Мереживо нескінченності Марії Голуб

Мереживо нескінченності Марії Голуб

/логотерапія мистецтвом/

На виставці картин до Дня художника змушують зупинитися у здивуванні яскраві полотна талановитої  черкаської  художниці Марії Голуб. Марія вивчала живопис, графіку і дизайн в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури (вчителі А. Чебикін, В. Шостя). Відображення свого символіко-інтуїтивного погляду на життя знаходила в картинах Д. Нарбута і І. Марчука. Має музичну освіту і поетичним словом супроводжує свої твори.

Фото зі сторінки Марії Голуб у Facebook

Творчість художниці шанована не лише черкасцями, але й поціновувачами сучасного мистецтва далеко за межами України. Роботи Марії надихають яскравою палітрою фарб, енергійністю та  містять глибинні інтуїції цілого.

Художниці властиве відчуття досконалості форми і кольору, вкорінене в національні традиції образотворення, але з потужною проєкцією у сучасність. Це творчість, яка посилює контакт з підсвідомістю, пробуджує бажання. Вона поєднує нас із собою і навколишнім світом. У дивовижних образах художниця сплітає майже психоделічне мереживо нескінченності. Ритми повторення виконують функцію гармонізації, заспокоєння і медитативного саморозчинення.

У багатьох роботах Марії Голуб присутні архаїчні образи, які зачаровують  естетикою первісної краси буття, магією сакральної геометрії природних форм. У таємничих лісах із прадавнім корінням ми відчуваємо дух пращурів та їх оберегову силу.

Художниця вдається до візуального трактування світу засобами магічного реалізму,  оп-арту, піксель-арту, нано-арту.  У яскравих «неонових» гамах боротьба холодного і гарячого, зеленого і червоного створює  ефект динамічних вібрацій тканини буття.

Картина «Digital-хатина» у творчості художниці є особливою, адже вона подарована мамі, завдяки якій Марія вперше розкрила для себе світ мистецтва. Хатинка і квіти – улюблені образи художниці. У картині закодовано благополуччя української родини через асоціації затишку і спокою щасливого дитинства з його очікуваннями дива і несподіваних відкриттів. Картина має 3D ефект, коли змінюєш кут зору – наче запалюються маленькі іскорки. Якщо відкрити зображення в телефоні і подивитися на відображення екрана в нічному вікні, також можна побачити цей ефект доповненої реальності.

Марія Голуб не боїться експериментувати. Адже, на переконання художниці, через зняття страху нового і невідомого відкривається шлях до свободи творчого мислення та до трансценденції. Роботи Марії хочеться довше розглядати, невпинно торкатися оком,  раз за разом занурюватись у кольорові хвилі, розчинятися у музиці ритмованих форм.  Вони уможливлюють «пригадування» не менш реального світу – в якому ми цілісні і розум нетьмарений, світу інтуїтивного знання про справжнє.

На фото роботи Марії Голуб з виставки до Дня художника у Черкаському художньому музеї:«Digital-хатина», 2021 р. Полотно, акрил, лак, глітер.«Подалірій», 2022 р. Полотно, акрил, лак. Та фото робіт з приватної колекції Марії Голуб:«Родовід», 2022 р. Полотно, акрил, лак.«Цілющі поцілунки», 2022 р. Полотно, акрил, лак.

«Digital-хатина», 2021 р. Полотно, акрил, лак, глітер.
«Подалірій», 2022 р. Полотно, акрил, лак.
«Родовід», 2022 р. Полотно, акрил, лак. З приватної колекції Марії Голуб.
«Цілющі поцілунки», 2022 р. Полотно, акрил, лак. З приватної колекції Марії Голуб.

Read more

Опитування «Оцінка стану впровадження безбар'єрності у сфері культури»

Опитування «Оцінка стану впровадження безбар'єрності у сфері культури»

Український культурний фонд та Український центр культурних досліджень спільно з Міністерство культури та стратегічних комунікацій України ініціювали загальнонаціональне опитування, присвячене питанням безбар’єрності у сфері культури. Поділіться своїм досвідом, якщо ви регулярно відвідуєте театри, концерти, бібліотеки чи кінотеатри. Це допоможе нам визначити, що варто покращити, аби зробити культурні враження ще

Персональна виставка Олега Базилевича «Фронтові замальовки»

Персональна виставка Олега Базилевича «Фронтові замальовки»

«Ми на своїй, Богом даній землі, яку ми захищаємо і відстоюємо!» Олег Базилевич Черкаський художній музей представляє персональну виставку київського художника, добровольця, старшого лейтенанта, заступника командира батареї 1-го самохідного артилерійського дивізіону 1-ї окремої танкової Сіверської бригади Олега Базилевича. Картини з передової, з епіцентру війни, створені художником, починаючи з березня 2022