Дитяча палітра: графіка, живопис, скульптура — звітна виставка Черкаської міської дитячої школи імені Данила Нарбута до Міжнародного дня захисту дітей

Дитяча палітра: графіка, живопис, скульптура  — звітна виставка Черкаської міської дитячої школи імені Данила Нарбута до Міжнародного дня захисту дітей

Черкаський обласний художній музей до Міжнародного дня захисту дітей презентує виставку дитячих робіт учнів Черкаської міської дитячої школи імені Данила Нарбута. Серед представлених робіт графічні і живописні твори, роботи декоративно прикладного мистецтва та скульптурні композиції. На виставці презентовано 123 роботи, створені протягом 2023–2024 років вихованцями школи вікових категорій: від 6 до 18 років.

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей. У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов’язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля й відпочинок та сприяти наданню для цього відповідних можливостей. В Україні цей день відзначається із 1998 року.

Сьогодні перед Україною постають нові виклики у сфері захисту дітей у зв’язку з ескалацією насильства через війну з російським агресором. Маленькі українці змушені стати біженцями у власній країні, багато дітей втратили можливість жити у власному домі, ходити у школу, гратися та відчувати всі барви дитинства.

Кожна дитина має бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого майбутнього. Діти не мають бачити війну. Але, на жаль, вже побачили її в тому чи іншому вигляді.

Головне завдання батьків та кожного з нас — подорожувати життям разом із дітьми й допомагати їм розуміти реальність, наскільки це можливо в їхньому віці. Але робити це в такий спосіб, аби діти, розуміючи цю реальність, могли жити далі, бути психічно стійкими, розвиватися й любити.

Після темряви, безумовно буде світло! Нехай маленькі українці зростатимуть під ясним небом та якомога довше залишаються дітьми, веселими і радісними. Нехай кожна дитина буде здорова і оточена турботою близьких, а кожен новий день — добрим, світлим та обов’язково мирним!

Ось головне завдання цієї дитячої виставки, сповненої позитивних емоцій, яскравих кольорів, щирих образів. Діти малюють любов, добро, турботу, виражену у портретах котиків та собак, їжачків і пташок. Вони безпосередньо відчувають світ навколо. Захоплюються декоративними національними символами, мальовничими краєвидами, величними героями.

Прикметно, що в такий складний час, діти залишаються дітьми: небайдужими, вразливими, щирими. Сьогодні своїми роботами вони творять новий світ, в чому їм допомагають викладачі Школи.

Read more

Майстерклас від Сергія Герасименка «Іконописні образи в техніці монотипія»

Майстерклас від Сергія Герасименка «Іконописні образи в техніці монотипія»

У Черкаському художньому музеї відбувся авторський майстерклас від Сергія Герасименка «Іконописні образи в техніці монотипія». Учасники мали змогу зануритися у світ сакрального мистецтва, опанувати особливості старовинної техніки та створити власні іконописні образи. Дякуємо всім, хто долучився до творчого процесу!

Здур Бобіч (Володимир Бабченко) «Ядерне тремтіння»

Здур Бобіч (Володимир Бабченко) «Ядерне тремтіння»

Черкаський художній музей презентує персональну виставку сучасного черкаського художника-графіка, концептуаліста Здура Бобіча (Володимира Бабченка) «Ядерне тремтіння». Творчий проєкт «Ядерне тремтіння» — це знеособлення людини і спотворена естетика, які мають перегук із футуризмом та водночас актуальні і у наш час. Також проєкт має подвійність сприйняття. «Ядерне тремтіння» — великі, сильні, базові, первісні відчуття