Міжнародна мистецька акція «ВОЛЬНАНОВА». Проєкт «neveragain#2022⁕»

Міжнародна мистецька акція «ВОЛЬНАНОВА». Проєкт «neveragain#2022⁕»

22 лютого у Черкаському художньому музеї відбулося відкриття проєкту «neveragain#2022⁕» до другої річниці повномасштабного вторгнення росії на територію України та Міжнародного дня підтримки жертв злочинів.

Проєкт «neveragain#2022⁕» — візуальний меседж/код #2022⁕, що надає нове дихання європейській моделі пам’яті Другої світової «Never Again», та повертає людську пам’ять у реальність, яку ми допустили і якої треба уникнути на майбутнє. І кому як не українцям є що про це сказати. Час констатації факту вторгнення, переживання ролі жертви та благань про допомогу минув. Україна впевнено йде до перемоги. Це буде славний час, але рясно омитий сльозами і кров’ю нашого народу. І ми прагнемо, щоб не лише наша пам’ять стала запобіжником від того аби подібне ніколи не повторювалося. Ми хочемо, щоб цього разу кожен на нашій планеті навчився по-справжньому цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його усіма розумними засобами. І діяти потрібно негайно.

Ініціатором даного проєкту виступила кафедра дизайну Черкаського державного технологічного університету.

Експозиція сформована з двох окремих локацій: образотворча і дизайнерська. Головну частину експозиції складають роботи членів Національної спілки художників України, Спілки народних майстрів України, Спілки фотографів та Спілки дизайнерів. Представлено плакати та моделі кафедри дизайну Черкаського державного технологічного університету, а також доповнюють їх — кафедри дизайну Черкаського державного бізнес-коледжу. Локація дизайну збагачена ретроспективними роботами міжнародної акції «ВОЛЬНАНОВА» минулих років, як нагадування що війна триває.

У проєкті беруть участь митці із Австрії, Аргентини, Бразилії, Бельгії, Канади, США, Іспанії, Греції, Китаю, Колумбії, Малайзії, Японії, Мексики, Франції, Чилі, Німеччини, Грузії, Польщі, Португалії, Південної Кореї, Швеції.

Арткуратор, голова Черкаського відділення молодіжного об’єднання Спілки художників України, член Національної спілки художників України — черкаський художник Володимир Яковець.

Проєкт діє до 24 березня 2024 року.

Read more

«Венера» Персональна виставка графіки Максима Гладька

«Венера» Персональна виставка графіки Максима Гладька

Черкаський художній музей презентує арт-проєкт заслуженого художника України Максима Гладька — «Венера». Венера — давньоримська богиня любові, краси, бажання, сексу, материнства, весни, садів, процвітання і перемоги. За деякими припущеннями, спочатку Венера була персоніфікацією абстрактного поняття «милості богів». Її образ було запозичено з грецької богині краси і кохання Афродіти. Усім відомий скульптурний образ

Персональна виставка живопису полтавського майстра Вадима Іщенка

Персональна виставка живопису полтавського майстра Вадима Іщенка

Черкаський художній музей презентує виставку майстра з Полтавщини Вадима Іщенка. Митець працює у жанрі малярства та декоративного мистецтва. Натхнення для творчості художник черпає з природи, національного народного побуту та легенд.Народився Вадим Васильович Іщенко у 1970 році в місті Лозова Харківської області. У 1978 році батьки разом з сином переїжджають

Презентація фіджитал-мапи проєкту «MARIUPOL.ME» та виставка-спогад «Мій Маріуполь. Щасливі миті крізь об’єктив»

Презентація фіджитал-мапи проєкту «MARIUPOL.ME» та виставка-спогад «Мій Маріуполь. Щасливі миті крізь об’єктив»

11 квітня у Черкаському художньому музеї відбулась презентація одразу двох проєктів: фіджитал-мапи проєкту «MARIUPOL.ME» та виставки-спогаду «Мій Маріуполь. Щасливі миті крізь об’єктив» та презентація. Мапа «Mariupol.Me» — це сучасне рішення, яке покликане об’єднати ініціативи віртуального світу про Маріуполь на одній платформі та створити комплексний фіджитал-проєкт, який водночас