Відкриття виставки «Володимир Крамаренко: Революція свідомості» присвячена пам’яті художника

У Черкаському художньому музеї вперше експонуються картини художника Володимира Михайловича Крамаренка (1942-2020 рр.).

Митець народився в місті Мелітополь Запорізької області. Ще у дитинстві він відчув потяг до мистецтва, захоплювався малюванням та ліпкою. Згодом отримав художню освіту в Московському заочному університеті мистецтв. Після завершення навчання працював художником-оформлювачем, вчителем малювання та креслення.

Втім енергійній натурі Володимира Крамаренка цього було замало. Він продовжив навчатися і здобув професію художника-дизайнера в Академії мистецтв в місті Рига (Латвія). Своє мистецьке бачення світу та потяг до створення прекрасного митець реалізовував під час роботи в Інституті естетики міста Мінськ. Тринадцять років Володимир Крамаренко обіймав посаду головного художника-дизайнера-архітектора з «малих форм» та займався благоустроєм площ, скверів, парків, вулиць та зупинок в столиці Білорусі. У той же період він успішно брав участь у всесоюзних та міжнародних виставках плакатів, був прийнятий до Спілки художників СРСР.

Володимир Михайлович пережив складний період, коли за серію своїх робіт з політичної тематики зазнав утисків з боку радянської влади та силових структур. Його виключили з Академії мистецтв та Спілки художників СРСР, знищили всі неполіткоректні твори. Але це не зламало художника, він продовжив творити.

Переїхавши жити в місто Черкаси, Володимир Крамаренко захопився символізмом та сюрреалізмом. Митець створив нові серії робіт вже проживаючи в Херсоні та працюючи головним художником Херсонського національного технічного університету. У своїх творах митець підіймав глобальні питання: «Хто ми?», «Куди йдемо?», «Таємниці Всесвіту» та ін. Споглядаючи картини Володимира Крамаренка, кожен глядач має можливість замислитися над одвічними темами буття та людського існування.

Виставка діє до 15 липня 2021.