Міжнародна мистецька акція «ВОЛЬНАНОВА». Проєкт «neveragain#2022⁕»

Міжнародна мистецька акція «ВОЛЬНАНОВА». Проєкт «neveragain#2022⁕»

22 лютого у Черкаському художньому музеї відбулося відкриття проєкту «neveragain#2022⁕» до другої річниці повномасштабного вторгнення росії на територію України та Міжнародного дня підтримки жертв злочинів.

Проєкт «neveragain#2022⁕» — візуальний меседж/код #2022⁕, що надає нове дихання європейській моделі пам’яті Другої світової «Never Again», та повертає людську пам’ять у реальність, яку ми допустили і якої треба уникнути на майбутнє. І кому як не українцям є що про це сказати. Час констатації факту вторгнення, переживання ролі жертви та благань про допомогу минув. Україна впевнено йде до перемоги. Це буде славний час, але рясно омитий сльозами і кров’ю нашого народу. І ми прагнемо, щоб не лише наша пам’ять стала запобіжником від того аби подібне ніколи не повторювалося. Ми хочемо, щоб цього разу кожен на нашій планеті навчився по-справжньому цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його усіма розумними засобами. І діяти потрібно негайно.

Ініціатором даного проєкту виступила кафедра дизайну Черкаського державного технологічного університету.

Експозиція сформована з двох окремих локацій: образотворча і дизайнерська. Головну частину експозиції складають роботи членів Національної спілки художників України, Спілки народних майстрів України, Спілки фотографів та Спілки дизайнерів. Представлено плакати та моделі кафедри дизайну Черкаського державного технологічного університету, а також доповнюють їх — кафедри дизайну Черкаського державного бізнес-коледжу. Локація дизайну збагачена ретроспективними роботами міжнародної акції «ВОЛЬНАНОВА» минулих років, як нагадування що війна триває.

У проєкті беруть участь митці із Австрії, Аргентини, Бразилії, Бельгії, Канади, США, Іспанії, Греції, Китаю, Колумбії, Малайзії, Японії, Мексики, Франції, Чилі, Німеччини, Грузії, Польщі, Португалії, Південної Кореї, Швеції.

Арткуратор, голова Черкаського відділення молодіжного об’єднання Спілки художників України, член Національної спілки художників України — черкаський художник Володимир Яковець.

Проєкт діє до 24 березня 2024 року.

Read more

Виставка Школи медитативного малювання мандал «Код життя. Проявлення»

Виставка Школи медитативного малювання мандал «Код життя. Проявлення»

17 жовтня у Черкаському художньому музеї відкрилася виставка мандал. Це третя виставка Школи медитативного малювання мандал під керівництвом Олени Казмірчук. Мандала — це давній сакральний символ гармонії і цілісності. Взаємодія з нею зцілює, гармонізує стан, наповнює енергією і красою. Мандала — це малюнок, що складається переважно з кіл, або ж ряду геометричних

Виставка до Дня художника

Виставка до Дня художника

10 жовтня у залах Черкаського художнього музею відкрилася щорічна виставка Черкаської обласної організації Національної спілки художників України приурочена до Дня художника. Відсвяткувавши того року свій 45 ювілей, спілка продовжує розвиватися, презентуючи нові роботи та нові імена. У цьому році твори мистецтва представлені на виставці вельми різнопланово, різнобарвно та різноманітно. Образотворче

Спецпроєкт Миколи Бабака «Ціна Свободи»

Спецпроєкт Миколи Бабака «Ціна Свободи»

Прапор є одним із основних символів свободи для країни. Під його покровом громадяни країни об’єднуються в єдине ціле — народ, який створює свою державу. Ми — держава Україна! Ми — народ України! Ми — вільна і незалежна нація! Ми пишаємося своїм прапором, дбайливо його оберігаємо, встановлюємо на визначних заходах, використовуємо в усіх сферах