Online виставка творів до 90- річчя черкаського художника Віктора Клименка

Першого травня виповнюється 90 років нашому земляку, черкасцю, заслуженому діячу мистецтв України Віктору Івановичу Клименку. Він народився у 1932 році на хуторі Веселому Донецької області в сім’ї військовослужбовця. Основи професії художника він опановував спочатку у Дніпропетровському художньому училищі і потім у Київському державному художньому інституті.

У 1964 році, після закінчення вишу, Віктор Клименко разом з сім’єю переїжджає до Черкас і відразу ж долучається до культурно-громадського та мистецького життя області. Стає членом художньої ради художньо-виробничого комбінату при Черкаському обласному управлінні культури, а потім головує. Він член правління Черкаського відділення Спілки художників України, член обласної та міської архітектурно-художньої ради. З відкриттям кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького працює викладачем. У 2000 році Віктору Клименку присвоєно звання «Заслужений діяч мистецтв України».

Віктор Клименко – художник-живописець з великим життєвим та творчим досвідом. Він володіє рідкісним талантом, коли майстру однаково композиційно та віртуозно-живописно підвладні різні образотворчі жанри: батальні композиції та історичні події, портрети, пейзажі й натюрморти, побутовий жанр.

Глибоким змістом й символічним значенням наповнені його історичні композиції та монументальні реалістичні образи Богдана Хмельницького, Тараса Шевченка, Максима Кривоноса, Івана Сірка, Нестора Махно, Василя Симоненка. Художник вдало підкреслює й передає настрій своїх героїв, спонукає глядача до внутрішнього діалогу, духовних рефлексій. Високодуховними є і пейзажі митця. Особливою любов’ю позначені його краєвиди із ліричним зображенням українських церков, дзвіниць, а також хат з вербами й тополями.

Ще однією ознакою великого митця – Віктора Клименка – є уміння перетворити історичний портрет та український пейзаж на глибинний символ.

Твори Клименка Віктора Івановича зберігаються у багатьох музейних та приватних колекціях як в Україні, так і закордоном. У колекції Черкаського обласного художнього музею зберігається більше десяти творів художника.

Війна зірвала плани художника і його рідних представити у великому виставковому залі Черкаського художнього музею твори Віктора Івановича Клименка.

Віктор Клименко «Антоніна Іванівна»
Віктор Клименко «Батьківщина в небезпеці. 1941 р.»
Віктор Клименко «Артистка обласного музично-драматичного театру Світлана Клименко»
Віктор Клименко «Берег Сули»
Віктор Клименко «Березень»

Більше робіт з онлайн виставки дивіться за посиланням: https://www.facebook.com/cherkasy.art.museum/posts/5063523390435483