Персональна виставка Володимира Яковця «Ідеальний світ»

Персональна виставка Володимира Яковця «Ідеальний світ»

Персональні виставки черкаського художника Володимира Яковця, як і інші проєкти митця, це завжди подія. Подія яскрава, значуща, унікальна за змістом. Не виняток і цьогорічна персональна виставка «Ідеальний світ», на якій представлено 103 твори живопису. Експозиція займає усі виставкові площі 3 поверху.

Яким постає перед нами ідеальний світ Володимира Яковця? Відповідь на це запитання не є простою та пересічною. Як, власне, і творчість самого художника. Володимир Яковець з його схильністю до творчого експерименту та пошуку нестандартних рішень, не зраджує при цьому власним переконанням. Для нього вкрай важливим є дотримання класичних канонів живопису. На полотнах художника все просвічується і добре промальовано. Він працює з прозорістю і приділяє цьому багато уваги. За словами митця, це те, що відрізняє його від інших художників, котрі накладають фарбу дуже щільно, а потім набирають фактури. Використовує він і тематичну багатошаровість – кубічні і квадратні форми – це посилання на оп-арт, шрифти – посилання на концептуалістів.

Працювати великими серіями – це ще одна характерна риса Володимира Яковця як художника. В експозиції цьогорічної виставки представлено твори таких серій: «Блакитна культура», «Реставрація», «Фрагменти», «Зброя», «Натюрморти», «Гори» та інших. За задумом художника кожний твір – це модуль, що дозволяє одні ті ж самі полотна збирати у різні композиції і таким чином щоразу розкривати нові теми. Та попри яскраво виражене тематичне розмаїття у творчості Володимира Яковця простежується головна лінія як елемент арт-гри – протиставлення потужного класичного мистецтва масовій культурі.

Біографічна довідка:

Володимир Яковець народився 14 жовтня 1960 р. у м. Черкаси. Протягом 1970-1976 рр. займався у художній студії. У 1976 р. вступив до Ужгородського училища прикладного мистецтва, яке закінчив у 1980 р. З 1983 р. працює викладачем у Черкаській дитячій художній школі. З 1994 р. є організатором і куратором молодіжних проектів («Вікторія», «Антракт», «Еротика у мистецтві», «Фрагмент», «Діалоги» та ін.) та пленерів, зокрема «Софіївка-200». У 1999 р. за кращий проєкт отримав звання «Людина року». Володимир Яковець – учасник численних всеукраїнських, всерадянських і міжнародних пленерів. Учасник численних виставок і арт-проєктів в Україні, Польщі, Росії, Бельгії, Норвегії, Швеції, Данії, Іспанії, Італії, Австрії, Німеччині, Канаді і США. Твори художника зберігаються у колекціях Ватикану, Deutsche Bank, в Національному художньому музеї, Дирекції австрійського телебачення (м. Відень), у Посольстві Польщі в Україні (м. Київ), в музеї нонконформістського мистецтва (м. Санкт-Петербург), в Центрі сучасного мистецтва «Совіарт» (м. Київ), у Черкаському художньому музеї.

Виставка діє до 31 січня 2021 року.

Read more

Виставка «Світоч Духу: Андрей Шептицький» спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету

Виставка «Світоч Духу: Андрей Шептицький» спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету

Черкаський музей спільно із командою Центру Шептицького Українського католицького університету презентує унікальну виставку про життєпис Митрополита Андрея Шептицького. Значення його постаті виходить далеко за межі соціально-історичного контексту Європи початку XX століття та локального — історії заходу України. Його ідеї, як захисника українського народу в часи Світових воєн, в останнє десятиліття активно

Виставка сучасної народної картини черкаської художниці-аматорки Марії Завалко «Барви рідного краю»

Виставка сучасної народної картини черкаської художниці-аматорки Марії Завалко «Барви рідного краю»

Черкаський художній музей презентує персональну виставку сучасної народної картини черкаської художниці аматорки Марії Завалко. Марія Завалко народилася 17 листопада1953 року на Кіровоградщині, згодом родина переїхала до Черкас. Її професійна діяльність не була пов’язана із творчістю. Закінчила Одеський гідрометеорологічний інститут (нині інститут екології). Працювала в одеському «Бюро погоди», а також