Online виставка «Народ мій є! Народ мій завжди буде!»

Український народ – це  веселі, добрі та щедрі люди з величезним фольклорним надбанням. Це сміливий та волелюбний народ з багатою історією та розвиненою культурою. Всі ми чули про подвиги козаків, про красу та милозвучність української пісні, про стійкість і волелюбність наших людей. Але також всі чули «казку про братні народи». То хто ж такі українці?

Українці – це не тільки типові риси зовнішності, а дещо глибше та важливіше. Це історія, яка формувала наші цілі, звичаї, традиції –  нас.

Портрет «узагальненого» українця приблизно такий: спокійний, обережний, він живе і керується в діях серцем, почуттям, безпосередністю, а не раціональними настановами. Та коли доводиться захищати свою землю, свій дім та взяти у руки зброю – він показує рішучість і незламність, винахідливість і хоробрість, героїзм і самопожертву. Українця з давніх-давен характеризує працьовитість, хазяйновитість, гостинність і доброзичливість у стосунках як зі своїми, так і з чужоземцями.

Менталітетом українці подібні до народів Західної Європи. У сфері соціальних відносин українець відрізняється демократизмом, толерантністю, повагою до суверенних прав особистості, але тяжіє до анархічності, протидії будь-яким формам підпорядкування.

Скільки довелося пройти українцям за роки становлення і боротьби за право визнання власної мови і культури. Нічого Українському народові не давалося легко. Але всі ці випробування не змінили нашої суті.
І все ж таки крізь перепони цензури і гуркіт гармат лунатимуть пророчі слова:
Народ мій є!
Народ мій завжди буде!
Ніхто не перекреслить мій народ!
В. Симоненко. «Де зараз ви, кати мого народу?..»

Андрійчук Михайло «Горяча пора» із серії «Доярки», 1962 р. Напівкартон, літографія
Блінов Пилип «Сінокіс», 1976 р. Картон, олія
Бондар Іван. Триптих «Черкаський хліб», 1986 р. Полотно, олія
Вакс Бенціон «Старий Донбас. Сім'я шахтаря», папір, офорт
Козін Петро «Плотарі», 1961 р. Полотно, олія
Мерега Євгеній «Збір винограду», 1963 р. Папір, лінорит
Мерега Євгеній «Збір винограду. Погрузка», 1977 р. Папір, лінорит
Мягков Віталій «Змагання століть», 1969 р. Полотно, олія
Нарбут Данило «Скоморохи», 1985 р. Папір, акварель, гуаш
Нарбут Данило «Місто Мирослав» ілл. до роману О. Ільченка «Козацькому роду нема переводу», 1963 р. в.
Нарбут Данило. Ескіз «Зустріч» до вистави «Сорочинський ярмарок», 1985 р. Картон, темпера
Онищенко Анатолій «Наречена», 1990 р. Полотно, олія
Петров Володимир «Подруги»папір, Кол. літографія
Полтавець Віктор «Герць», 1991 р. Полотно, олія