Персональна виставка Алли Дешевих

Персональна виставка Алли Дешевих

01 лютого відбулось відкриття персональної виставки Алли Дешевих «Бути жінкою».

Черкаський художній музей презентує першу персональну виставку живопису Алли Дешевих. На виставці представлено 19 різнопланових робіт, які складають лише невелику частину творчого доробку мисткині. Алла експериментує з різними напрямами та стилями, творчо поєднує сучасні техніки і матеріали для створення унікальних інтер’єрних картин.

Творчий шлях мисткині незвичний. Вона не є професійним художником, раніше працювала у фінансовій сфері, наразі є тату-майстринею. Попри зайнятість, Алла завжди малювала у вільний час, займалася самоосвітою по спеціалізованих книгах та майстер-класах. Її надихають роботи відомих художників імпресіоністів, які свого часу створили революцію в живописі, та картини маловідомих сучасників по всьому світу.

А сама Алла Дешевих про себе і свою творчість розмірковує так:
«Хто я?»
Ми ідентифікуємо себе за своїми ролями в цьому житті, за професією або своїм впливом на когось. У мене немає художньої освіти. У моїй трудовій книжці написано, що я – економіст, працювала в банку багато років. А ще двоє людей на цьому світі називають мене мамою.

У 39 років я кардинально змінила професію. ЇЇ офіційної назви не існує в Україні – я стала тату-майстринею. Вже кілька людей повернулися до мене за новими малюнками на їх тілах. А головне – я жінка. Тому ця виставка присвячена жінкам і тій красі, яку жінка може принести у ваше життя. В експозиції представлено роботи, які демонструють моє захоплення жіночою красою та грою з барвами.

Я нестямно люблю писати картини, створювати щось нове за допомогою пензля та фарб. Почала малювати ще в школі, але довго ніхто не сприймав це серйозно. Це було лише хобі у вільний час, коли у мене було натхнення. І лише зараз, з відкриттям своєї першої виставки, я можу назвати себе ще й художницею.

Останнім часом захоплююсь новими техніками роботи з алкогольними чорнилами, рідким акрилом, поєднанням акрилових та олійних фарб, які перетворюють чисте полотно на сучасні інтер’єрні картини. Творчість для мене – це шлях від абстрактних образів до космічних фантазій, непередбачувана пригода з захопливим результатом».

Виставка діє до 01 березня 2022 року.

Read more

Ювілейна персональна виставка Миколи Маценка  «Прикладна культурологія»

Ювілейна персональна виставка Миколи Маценка «Прикладна культурологія»

24 червня Черкаський обласний художній музей презентував ювілейну персональну виставку Миколи Маценка — «Прикладна культурологія». Це, певною мірою, ретроспективна виставка, утворена із двох перманентних авторських серій, дотичних до культурологічного дискурсу із перспективи української ідентичності: «Неофольк» та Геральдична серія. Якщо у роботах серії «Неофольк» (своєрідні візуальні коломийки) образно повторюється впізнаваний орнаментальний мотив,

Виставка «Світоч Духу: Андрей Шептицький» спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету

Виставка «Світоч Духу: Андрей Шептицький» спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету

Черкаський музей спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету презентує унікальну виставку про життєпис Митрополита Андрея Шептицького. Значення його постаті виходить далеко за межі соціально-історичного контексту Європи початку XX століття та локального — історії заходу України. Його ідеї, як захисника українського народу в часи Світових воєн, в останнє десятиліття активно

Виставка сучасної народної картини черкаської художниці-аматорки Марії Завалко «Барви рідного краю»

Виставка сучасної народної картини черкаської художниці-аматорки Марії Завалко «Барви рідного краю»

Черкаський художній музей презентує персональну виставку сучасної народної картини черкаської художниці аматорки Марії Завалко. Марія Завалко народилася 17 листопада1953 року на Кіровоградщині, згодом родина переїхала до Черкас. Її професійна діяльність не була пов’язана із творчістю. Закінчила Одеський гідрометеорологічний інститут (нині інститут екології). Працювала в одеському «Бюро погоди», а також