Online виставка до 95-ї річниці від дня народження Григорія Гавриленка з фондової колекції музею

Online виставка до 95-ї річниці від дня народження Григорія Гавриленка з фондової колекції музею

Гавриленко Григорій Іванович (1927–1984 рр.) – український художник, графік, майстер книжкової ілюстрації, шістидесятник. Народився художник у селі Холопкове, Глухівського району, Сумської області. Закінчив Київський державний інститут. Жив та працював у Києві. Учасник всесоюзних та республіканських виставок книг, малюнка, акварелі, живопису.

Він зробив вагомий внесок у розвиток кольорової ліногравюри, книжкової ілюстрації. Його образотворчій мові притаманні виразні врівноважені об’єми, чіткі лінії, колорит у дві три фарби, підпорядкований сюжетній ілюстрації. Художник оформив і проілюстрував понад 30 видань, найвідомішими з яких стали «Vita nova» Данте, «Витязь у тигровій шкурі» Ш. Руставелі, «Доробок» М. Бажана. Також він працював над графічними та живописними циклами, пов’язаними з зображеннями жінки та природи.

Гавриленка Г. «Оленка та Іванко»

Особливо пізнаваним у творчості Гавриленка є жіночий образ – його часто називають чистим та надзвичайно світлим. Художник застосовував свою штрихувальну манеру, де зображальні об’єкти (чи то жінка, чи то дерево), немов огортає чарівне марево.

Разом із тим у творчості митця був час, коли він тяжів до виразності темних тонів. Саме до цього періоду, можна віднести його автопортрет та, сповнені неприхованої виразної чуттєвості, два жіночих графічних образи, виконані для формату поштівки. Однак, працюючи чи у темних, чи у світлих тонах, майстер демонструє віртуозне володіння технікою рисунка.

Гавриленка Г. «Козеня на березі»

Аналізуючи творчий доробок Григорія Гавриленка мистецтвознавці визнають, що він: «визнаний рисувальник», «глибокий та оригінальний майстер книжкової графіки», «реформатор кольорової ліногравюри», «творець нової художньої реальності», «художник, який створив свій образ світу», а «мистецтво його у вищій мірі концептуальне».

Черкаський художній музей до 95-ї річниці від дня народження художника представляє online виставку творів Григорія Гавриленка (ілюстрації до народних казок) з фондової колекції музею.

Гавриленка Г.«Оленка і купець»

Read more

«Венера» Персональна виставка графіки Максима Гладька

«Венера» Персональна виставка графіки Максима Гладька

Черкаський художній музей презентує арт-проєкт заслуженого художника України Максима Гладька — «Венера». Венера — давньоримська богиня любові, краси, бажання, сексу, материнства, весни, садів, процвітання і перемоги. За деякими припущеннями, спочатку Венера була персоніфікацією абстрактного поняття «милості богів». Її образ було запозичено з грецької богині краси і кохання Афродіти. Усім відомий скульптурний образ

Персональна виставка живопису полтавського майстра Вадима Іщенка

Персональна виставка живопису полтавського майстра Вадима Іщенка

Черкаський художній музей презентує виставку майстра з Полтавщини Вадима Іщенка. Митець працює у жанрі малярства та декоративного мистецтва. Натхнення для творчості художник черпає з природи, національного народного побуту та легенд.Народився Вадим Васильович Іщенко у 1970 році в місті Лозова Харківської області. У 1978 році батьки разом з сином переїжджають

Презентація фіджитал-мапи проєкту «MARIUPOL.ME» та виставка-спогад «Мій Маріуполь. Щасливі миті крізь об’єктив»

Презентація фіджитал-мапи проєкту «MARIUPOL.ME» та виставка-спогад «Мій Маріуполь. Щасливі миті крізь об’єктив»

11 квітня у Черкаському художньому музеї відбулась презентація одразу двох проєктів: фіджитал-мапи проєкту «MARIUPOL.ME» та виставки-спогаду «Мій Маріуполь. Щасливі миті крізь об’єктив» та презентація. Мапа «Mariupol.Me» — це сучасне рішення, яке покликане об’єднати ініціативи віртуального світу про Маріуполь на одній платформі та створити комплексний фіджитал-проєкт, який водночас