Передача в дар музею картини заслуженого майстра народної творчості України Василя Дрючила

Передача в дар музею картини заслуженого майстра народної творчості України Василя Дрючила

У Черкаському обласному художньому музеї відбулася урочиста подія, ініційована почесним краєзнавцем України, директором наукової бібліотеки ЧНУ імені Богдана Хмельницького Григорієм Михайловичем Голишем — передача в дар музею картини «Бакаївський краєвид» (2007 р.) заслуженого майстра народної творчості України, художника-пейзажиста Василя Дрючила.

Подію присвячено 90-ій річниці від Дня народження художника-майстра (1935–2008 рр).

Григорій Михайлович Голиш як автор проєкту «Видатні уродженці Черкащини» актуалізував творчість Василя Дрючила, який родом з села Щербинівка Золотоніського району невипадково. Адже черкаська земля багата талантами, діяльність яких ще недостатньо висвітлена мистецтвознавцями. Проте саме вони є творцями тих національних традицій образотворення, що складають найвизначніші цінності українського сакруму: любов до рідного краю через оспівування природи, де природу представлено у її найбільш автентичному вияві. Сповідуючи реалістичний напрям у пейзажному живописі, Василь Дрючило спирається на досягнення видатних майстрів цього жанру Архипа Куїнджі, Петра Левченка, Сергія Васильківського та ін.

Прикметно, що картину подарував син художника Микола Васильович Дрючило, який за фахом суддя господарського суду. Утім у родинній творчості українців присутня ця особлива форма спадкоємності, коли нащадки або продовжують творити на мистецькій ниві, або роблять усе можливе, щоб популяризувати творчість батьків.

Василь Дрючило пішов у засвіти, але син плекає непересічний талант батька вже у нових реаліях ХХІ століття, в умовах російсько-української війни, коли звернення до пейзажної лірики народного мистецтва стає духовною опорою та оберегом.

Черкаський художній музей щиро вдячний ініціатору події — Григорію Михайловичу Голишу та сину талановитого художника Золотоніщини Василя Івановича Дрючила — Миколі Васильовичу.

Read more

9 травня о 16:00 — відкриття французько-українського культурного проєкту  "ART PARADIS"

9 травня о 16:00 — відкриття французько-українського культурного проєкту "ART PARADIS"

У Черкаському художньому музеї відбудется французько-український культурний проєкт "ART PARADIS", який реалізується завдяки фінансовій підтримці з міської програми надання стипендій для реалізації проєктів у галузі культури м. Черкаси. Відкриття 9 травня о 16:00 Проєкт діє з 9 по 17 травня У день відкриття — вхід вільний, Інші дні

Виставка ІІІ відкритого дитячого міського мистецького конкурсу «ВОЛЬНАНОВА діти»

Виставка ІІІ відкритого дитячого міського мистецького конкурсу «ВОЛЬНАНОВА діти»

2 травня 2025 року у Черкаському обласному художньому музеї презентується виставка кращих робіт учасників ІІІ-го відкритого дитячого міського конкурсу «ВОЛЬНАНОВА діти» та урочисте нагородження переможців. Конкурс відбувся за ініціативи Черкаської дитячої художньої школи ім. Данила Нарбута та за підтримки Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради. Конкурс «ВОЛЬНАНОВА діти»

Опитування «Оцінка стану впровадження безбар'єрності у сфері культури»

Опитування «Оцінка стану впровадження безбар'єрності у сфері культури»

Український культурний фонд та Український центр культурних досліджень спільно з Міністерство культури та стратегічних комунікацій України ініціювали загальнонаціональне опитування, присвячене питанням безбар’єрності у сфері культури. Поділіться своїм досвідом, якщо ви регулярно відвідуєте театри, концерти, бібліотеки чи кінотеатри. Це допоможе нам визначити, що варто покращити, аби зробити культурні враження ще