Online виставка творів до 90- річчя черкаського художника Віктора Клименка

Online виставка творів до 90- річчя черкаського художника Віктора Клименка

Першого травня виповнюється 90 років нашому земляку, черкасцю, заслуженому діячу мистецтв України Віктору Івановичу Клименку. Він народився у 1932 році на хуторі Веселому Донецької області в сім’ї військовослужбовця. Основи професії художника він опановував спочатку у Дніпропетровському художньому училищі і потім у Київському державному художньому інституті.

У 1964 році, після закінчення вишу, Віктор Клименко разом з сім’єю переїжджає до Черкас і відразу ж долучається до культурно-громадського та мистецького життя області. Стає членом художньої ради художньо-виробничого комбінату при Черкаському обласному управлінні культури, а потім головує. Він член правління Черкаського відділення Спілки художників України, член обласної та міської архітектурно-художньої ради. З відкриттям кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького працює викладачем. У 2000 році Віктору Клименку присвоєно звання «Заслужений діяч мистецтв України».

Віктор Клименко – художник-живописець з великим життєвим та творчим досвідом. Він володіє рідкісним талантом, коли майстру однаково композиційно та віртуозно-живописно підвладні різні образотворчі жанри: батальні композиції та історичні події, портрети, пейзажі й натюрморти, побутовий жанр.

Глибоким змістом й символічним значенням наповнені його історичні композиції та монументальні реалістичні образи Богдана Хмельницького, Тараса Шевченка, Максима Кривоноса, Івана Сірка, Нестора Махно, Василя Симоненка. Художник вдало підкреслює й передає настрій своїх героїв, спонукає глядача до внутрішнього діалогу, духовних рефлексій. Високодуховними є і пейзажі митця. Особливою любов’ю позначені його краєвиди із ліричним зображенням українських церков, дзвіниць, а також хат з вербами й тополями.

Ще однією ознакою великого митця – Віктора Клименка – є уміння перетворити історичний портрет та український пейзаж на глибинний символ.

Твори Клименка Віктора Івановича зберігаються у багатьох музейних та приватних колекціях як в Україні, так і закордоном. У колекції Черкаського обласного художнього музею зберігається більше десяти творів художника.

Війна зірвала плани художника і його рідних представити у великому виставковому залі Черкаського художнього музею твори Віктора Івановича Клименка.

Віктор Клименко «Антоніна Іванівна»
Віктор Клименко «Батьківщина в небезпеці. 1941 р.»
Віктор Клименко «Артистка обласного музично-драматичного театру Світлана Клименко»
Віктор Клименко «Берег Сули»
Віктор Клименко «Березень»

Більше робіт з онлайн виставки дивіться за посиланням: https://www.facebook.com/cherkasy.art.museum/posts/5063523390435483

Read more

Ювілейна персональна виставка Миколи Маценка  «Прикладна культурологія»

Ювілейна персональна виставка Миколи Маценка «Прикладна культурологія»

24 червня Черкаський обласний художній музей презентував ювілейну персональну виставку Миколи Маценка — «Прикладна культурологія». Це, певною мірою, ретроспективна виставка, утворена із двох перманентних авторських серій, дотичних до культурологічного дискурсу із перспективи української ідентичності: «Неофольк» та Геральдична серія. Якщо у роботах серії «Неофольк» (своєрідні візуальні коломийки) образно повторюється впізнаваний орнаментальний мотив,

Виставка «Світоч Духу: Андрей Шептицький» спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету

Виставка «Світоч Духу: Андрей Шептицький» спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету

Черкаський музей спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету презентує унікальну виставку про життєпис Митрополита Андрея Шептицького. Значення його постаті виходить далеко за межі соціально-історичного контексту Європи початку XX століття та локального — історії заходу України. Його ідеї, як захисника українського народу в часи Світових воєн, в останнє десятиліття активно

Виставка сучасної народної картини черкаської художниці-аматорки Марії Завалко «Барви рідного краю»

Виставка сучасної народної картини черкаської художниці-аматорки Марії Завалко «Барви рідного краю»

Черкаський художній музей презентує персональну виставку сучасної народної картини черкаської художниці аматорки Марії Завалко. Марія Завалко народилася 17 листопада1953 року на Кіровоградщині, згодом родина переїхала до Черкас. Її професійна діяльність не була пов’язана із творчістю. Закінчила Одеський гідрометеорологічний інститут (нині інститут екології). Працювала в одеському «Бюро погоди», а також