю. Закінчила Одеський гідрометеорологічний інститут (нині інститут екології). Працювала в одеському «Бюро погоди», а також