Здур Бобіч (Володимир Бабченко) «Ядерне тремтіння»

Здур Бобіч (Володимир Бабченко) «Ядерне тремтіння»

Черкаський художній музей презентує персональну виставку сучасного черкаського художника-графіка, концептуаліста Здура Бобіча (Володимира Бабченка) «Ядерне тремтіння».

Творчий проєкт «Ядерне тремтіння» — це знеособлення людини і спотворена естетика, які мають перегук із футуризмом та водночас актуальні і у наш час. Також проєкт має подвійність сприйняття. «Ядерне тремтіння» — великі, сильні, базові, первісні відчуття і водночас місце історичному та політичниму контексту. «Тремтіння» перед агресором і його «ядерними лякалками», толерування, стримані дії, стурбованість і занепокоєння впливового світу щодо російсько-української війни.

Для Здура Бобіча притаманне заперечення класичного візуалу. Його творчість глибоко індивідуальна, часто парадоксальна і у певній мірі підсвічує дисонанс та протистояння реальності і бажаної дійсності. Його графіка — це емоція, враження, життєве осмислення і відповідь на особисте буття.

Митець у своїх графічних візіях та сюжетах на папері зазвичай використовує кулькову ручку, кольорові олівці, туш. Досить простими матеріалами Здур Бобіч витворює нагромадження графічних плетив, через які досягає ефекту мерехтіння ліній і плям, динамічності образів. Такі прийоми були притаманні естетитиці модернізму, які автор, можливо, інтуїтивно, а, можливо, свідомо застосовує тривалий час у своїй творчості, пропускаючи крізь призму власного досвіду.

Про автора: народився художник 1970 році. Вивчав та опановував образотворче мистецтво у студіях Яна Марцинкевича, Василя Цимбала, Володимира Нестерова. З 2005 року проводить персональні виставки в Україні. Активно бере участь у всеукраїнських та міжнародних виставках. Роботи Здура Бобіча зберігаються у приватних та музейних колекціях України та Європи.

Виставка діє з 14 березня по 14 квітня 2025 року.

Read more

Ювілейна персональна виставка Миколи Маценка  «Прикладна культурологія»

Ювілейна персональна виставка Миколи Маценка «Прикладна культурологія»

24 червня Черкаський обласний художній музей презентував ювілейну персональну виставку Миколи Маценка — «Прикладна культурологія». Це, певною мірою, ретроспективна виставка, утворена із двох перманентних авторських серій, дотичних до культурологічного дискурсу із перспективи української ідентичності: «Неофольк» та Геральдична серія. Якщо у роботах серії «Неофольк» (своєрідні візуальні коломийки) образно повторюється впізнаваний орнаментальний мотив,

Виставка «Світоч Духу: Андрей Шептицький» спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету

Виставка «Світоч Духу: Андрей Шептицький» спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету

Черкаський музей спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету презентує унікальну виставку про життєпис Митрополита Андрея Шептицького. Значення його постаті виходить далеко за межі соціально-історичного контексту Європи початку XX століття та локального — історії заходу України. Його ідеї, як захисника українського народу в часи Світових воєн, в останнє десятиліття активно

Виставка сучасної народної картини черкаської художниці-аматорки Марії Завалко «Барви рідного краю»

Виставка сучасної народної картини черкаської художниці-аматорки Марії Завалко «Барви рідного краю»

Черкаський художній музей презентує персональну виставку сучасної народної картини черкаської художниці аматорки Марії Завалко. Марія Завалко народилася 17 листопада1953 року на Кіровоградщині, згодом родина переїхала до Черкас. Її професійна діяльність не була пов’язана із творчістю. Закінчила Одеський гідрометеорологічний інститут (нині інститут екології). Працювала в одеському «Бюро погоди», а також