Виставка творчості Миколи Маслюка

Виставки 4 груд 2021 р.

Черкаський обласний художній музей презентує п’яту персональну виставку черкаського художника-аматора Миколи Івановича Маслюка, яку він присвятив воїнам-захисникам України. Важливим аспектом виставки є портрет пасинка, який захищає територіальну цілісність України на східних кордонах. Крім олійного живопису до огляду представлено твори виконані в суто авторській техніці із використанням скла й мушель, а також давні українські ужиткові речі з власної збірки художника.

Микола Маслюк мріяв стати художником, але бажання займатися живописом втілив у життя лише на пенсії. Свою творчість він проявляє в різних жанрах – захоплюється натюрмортами, які компонує і пише з натури, українським народним сюжетом, портретом і композиціями з філософським змістом. Микола Іванович представив на огляд власний концепт розвитку традиційного народного мистецтва. Усі його образи архетипічні, суто національні. Особливо тепло в своїх творах митець відображає вироби із глини. Це насамперед пов’язано з тим, що ліплення і гончарство захоплювали Миколу Маслюка ще з дитинства, коли він ще малим спостерігав за роботою сусіднього гончаря. Пізніше, у Черкасах він навчав працювати із глиною своїх учнів. Таким чином, гончарство і живопис органічно поєднані між собою в творчості майстра. Зокрема, це поєднання ми можемо побачити в натюрмортах із серії «Вироби із глини».

На творчість майстра впливає і його попередня професійна діяльність. Як стверджує сам Микола Іванович, саме завдяки досвіду роботи в будівельній сфері він розкрив себе в галузі інтер’єрного декору. На виставці представлені журнальні столики, настінні панно виконані зі скла й мушель в авторській техніці. Доповнюють експозицію старовинні речі народного ужитку: чесало, макітра, макогін, глек та ін.

Біографічна довідка

Микола Іванович Маслюк народився у 1946 р. у с. Соболівка Шполянського району (суч. Звенигородський р-н) Черкаської області. Працював директором Будинку культури у рідному селі. Після цього – на Київському машинобудівному заводі «Дормаш», вирощував хліб у казахських степах, споруджував харківський метрополітен, будував будинки у місті Черкаси. Творить переважноу зимовий період, адже навесні і влітку проводить час на дачі в селі Благодатне Золотоніського району Черкаської області.

Виставка діє до 3 січня 2022 р.

Запрошуємо всіх на огляд експозиції!

Теги

Чудово! Ви підписані!
Чудово! Треба завершити оплату для отримання доступу
З поверненням! Ви авторизувались!.
Ваш обліковий запис активовано! Тепер Ви маєте доступ до всього контенту!