АТО-ООС очима сучасних митців

Черкаський художній музей презентує виставку «АТО-ООС очима сучасних митців», на якій представлені твори харківських митців – членів міського осередку Національної спілки художників України.

До експозиції виставки увійшло 38 творів живопису та скульптури, що присвячені темі збройного протистояння на Сході України. Твори, представлені на виставці, демонструють можливості традиційної образотворчої мови у намаганні висловити національну ідею, передати узагальнений та конкретизований образ захисника Вітчизни, повʼязати цей образ з питаннями національної ідентичності українців. Ба більше, виставкою загострюються самі можливості образної мови у передачі складних соціокультурних питань і особливо мотивів подвигу, жертовності, деміфологізованої героїки, патріотизму.

Митцям вдалося поєднати у своїх роботах реальність факту війни, передати гостроту збройного конфлікту, конкретність його композиційного й образного втілення з ліризмом і людяністю поетичної образотворчої мови. З словами художників, деякі роботи вони писали з натури, деякі – за світлинами своїх героїв.

Виставка діє до 29 грудня 2021 р.