І відкритий дитячий міський конкурс «ВОЛЬНАНОВА діти» виставка кращих робіт учасників конкурсу

І відкритий дитячий міський конкурс
«ВОЛЬНАНОВА діти»
виставка кращих робіт учасників конкурсу

До Міжнародного дня захисту дітей, 01 червня о 16.00 у Черкаському обласному художньому музеї презентували виставку кращих робіт учасників І-го відкритого дитячого міського конкурсу «ВОЛЬНАНОВА діти» та урочисте нагородження переможців. Конкурс відбувся за ініціативи Черкаської дитячої художньої школи ім. Данила Нарбута за підтримки Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради.

Конкурс стартував 24 лютого 2023 року, у день річниці початку повномасштабного вторгнення росії. Протягом двох місяців до школи надійшло понад 200 робіт. Усі вони оригінальні за задумом, щирі, переконливі, емоційні. Фахове журі працювало над відбором кращих робіт та визначенням переможців у травні 2023 року. Роботи оцінювалися у чотирьох вікових категоріях: 6-8 років, 9-11 років, 12-14 років, 15-18 років. Рішенням журі обрано 12 переможців та відзначено гран-прі.

Основні завдання конкурсу: створення яскравих художніх образів, візуальних меседжів, мікс-медіа присвячених цінностям української нації, таким як Правда, Свобода і Незалежність;розкриття краси й сили, героїчної мужності захисників України;розкриття глибинного значення архетипних символів української нації в умовах війни;створення візуальних образів своєї малої батьківщини;візуалізація майбутнього розквіту та Відродження України.

Конкурс «ВОЛЬНАНОВА діти» має свою історію, не зважаючи на те, що проводиться вперше. Він став продовженням Міжнародної акції «ВОЛЬНАНОВА», присвяченої героїчному супротиву українського народу та майбутньому розквіту України. Акція стартувала у березні 2022 року за ініціативи Кафедри дизайну ЧДТУ та Черкаського обласного художнього музею і була розрахована на професійних художників та студентську фахову молодь.

На виставці представлено майже сто кращих робіт учасників конкурсу, в тому числі роботи переможців. Виставка триватиме до 18 червня.

Read more

«Венера» Персональна виставка графіки Максима Гладька

«Венера» Персональна виставка графіки Максима Гладька

Черкаський художній музей презентує арт-проєкт заслуженого художника України Максима Гладька — «Венера». Венера — давньоримська богиня любові, краси, бажання, сексу, материнства, весни, садів, процвітання і перемоги. За деякими припущеннями, спочатку Венера була персоніфікацією абстрактного поняття «милості богів». Її образ було запозичено з грецької богині краси і кохання Афродіти. Усім відомий скульптурний образ

Персональна виставка живопису полтавського майстра Вадима Іщенка

Персональна виставка живопису полтавського майстра Вадима Іщенка

Черкаський художній музей презентує виставку майстра з Полтавщини Вадима Іщенка. Митець працює у жанрі малярства та декоративного мистецтва. Натхнення для творчості художник черпає з природи, національного народного побуту та легенд.Народився Вадим Васильович Іщенко у 1970 році в місті Лозова Харківської області. У 1978 році батьки разом з сином переїжджають

Презентація фіджитал-мапи проєкту «MARIUPOL.ME» та виставка-спогад «Мій Маріуполь. Щасливі миті крізь об’єктив»

Презентація фіджитал-мапи проєкту «MARIUPOL.ME» та виставка-спогад «Мій Маріуполь. Щасливі миті крізь об’єктив»

11 квітня у Черкаському художньому музеї відбулась презентація одразу двох проєктів: фіджитал-мапи проєкту «MARIUPOL.ME» та виставки-спогаду «Мій Маріуполь. Щасливі миті крізь об’єктив» та презентація. Мапа «Mariupol.Me» — це сучасне рішення, яке покликане об’єднати ініціативи віртуального світу про Маріуполь на одній платформі та створити комплексний фіджитал-проєкт, який водночас