Персональна виставка Миколи Прокопенка «Шлях до світла»

Персональна виставка Миколи Прокопенка «Шлях до світла»

Черкаський художній музей презентує персональну виставку народного художника України Миколи Прокопенка – «Шлях до світла».

Микола Прокопенко — живописець, графік, книжковий ілюстратор, художник декоратор, художник реставратор темперного, олійного та монументального живопису. Активний учасник всеукраїнських, міжнародних виставок, провів понад сто персональних (!). Його творчість добре знають і поціновують на Черкащині, у Кропивницьку і звичайно на Одещині, звідки він родом.

Частина представлених творів автора — це унікальні за стилістикою натюрморти 2000-х років, але основу виставки складають картини 2024 року виконання. Микола Прокопенко у своїй манері поєднує барвистість, притаманну народному мистецтву, і образність, близьку до мистецтва авангарду. За манерою він більш монументальний, завдяки його просторовим вирішенням на полотні. Для вибудовування композиції художнику так само важливі і контур, і насичена кольором об’ємність та рельєфність.

Найзнаковішим образом у творчості Миколи Прокопенка є образ жінки. І у даній виставці – «Шлях до світла» — жінка залишається головною героїнею.  Адже, на думку художника саме вона є довершеним творінням Господа. Цей образ не конкретизується автором, не переслідується ним як класичне відтворення, утім – це персоналізований і універсальний образ водночас. Кожна із жінок на картинах Прокопенка — це натяк, емоція, спогад, відчуття і враження, яке лишається як приємний післясмак.  Універсальність образу жінки — в ототожнені її як субстанції життя.

«Шлях до світла» у темні часи — це можливість фокусуватися на моменті життя, його нетривалості, але значущості, простому спогляданні людей або речей і, водночас, їхньому оспівуванні, виокремленні, фіксуванні настрою, що надає сил рухатися і продовжувати жити.

Біографічна довідка:

Микола Миколайович Прокопенко народився 17.08.1945 року на Одещині. 1964-1971 рр. навчався в Одеському державному художньому училищі. У 1971-1977 рр. навчався у Київській академії мистецтв.

Професор живопису, рисунку, композиції.

З 1988 року — член національної спілки художників України та національної спілки театральних діячів України. З 2015 року — Народний художник України.

Твори художника зберігаються у приватних і музейних колекціях України та світу.

Read more

ART PARADISE – французько-український культурний проєкт

ART PARADISE – французько-український культурний проєкт

Черкаський художній музей представляє унікальний культурний проект ART PARADISE, який вперше відбувся у Франції у 2024 році, у місті Лімож. Завдяки його кураторці – черкаській дизайнерці Ірині Дикій – проєкт надав можливості популяризації нашої української вжиткової культури у Європі як демонстрування того, що українське мистецтво є гідною частиною європейської культури. У рамках

9 травня о 16:00 — відкриття французько-українського культурного проєкту  "ART PARADIS"

9 травня о 16:00 — відкриття французько-українського культурного проєкту "ART PARADIS"

У Черкаському художньому музеї відбудется французько-український культурний проєкт "ART PARADIS", який реалізується завдяки фінансовій підтримці з міської програми надання стипендій для реалізації проєктів у галузі культури м. Черкаси. Відкриття 9 травня о 16:00 Проєкт діє з 9 по 17 травня У день відкриття — вхід вільний, Інші дні

Виставка ІІІ відкритого дитячого міського мистецького конкурсу «ВОЛЬНАНОВА діти»

Виставка ІІІ відкритого дитячого міського мистецького конкурсу «ВОЛЬНАНОВА діти»

2 травня 2025 року у Черкаському обласному художньому музеї презентується виставка кращих робіт учасників ІІІ-го відкритого дитячого міського конкурсу «ВОЛЬНАНОВА діти» та урочисте нагородження переможців. Конкурс відбувся за ініціативи Черкаської дитячої художньої школи ім. Данила Нарбута та за підтримки Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради. Конкурс «ВОЛЬНАНОВА діти»