«Осінній вернісаж» – персональна виставка Віктора Зеліка

«Осінній вернісаж» –
персональна виставка Віктора Зеліка

02 вересня у Черкаському художньому музеї відбулось відкриття персональної виставки акварелей Віктора Зеліка «Осінній вернісаж».

Народився художник 17 березня 1951 року у місті Слов’янськ Донецької області.    Навчався у Харківському художньо-промисловому інституті (нині Харківська державна академія дизайну і мистецтв.) на факультеті промислова графіка і пакування (1973–1978 рр.). Вчителі з фаху: професори С.М. Солодовник і В.С. Ненадо, академік В.М. Гонтарів. По закінченню вишу працював художником-оформлювачем на БАМі (1978–1981 рр.). З 1981 року і до 1992 років виконував замовлення Художнього фонду СРСР як художник вищої творчої категорії.

Серед доробку художника більш як 100 настінних розписів, плакати, батик, оформлення книг, рельєфи. З 1985 року Віктор Зелік є активним учасником виставок у Харкові, Донецьку, Краматорську, Ялті.
У 2001–2011 роках відбулися його персональні виставки у рідному Слов’янську. У цей час майстер займається порцеляною: підглазурним розписом.


Утім, ще з 1990-х років художник захоплюється аквареллю і за 30 років роботи у цій техніці стає неперевершеним майстром станкового акварельного живопису. Сьогодні він увійшов до списку 100 найкращих акварелістів світу.
Як зауважує сам митець, його акварелі є «на всіх континентах окрім Антарктиди». А загалом на рахунку художника вже декілька тисяч робіт.

Віртуозна легкість, етюдна невимушеність акварелей Віктора Зеліка досягається за рахунок глибоких тонових алла-примних утворень в поєднанні з делікатним опрацюванням деталей. «Його герої»: старий міський пейзаж з самотнім подорожнім під парасолькою у дощовий день… Романтичні панянки у сукнях позаминулого сторіччя, що прогулюються залитими сонцем вуличками палацового парку. Маленькі площі причорноморських містечок з фігурами поодинокого скрипаля чи саксофоніста… Вузенькі вулички зі старими будинками різних стилів і епох, що потопають у буйній зелені.

Власне, саме через акварель майстер виражає свою любов до мінливого світу, майже втраченої казкової мрії про вічність краси нев’янучих живих квітів, про безтурботність і насолоду від романтичної мандрівки просякнутим сонцем старим садом чи фантазійним містом під теплим дощем.


Виставка діє до 02 жовтня 2022 року.

Read more

Мистецький проєкт «Святі воїни» Софії Атлантової, Олександра Клименка та Германа Клименка

Мистецький проєкт «Святі воїни» Софії Атлантової, Олександра Клименка та Германа Клименка

26 липня о 15:00 відбулось відкриття мистецького проєкту «Святі воїни», присвяченого мистецьким медитаціям на тему російсько-української війни. Цикл творів написаних в традиційній техніці темперного та олійного живопису на ящиках з-під озброєнь. Виставка присвячена українським героям, що стали на захист нашої Батьківщини, її Незалежності. Подвиг українських героїв освячується і возвеличується.

Виставка сімейних акварелей «Там, де були разом» родини архітекторів Наді і Петра Горпинко

Виставка сімейних акварелей «Там, де були разом» родини архітекторів Наді і Петра Горпинко

Присвячується світлій пам’яті Наді Горпинко 05 липня у Черкаському художньому музеї відбулося відкриття виставки сімейних акварелей родини архітекторів Наді і Петра Горпинко. Альбом сімейних акварелей — емоційні миті, спогади, мандри в минуле.Акварель — захоплення, помічниця, союзниця архітекторів на роботі і в сім’ї.Акварель про сімейні цінності: родина, спогади. Надія