Персональна виставка Віктора Олексенка «Знаки відсутнього»

Персональна виставка Віктора Олексенка «Знаки відсутнього»

Доробок автора складається з живописних етюдів переважно півсторічної давнини. Знакові архітектурні споруди і просторові ансамблі, зазвичай, не зазнають суттєвих зовнішніх змін, але пересічні міські мотиви змінюються трансформуються і навіть стають невпізнанними, або й зовсім зникають з мапи міста. Знакові пам’ятки архітектури майже позбавлені візуальної історії. Екстер’єр пам’яток мовчить століттями, його функція в іншому.

Давні мотиви одного з мікрорайонів міста, його околиць та давні мотиви Дніпра, що відображені автором в художніх образах на його полотнах стали основою цієї виставки. Глядач має можливість побачити підмурівки, основи на яких тримається сучасне візуальне обличчя переважно одного з мікрорайонів міста та трансформований образ сучасного черкаського узбережжя Дніпра.

Гадаю глядачеві цікаво буде зазирнути в образотворчу історію ординарної архітектури міста, втрачених дніпровських мотивів, що ознайомлюють його з минувшиною обширу берегової лінії черкаського моря, духом минулих часів, зафіксованих в живописних сюжетах виставлених робіт. Втрачений в часі, але, зафіксований рукою живописця історичний художній образ безупинно плинної урбаністики рідного міста та ріки, пролонгований у вічність живописною пластикою, гармонійною композицією, вишуканим колоритом має активно діяти і пробуджувати естетичні переживання глядача.

Глядачеві надається можливість відчути образне підґрунтя, зазирнути в минуле. Подібні живописні мотиви дають можливість відчути рух секундної стрілки, офарбовують і глибинно збагачують наше сприйняття буденної, сучасної архітектури. Візуальне відлуння історії міста на ріці вічне, воно не мовчить, воно поряд, воно з нами, воно – це ми.

Батьки і рідня Віктора Андрійовича Олексенка з міста Золотоноші, що в Придніпров’ї на Черкащині. Народився 4 червня 1948 року в місті Дрогобич на Галичині в родині архітектора. Надсучасний, відомий, яскравий представник українського андеґраунду у 1973 році закінчив художньо-педагогічне відділення Одеського художнього училища ім. М. Б. Грекова. У 1990 році завершив навчання в поліграфічному інституті у Львові (нині Українська Академія друкарства) за спеціальністю «Графіка».

Член Національної Спілки художників України з 1992 року. Почесне звання «Заслужений художник України» присвоєно у 2009 році.

Спеціалізація: станковий живопис, монументально-декоративний живопис (розпис, мозаїка, вітраж), асамбляж, об’єкт, інсталяція, графіка, книжкова графіка, оформлення, макетування і дизайн друкованих видань, геральдика, вексилологія, поезографія.

З 2003 р. викладає на кафедрі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького.

Учасник понад 60 всеукраїнських виставок, 4 групових художніх виставок. Учасник 3 всеукраїнських і 5 міжнародних книжкових виставок-ярмарків. Має 15 персональних виставок (м. Черкаси, м. Київ). Учасник 2 всеукраїнських та 8 міжнародних художніх проектів. Учасник одної закордонної пересувної виставки у Польщі і 10 міжнародних виставок (Швейцарія, Польща, Угорщина, Німеччина, Україна).

Автор 3-ох поетичних збірок. Розробник навчально-методичних посібників і підручників. Автор статей у наукових та міжнародних фахових виданнях.

Кандидат педагогічних наук, доцент А. В. Демченко

Read more

Розклад майстеркласів на січень 2025 р.

Розклад майстеркласів на січень 2025 р.

03 січня о 14:00 - Майстерклас Лялька-мотанка «Янгол» 07 січня о 14:00 - Майстерклас з крапкового живопису 08 січня о 14:00 - Майстерклас «Живопис на склі» 10 січня о 14:00 - Майстерклас «Петриківський розпис» 14 січня о 14:00 - Майстерклас «Декупаж на солоному тісті» 17

Виставка Різдвяна

Виставка Різдвяна

Черкаський художній музей спільно із Черкаською обласною організацією Національної спілки художників України презентує виставку «Різдвяна» творів образотворчого та декоративного мистецтва. Це стало вже доброю традицією — кожного року митці Черкащини втілюють у своїх творах бачення і відчуття Різдва. Різдво для наших художників, зрештою як і для кожного з нас — це про

Персональна виставка Миколи Скобельського «Щастя творити»

Персональна виставка Миколи Скобельського «Щастя творити»

12 грудня Черкаський художній музей спільно з Польським культурним центром імені Кароля Шимановського у місті Черкаси за підтримки Посольства Республіки Польща в Україні презентував виставку київського художника польського походження, члена національної спілки художників України — Миколи Скобельського. Микола Скобельський народився 1 січня 1959 році на Житомирщині. З 2000 року він активний