ДИНАСТІЯ. ТРИ ЕПОХИ МИСТЕЦТВА – виставка родини Сірих

ДИНАСТІЯ. ТРИ ЕПОХИ МИСТЕЦТВА – виставка родини Сірих

Незалежність нашої країни виявляє себе у державному, територіальному, суспільному та культурному вимірі, де одну з головних ролей відіграє мистецтво, яке впливає на становлення та самоідентифікацію народу.

24 серпня до 31-ого ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ Черкаський художній музей презентував творчу виставку династії художників: яка починається з батька – Валентина Сірого, продовжується в дітях –  донці Оксані та синові Максимові, знаходить своє продовження – у внукові Романі Сірому (син Максима).

Валентин Сірий (1937-2021 рр.)

Заслужений художник України. Народився 12 грудня 1937 р. в селі Золотоношка Черкаської області. У 1968 році закінчив Київський художній інститут. Художник від Бога, все життя працював на творчій ниві, дивував світ оригінальними творами в різних напрямках образотворчого мистецтва. Це і кераміка, і плакат, і живопис, скульптура, архітектура та монументальний розпис.

Виставки, як обласні, так і республіканські, говорять про потужний творчий потенціал майстра. Коли переглядаєш його робочі альбоми, дивуєшся плодовитості художника та довершеності його ідей – їх вже з альбому можна брати до виконання.

Валентин Сірий – це постійний пошук істини. А «копав» він глибоко і фундаментально, тому і виходять із-під його пензля чи олівця такі глибоко філософські твори, часом незбагненні для пересічної людини.Його роботи – це філософія, історія, безмірна любов до своєї землі та свого народу. Таким він і залишиться в нашій пам’яті – людина і митець з великої літери.

Оксана Сіра (1966 р.н.) – талановита й самобутня творча особистість. Вона належить до тих митців, чия молодість виявляється у невтомній працездатності, а зрілість – у власному погляді на життя.

Віднайти коріння роду, припасти до джерел його філософії та естетичної свідомості – пріоритетні напрямки живопису Оксани Сірої. Модель живопису художниці світиться яскравою індивідуальністю з оригінальним акцентом. Потужний генетичний зв’язок зі своїм етносом сформував творчий стиль Оксани Сірої – стилізація, наближення до іконописного узагальнення. У її творах проявляється фольклорно-язичницька традиція, а інколи  навіть простежуються ознаки «монументалізації» художнього мислення. Українська ментальність – формула самобутності Оксани Сірої. Її творчість є виявом «фактору» генетичної природи традицій та інновацій.

Максим Сірий (1970 р.н.)  – самобутній талановитий митець, який належить до непересічних особистостей сьогодення. Він є автором унікальних мозаїчних творів, що вважаються найбільш значущим і зрілим доробком творчості майстра. Вони виконані з черепків різних історичних епох нашої України.

Також з-під  пензля Максима Сірого акварельна майстерність злетіла до небесних висот. Його акварельні роботи прикрашають всеукраїнські вернісажі: офіси, музеї та оселі пересічних громадян.

Творчий доробок митця складає значну кількість дизайну інтер’єрів, які можна охарактеризувати так: стильні, неперевершені, особливі. Характерними ознаками творчості митця є композиційна довершеність, національний колорит, поєднаний з індивідуальним баченням майстра.

Роман Сірий (1997 р.н.) – молодий дизайнер, скульптор. Його творчість має цілісний характер і є уособленням продовження інтерпретації українських язичницьких мотивів. Зміна епохи зумовила інше бачення та розуміння світу, яке поєднується з внутрішнім переосмисленням буття. Художник володіє унікальним баченням світу. Його скульптурні візії є квінтесенцією мистецьких пошуків монументалізму Валентина Сірого (діда), іконічності Оксани Сірої (тітки), віртуозної народної елегантності Максима Сірого (батька), проявленої у знаковій сутності українського мистецтва.

Виставка діє до 25 вересня 2022 року.

Read more

Виставка «Світоч Духу: Андрей Шептицький» спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету

Виставка «Світоч Духу: Андрей Шептицький» спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету

Черкаський музей спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету презентує унікальну виставку про життєпис Митрополита Андрея Шептицького. Значення його постаті виходить далеко за межі соціально-історичного контексту Європи початку XX століття та локального — історії заходу України. Його ідеї, як захисника українського народу в часи Світових воєн, в останнє десятиліття активно

Виставка сучасної народної картини черкаської художниці-аматорки Марії Завалко «Барви рідного краю»

Виставка сучасної народної картини черкаської художниці-аматорки Марії Завалко «Барви рідного краю»

Черкаський художній музей презентує персональну виставку сучасної народної картини черкаської художниці аматорки Марії Завалко. Марія Завалко народилася 17 листопада1953 року на Кіровоградщині, згодом родина переїхала до Черкас. Її професійна діяльність не була пов’язана із творчістю. Закінчила Одеський гідрометеорологічний інститут (нині інститут екології). Працювала в одеському «Бюро погоди», а також