Персональна виставка Володимира Яковця «Ідеальний світ»

Виставки 2 груд 2021 р.

Персональні виставки черкаського художника Володимира Яковця, як і інші проєкти митця, це завжди подія. Подія яскрава, значуща, унікальна за змістом. Не виняток і цьогорічна персональна виставка «Ідеальний світ», на якій представлено 103 твори живопису. Експозиція займає усі виставкові площі 3 поверху.

Яким постає перед нами ідеальний світ Володимира Яковця? Відповідь на це запитання не є простою та пересічною. Як, власне, і творчість самого художника. Володимир Яковець з його схильністю до творчого експерименту та пошуку нестандартних рішень, не зраджує при цьому власним переконанням. Для нього вкрай важливим є дотримання класичних канонів живопису. На полотнах художника все просвічується і добре промальовано. Він працює з прозорістю і приділяє цьому багато уваги. За словами митця, це те, що відрізняє його від інших художників, котрі накладають фарбу дуже щільно, а потім набирають фактури. Використовує він і тематичну багатошаровість – кубічні і квадратні форми – це посилання на оп-арт, шрифти – посилання на концептуалістів.

Працювати великими серіями – це ще одна характерна риса Володимира Яковця як художника. В експозиції цьогорічної виставки представлено твори таких серій: «Блакитна культура», «Реставрація», «Фрагменти», «Зброя», «Натюрморти», «Гори» та інших. За задумом художника кожний твір – це модуль, що дозволяє одні ті ж самі полотна збирати у різні композиції і таким чином щоразу розкривати нові теми. Та попри яскраво виражене тематичне розмаїття у творчості Володимира Яковця простежується головна лінія як елемент арт-гри – протиставлення потужного класичного мистецтва масовій культурі.

Біографічна довідка:

Володимир Яковець народився 14 жовтня 1960 р. у м. Черкаси. Протягом 1970-1976 рр. займався у художній студії. У 1976 р. вступив до Ужгородського училища прикладного мистецтва, яке закінчив у 1980 р. З 1983 р. працює викладачем у Черкаській дитячій художній школі. З 1994 р. є організатором і куратором молодіжних проектів («Вікторія», «Антракт», «Еротика у мистецтві», «Фрагмент», «Діалоги» та ін.) та пленерів, зокрема «Софіївка-200». У 1999 р. за кращий проєкт отримав звання «Людина року». Володимир Яковець – учасник численних всеукраїнських, всерадянських і міжнародних пленерів. Учасник численних виставок і арт-проєктів в Україні, Польщі, Росії, Бельгії, Норвегії, Швеції, Данії, Іспанії, Італії, Австрії, Німеччині, Канаді і США. Твори художника зберігаються у колекціях Ватикану, Deutsche Bank, в Національному художньому музеї, Дирекції австрійського телебачення (м. Відень), у Посольстві Польщі в Україні (м. Київ), в музеї нонконформістського мистецтва (м. Санкт-Петербург), в Центрі сучасного мистецтва «Совіарт» (м. Київ), у Черкаському художньому музеї.

Виставка діє до 31 січня 2021 року.

Теги

Чудово! Ви підписані!
Чудово! Треба завершити оплату для отримання доступу
З поверненням! Ви авторизувались!.
Ваш обліковий запис активовано! Тепер Ви маєте доступ до всього контенту!