ДИНАСТІЯ. ТРИ ЕПОХИ МИСТЕЦТВА – виставка родини Сірих

ДИНАСТІЯ. ТРИ ЕПОХИ МИСТЕЦТВА – виставка родини Сірих

Незалежність нашої країни виявляє себе у державному, територіальному, суспільному та культурному вимірі, де одну з головних ролей відіграє мистецтво, яке впливає на становлення та самоідентифікацію народу.

24 серпня до 31-ого ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ Черкаський художній музей презентував творчу виставку династії художників: яка починається з батька – Валентина Сірого, продовжується в дітях –  донці Оксані та синові Максимові, знаходить своє продовження – у внукові Романі Сірому (син Максима).

Валентин Сірий (1937-2021 рр.)

Заслужений художник України. Народився 12 грудня 1937 р. в селі Золотоношка Черкаської області. У 1968 році закінчив Київський художній інститут. Художник від Бога, все життя працював на творчій ниві, дивував світ оригінальними творами в різних напрямках образотворчого мистецтва. Це і кераміка, і плакат, і живопис, скульптура, архітектура та монументальний розпис.

Виставки, як обласні, так і республіканські, говорять про потужний творчий потенціал майстра. Коли переглядаєш його робочі альбоми, дивуєшся плодовитості художника та довершеності його ідей – їх вже з альбому можна брати до виконання.

Валентин Сірий – це постійний пошук істини. А «копав» він глибоко і фундаментально, тому і виходять із-під його пензля чи олівця такі глибоко філософські твори, часом незбагненні для пересічної людини.Його роботи – це філософія, історія, безмірна любов до своєї землі та свого народу. Таким він і залишиться в нашій пам’яті – людина і митець з великої літери.

Оксана Сіра (1966 р.н.) – талановита й самобутня творча особистість. Вона належить до тих митців, чия молодість виявляється у невтомній працездатності, а зрілість – у власному погляді на життя.

Віднайти коріння роду, припасти до джерел його філософії та естетичної свідомості – пріоритетні напрямки живопису Оксани Сірої. Модель живопису художниці світиться яскравою індивідуальністю з оригінальним акцентом. Потужний генетичний зв’язок зі своїм етносом сформував творчий стиль Оксани Сірої – стилізація, наближення до іконописного узагальнення. У її творах проявляється фольклорно-язичницька традиція, а інколи  навіть простежуються ознаки «монументалізації» художнього мислення. Українська ментальність – формула самобутності Оксани Сірої. Її творчість є виявом «фактору» генетичної природи традицій та інновацій.

Максим Сірий (1970 р.н.)  – самобутній талановитий митець, який належить до непересічних особистостей сьогодення. Він є автором унікальних мозаїчних творів, що вважаються найбільш значущим і зрілим доробком творчості майстра. Вони виконані з черепків різних історичних епох нашої України.

Також з-під  пензля Максима Сірого акварельна майстерність злетіла до небесних висот. Його акварельні роботи прикрашають всеукраїнські вернісажі: офіси, музеї та оселі пересічних громадян.

Творчий доробок митця складає значну кількість дизайну інтер’єрів, які можна охарактеризувати так: стильні, неперевершені, особливі. Характерними ознаками творчості митця є композиційна довершеність, національний колорит, поєднаний з індивідуальним баченням майстра.

Роман Сірий (1997 р.н.) – молодий дизайнер, скульптор. Його творчість має цілісний характер і є уособленням продовження інтерпретації українських язичницьких мотивів. Зміна епохи зумовила інше бачення та розуміння світу, яке поєднується з внутрішнім переосмисленням буття. Художник володіє унікальним баченням світу. Його скульптурні візії є квінтесенцією мистецьких пошуків монументалізму Валентина Сірого (діда), іконічності Оксани Сірої (тітки), віртуозної народної елегантності Максима Сірого (батька), проявленої у знаковій сутності українського мистецтва.

Виставка діє до 25 вересня 2022 року.

Read more

«Венера» Персональна виставка графіки Максима Гладька

«Венера» Персональна виставка графіки Максима Гладька

Черкаський художній музей презентує арт-проєкт заслуженого художника України Максима Гладька — «Венера». Венера — давньоримська богиня любові, краси, бажання, сексу, материнства, весни, садів, процвітання і перемоги. За деякими припущеннями, спочатку Венера була персоніфікацією абстрактного поняття «милості богів». Її образ було запозичено з грецької богині краси і кохання Афродіти. Усім відомий скульптурний образ

Персональна виставка живопису полтавського майстра Вадима Іщенка

Персональна виставка живопису полтавського майстра Вадима Іщенка

Черкаський художній музей презентує виставку майстра з Полтавщини Вадима Іщенка. Митець працює у жанрі малярства та декоративного мистецтва. Натхнення для творчості художник черпає з природи, національного народного побуту та легенд.Народився Вадим Васильович Іщенко у 1970 році в місті Лозова Харківської області. У 1978 році батьки разом з сином переїжджають

Презентація фіджитал-мапи проєкту «MARIUPOL.ME» та виставка-спогад «Мій Маріуполь. Щасливі миті крізь об’єктив»

Презентація фіджитал-мапи проєкту «MARIUPOL.ME» та виставка-спогад «Мій Маріуполь. Щасливі миті крізь об’єктив»

11 квітня у Черкаському художньому музеї відбулась презентація одразу двох проєктів: фіджитал-мапи проєкту «MARIUPOL.ME» та виставки-спогаду «Мій Маріуполь. Щасливі миті крізь об’єктив» та презентація. Мапа «Mariupol.Me» — це сучасне рішення, яке покликане об’єднати ініціативи віртуального світу про Маріуполь на одній платформі та створити комплексний фіджитал-проєкт, який водночас