Мереживо нескінченності Марії Голуб

Музейна арт-терапія 26 жовт 2022 р.

/логотерапія мистецтвом/

На виставці картин до Дня художника змушують зупинитися у здивуванні яскраві полотна талановитої  черкаської  художниці Марії Голуб. Марія вивчала живопис, графіку і дизайн в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури (вчителі А. Чебикін, В. Шостя). Відображення свого символіко-інтуїтивного погляду на життя знаходила в картинах Д. Нарбута і І. Марчука. Має музичну освіту і поетичним словом супроводжує свої твори.

Фото зі сторінки Марії Голуб у Facebook

Творчість художниці шанована не лише черкасцями, але й поціновувачами сучасного мистецтва далеко за межами України. Роботи Марії надихають яскравою палітрою фарб, енергійністю та  містять глибинні інтуїції цілого.

Художниці властиве відчуття досконалості форми і кольору, вкорінене в національні традиції образотворення, але з потужною проєкцією у сучасність. Це творчість, яка посилює контакт з підсвідомістю, пробуджує бажання. Вона поєднує нас із собою і навколишнім світом. У дивовижних образах художниця сплітає майже психоделічне мереживо нескінченності. Ритми повторення виконують функцію гармонізації, заспокоєння і медитативного саморозчинення.

У багатьох роботах Марії Голуб присутні архаїчні образи, які зачаровують  естетикою первісної краси буття, магією сакральної геометрії природних форм. У таємничих лісах із прадавнім корінням ми відчуваємо дух пращурів та їх оберегову силу.

Художниця вдається до візуального трактування світу засобами магічного реалізму,  оп-арту, піксель-арту, нано-арту.  У яскравих «неонових» гамах боротьба холодного і гарячого, зеленого і червоного створює  ефект динамічних вібрацій тканини буття.

Картина «Digital-хатина» у творчості художниці є особливою, адже вона подарована мамі, завдяки якій Марія вперше розкрила для себе світ мистецтва. Хатинка і квіти – улюблені образи художниці. У картині закодовано благополуччя української родини через асоціації затишку і спокою щасливого дитинства з його очікуваннями дива і несподіваних відкриттів. Картина має 3D ефект, коли змінюєш кут зору – наче запалюються маленькі іскорки. Якщо відкрити зображення в телефоні і подивитися на відображення екрана в нічному вікні, також можна побачити цей ефект доповненої реальності.

Марія Голуб не боїться експериментувати. Адже, на переконання художниці, через зняття страху нового і невідомого відкривається шлях до свободи творчого мислення та до трансценденції. Роботи Марії хочеться довше розглядати, невпинно торкатися оком,  раз за разом занурюватись у кольорові хвилі, розчинятися у музиці ритмованих форм.  Вони уможливлюють «пригадування» не менш реального світу – в якому ми цілісні і розум нетьмарений, світу інтуїтивного знання про справжнє.

На фото роботи Марії Голуб з виставки до Дня художника у Черкаському художньому музеї:«Digital-хатина», 2021 р. Полотно, акрил, лак, глітер.«Подалірій», 2022 р. Полотно, акрил, лак. Та фото робіт з приватної колекції Марії Голуб:«Родовід», 2022 р. Полотно, акрил, лак.«Цілющі поцілунки», 2022 р. Полотно, акрил, лак.

«Digital-хатина», 2021 р. Полотно, акрил, лак, глітер.
«Подалірій», 2022 р. Полотно, акрил, лак.
«Родовід», 2022 р. Полотно, акрил, лак. З приватної колекції Марії Голуб.
«Цілющі поцілунки», 2022 р. Полотно, акрил, лак. З приватної колекції Марії Голуб.

Теги

Чудово! Ви підписані!
Чудово! Треба завершити оплату для отримання доступу
З поверненням! Ви авторизувались!.
Ваш обліковий запис активовано! Тепер Ви маєте доступ до всього контенту!