23 серпня – День Державного Прапора України

23 серпня – День Державного Прапора України

Державний Прапор України є втіленням національної єдності, честі й гідності українців, традицій державотворення, історії та сьогодення. Під рідним прапором український народ утвердив віковічну мрію про державність, соборність і самостійність.

Український Державний Прапор – стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору, які мають щонайменше тисячолітню історію і сягають часів Київської Русі та Галицько-Волинського князівства. Історія України розповідає, що національний символ не завжди був синьо-жовтим, він кілька разів змінював своє забарвлення в залежності від періоду в часі та регіону держави. Документально підтверджено, що 1918 року гетьман Скоропадський затвердив верхню синю смугу й жовту нижню на офіційному рівні.

Впродовж історичних звершень прапор ставав символом боротьби за національні й соціальні права українського народу. Серце кожного українця завмирає при підйомі національного прапора. У ньому втілені віковічні прагнення до миру, краса та багатство рідної землі.

Державний герб, прапор та гімн – це фундаментальні символи держави.

За право мати свою державу сотні років тому мільйони українців віддавали свої життя.

Під нашим стягом ми перемагаємо і сьогодні. Ми пишаємось, що ми – українці.

Слава українському прапору! Слава Україні! Слава нашим героям!

На фото попурі з роботами учасників міжнародної мистецької акції «ВОЛЬНАНОВА»

Read more

Мистецький проєкт «Святі воїни» Софії Атлантової, Олександра Клименка та Германа Клименка

Мистецький проєкт «Святі воїни» Софії Атлантової, Олександра Клименка та Германа Клименка

26 липня о 15:00 відбулось відкриття мистецького проєкту «Святі воїни», присвяченого мистецьким медитаціям на тему російсько-української війни. Цикл творів написаних в традиційній техніці темперного та олійного живопису на ящиках з-під озброєнь. Виставка присвячена українським героям, що стали на захист нашої Батьківщини, її Незалежності. Подвиг українських героїв освячується і возвеличується.

Виставка сімейних акварелей «Там, де були разом» родини архітекторів Наді і Петра Горпинко

Виставка сімейних акварелей «Там, де були разом» родини архітекторів Наді і Петра Горпинко

Присвячується світлій пам’яті Наді Горпинко 05 липня у Черкаському художньому музеї відбулося відкриття виставки сімейних акварелей родини архітекторів Наді і Петра Горпинко. Альбом сімейних акварелей — емоційні миті, спогади, мандри в минуле.Акварель — захоплення, помічниця, союзниця архітекторів на роботі і в сім’ї.Акварель про сімейні цінності: родина, спогади. Надія