«Осінній вернісаж» – персональна виставка Віктора Зеліка

«Осінній вернісаж» –
персональна виставка Віктора Зеліка

02 вересня у Черкаському художньому музеї відбулось відкриття персональної виставки акварелей Віктора Зеліка «Осінній вернісаж».

Народився художник 17 березня 1951 року у місті Слов’янськ Донецької області.    Навчався у Харківському художньо-промисловому інституті (нині Харківська державна академія дизайну і мистецтв.) на факультеті промислова графіка і пакування (1973–1978 рр.). Вчителі з фаху: професори С.М. Солодовник і В.С. Ненадо, академік В.М. Гонтарів. По закінченню вишу працював художником-оформлювачем на БАМі (1978–1981 рр.). З 1981 року і до 1992 років виконував замовлення Художнього фонду СРСР як художник вищої творчої категорії.

Серед доробку художника більш як 100 настінних розписів, плакати, батик, оформлення книг, рельєфи. З 1985 року Віктор Зелік є активним учасником виставок у Харкові, Донецьку, Краматорську, Ялті.
У 2001–2011 роках відбулися його персональні виставки у рідному Слов’янську. У цей час майстер займається порцеляною: підглазурним розписом.


Утім, ще з 1990-х років художник захоплюється аквареллю і за 30 років роботи у цій техніці стає неперевершеним майстром станкового акварельного живопису. Сьогодні він увійшов до списку 100 найкращих акварелістів світу.
Як зауважує сам митець, його акварелі є «на всіх континентах окрім Антарктиди». А загалом на рахунку художника вже декілька тисяч робіт.

Віртуозна легкість, етюдна невимушеність акварелей Віктора Зеліка досягається за рахунок глибоких тонових алла-примних утворень в поєднанні з делікатним опрацюванням деталей. «Його герої»: старий міський пейзаж з самотнім подорожнім під парасолькою у дощовий день… Романтичні панянки у сукнях позаминулого сторіччя, що прогулюються залитими сонцем вуличками палацового парку. Маленькі площі причорноморських містечок з фігурами поодинокого скрипаля чи саксофоніста… Вузенькі вулички зі старими будинками різних стилів і епох, що потопають у буйній зелені.

Власне, саме через акварель майстер виражає свою любов до мінливого світу, майже втраченої казкової мрії про вічність краси нев’янучих живих квітів, про безтурботність і насолоду від романтичної мандрівки просякнутим сонцем старим садом чи фантазійним містом під теплим дощем.


Виставка діє до 02 жовтня 2022 року.

Read more

«Венера» Персональна виставка графіки Максима Гладька

«Венера» Персональна виставка графіки Максима Гладька

Черкаський художній музей презентує арт-проєкт заслуженого художника України Максима Гладька — «Венера». Венера — давньоримська богиня любові, краси, бажання, сексу, материнства, весни, садів, процвітання і перемоги. За деякими припущеннями, спочатку Венера була персоніфікацією абстрактного поняття «милості богів». Її образ було запозичено з грецької богині краси і кохання Афродіти. Усім відомий скульптурний образ

Персональна виставка живопису полтавського майстра Вадима Іщенка

Персональна виставка живопису полтавського майстра Вадима Іщенка

Черкаський художній музей презентує виставку майстра з Полтавщини Вадима Іщенка. Митець працює у жанрі малярства та декоративного мистецтва. Натхнення для творчості художник черпає з природи, національного народного побуту та легенд.Народився Вадим Васильович Іщенко у 1970 році в місті Лозова Харківської області. У 1978 році батьки разом з сином переїжджають

Презентація фіджитал-мапи проєкту «MARIUPOL.ME» та виставка-спогад «Мій Маріуполь. Щасливі миті крізь об’єктив»

Презентація фіджитал-мапи проєкту «MARIUPOL.ME» та виставка-спогад «Мій Маріуполь. Щасливі миті крізь об’єктив»

11 квітня у Черкаському художньому музеї відбулась презентація одразу двох проєктів: фіджитал-мапи проєкту «MARIUPOL.ME» та виставки-спогаду «Мій Маріуполь. Щасливі миті крізь об’єктив» та презентація. Мапа «Mariupol.Me» — це сучасне рішення, яке покликане об’єднати ініціативи віртуального світу про Маріуполь на одній платформі та створити комплексний фіджитал-проєкт, який водночас