Благодійна виставка черкаського художника Павла Солощенка

Благодійна виставка черкаського художника Павла Солощенка

Презентація картин Солощенка Павла Миколайовича в Черкаському обласному художньому музеї це – завжди подія. Павло Солощенко – майстер пейзажної лірики, натюрморту і портрету, автор унікального незримого діалогу з глядачем. Його роботи знають не лише в Україні, але й у світі: США, Канаді, Ізраїлі, Австралії та інших країнах. Кожна виставка розкриває екзистенційні виміри пошуку сенсу життя, призначення людини, духовних завдань і покликань.


Павло Солощенко народився у 1944 році на Слобожанщині. Він змалку «чув» красу природи, інтенсивно малював та, за словами художника, «здається ні дня не розлучався з олівцем або пензлем». Протягом життя відкривав для себе живописний простір різних куточків України: коли вчився у Львові (Український поліграфічний інститут ім. І. Федорова), коли працював і робив виставки у Сєверодонецьку, Луганську, Чернівцях, Києві, Черкасах, коли подорожував.


Автора цікавить образотворення, яке дає можливість виражати глибокі філософські ідеї і водночас виступати терапією Духу. Константою багаторічного пошуку методу, стилю, напряму став саме реалізм. Адже для Павла Солощенка реалізм – це не копіювання природи. Любов до природи – спосіб життя Павла Солощенка. Вочевидь, автор цих картин знає природу зсередини: з вигинів бурхливих річок (коли сплавлявся разом з дружиною на байдарках), з коливань ландшафтних контурів безкрайніх українських степів, з ніш розлогих крон величних дерев тощо.


Художник пропонує побачити сакральне у первозданності природних форм. Пропонує шукати Божу істину, християнські цінності не в абстракції та її прозорих ієрархічних формах, що тяжіють до невидимого, а в звичайній природі, її красі і гармонії, у яку часом уплетено біблійні сюжети або сюжети повсякдення. При цьому природа є домінантою, вічною, містить в собі усе божественне і досконале, усі питання і усі відповіді.  Отже, маємо нагоду побачити роботи Павла Солощенка вже на 4-й персональній виставці у Черкаському обласному художньому музеї.


Експозиція цьогорічної виставки нараховує 59 робіт. Автор працює переважно в техніці живопису (акварель, олія, гуаш) і графіки (олівець, туш, перо). Особливість цієї виставки в тому, що на ній представлено переважно роботи у техніці акварелі. Їх виконано у діапазоні 2000-х років, проте загальна її емоційна спрямованість обумовлені творами саме 2022 року, які послужили лейтмотивом для загального авторського концепту виставки.
Павло Миколайович Солощенко не лише творець-художник, він розкриває власний досвід пошуку Істини і спонукає глядача замислитись над тим, що є Життя, що є Творчість, що є Бог. Релігійний екзистенціалізм художника протягом життя оформлюється у поняттях «воскресіння», «пошук», «відкриття», у творчому і життєвому кредо: «Шукайте пильно того, що Господеві подобається!»


Виставка діє до 28 серпня 2022 року.


Роботи продаються!

Кошти з продажу картин художник передає на підтримку ЗСУ.

Read more

Ювілейна персональна виставка Миколи Маценка  «Прикладна культурологія»

Ювілейна персональна виставка Миколи Маценка «Прикладна культурологія»

24 червня Черкаський обласний художній музей презентував ювілейну персональну виставку Миколи Маценка — «Прикладна культурологія». Це, певною мірою, ретроспективна виставка, утворена із двох перманентних авторських серій, дотичних до культурологічного дискурсу із перспективи української ідентичності: «Неофольк» та Геральдична серія. Якщо у роботах серії «Неофольк» (своєрідні візуальні коломийки) образно повторюється впізнаваний орнаментальний мотив,

Виставка «Світоч Духу: Андрей Шептицький» спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету

Виставка «Світоч Духу: Андрей Шептицький» спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету

Черкаський музей спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету презентує унікальну виставку про життєпис Митрополита Андрея Шептицького. Значення його постаті виходить далеко за межі соціально-історичного контексту Європи початку XX століття та локального — історії заходу України. Його ідеї, як захисника українського народу в часи Світових воєн, в останнє десятиліття активно

Виставка сучасної народної картини черкаської художниці-аматорки Марії Завалко «Барви рідного краю»

Виставка сучасної народної картини черкаської художниці-аматорки Марії Завалко «Барви рідного краю»

Черкаський художній музей презентує персональну виставку сучасної народної картини черкаської художниці аматорки Марії Завалко. Марія Завалко народилася 17 листопада1953 року на Кіровоградщині, згодом родина переїхала до Черкас. Її професійна діяльність не була пов’язана із творчістю. Закінчила Одеський гідрометеорологічний інститут (нині інститут екології). Працювала в одеському «Бюро погоди», а також