Відкриття персональної виставки Олени Темченко «МИТІ НАТХНЕННЯ»

Відкриття персональної виставки Олени Темченко «МИТІ НАТХНЕННЯ»

Я почала малювати в 50 років…

Саме тоді я повірила в диво, яке може відбутися не в казці, не в кіно, а в моєму власному житті! Доля незримою, але наполегливою рукою підвела мене до пензля і фарб, змінивши навколишній світ до невпізнанності. Бажання малювати було настільки сильним, що займало всі мої думки. Одночасно приходило усвідомлення, що відсутність художньої освіти зупинить мої перші кроки на самому початку.

Я почала вчитись самостійно, використовуючи всі доступні засоби: книги, альбоми, відео, поради художників. Багато паперу було розірвано пізньої ночі після невдалих спроб подружитися з аквареллю. Багато разів у відчаї я давала собі обіцянку не повертатися до фарб і паперу… Проте кожного разу боротися з цією «невиліковною хворобою» в мене не вистачало сил.

Так проходили роки…Захоплюючись творчістю акварелістів Китаю, Кореї, Індії, я вчилась у них малювати одним порухом пензля і поважати неперевершеність і чистоту кожної фарби.

«Чому акварель? – запитували мене друзі. – Чому не олія, або такий популярний нині акрил?» Акварель для мене така ж чиста і безпосередня, як очі і душі моїх маленьких пацієнтів. Один невдалий рух, і ти втратив картину…, або довіру маленьких очей. Акварель завжди з дитячою безпосередністю відчуває твій настрій і залишає його на папері. Тому починати малювання треба з Добром, Спокоєм і Любов’ю.

Я – дитячий лікар і вважаю цю справу своїм справжнім покликанням, але малювання – частина моєї душі. Не смію вважати себе художником, бо ще дуже багато не вивчено і не осмислено… Справжніх Художників вважаю людьми з великої літери і щосили, намагаюсь наблизитись до гармонійного відтворення Світу.

Малювання є і залишиться однією із кращих частин мого життя. Нинішня виставка є першою і, сподіваюсь, не останньою.

З вдячністю почую і почитаю всі Ваші відгуки, але найвищою оцінкою буде Ваше бажання бачити мої картини у себе вдома.

Ми прийшли у цей світ, щоб залишити після себе щось прекрасне і неповторне.

Я в це вірю!

Олена Темченко.

Виставка діє до 17 жовтня 2021 року.

Read more

Ювілейна персональна виставка Миколи Маценка  «Прикладна культурологія»

Ювілейна персональна виставка Миколи Маценка «Прикладна культурологія»

24 червня Черкаський обласний художній музей презентував ювілейну персональну виставку Миколи Маценка — «Прикладна культурологія». Це, певною мірою, ретроспективна виставка, утворена із двох перманентних авторських серій, дотичних до культурологічного дискурсу із перспективи української ідентичності: «Неофольк» та Геральдична серія. Якщо у роботах серії «Неофольк» (своєрідні візуальні коломийки) образно повторюється впізнаваний орнаментальний мотив,

Виставка «Світоч Духу: Андрей Шептицький» спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету

Виставка «Світоч Духу: Андрей Шептицький» спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету

Черкаський музей спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету презентує унікальну виставку про життєпис Митрополита Андрея Шептицького. Значення його постаті виходить далеко за межі соціально-історичного контексту Європи початку XX століття та локального — історії заходу України. Його ідеї, як захисника українського народу в часи Світових воєн, в останнє десятиліття активно

Виставка сучасної народної картини черкаської художниці-аматорки Марії Завалко «Барви рідного краю»

Виставка сучасної народної картини черкаської художниці-аматорки Марії Завалко «Барви рідного краю»

Черкаський художній музей презентує персональну виставку сучасної народної картини черкаської художниці аматорки Марії Завалко. Марія Завалко народилася 17 листопада1953 року на Кіровоградщині, згодом родина переїхала до Черкас. Її професійна діяльність не була пов’язана із творчістю. Закінчила Одеський гідрометеорологічний інститут (нині інститут екології). Працювала в одеському «Бюро погоди», а також