Виставка викладачів, учнів, випускників з нагоди 45-річчя Черкаської дитячої художньої школи імені Данила Нарбута

Виставка викладачів, учнів, випускників з нагоди 45-річчя
Черкаської дитячої художньої школи імені Данила Нарбута

У вересні 2023 року у місті Черкаси важлива подія — Черкаська дитяча художня школа ім. Данила Нарбута відзначає своє 45-річчя!

З цієї нагоди 12 вересня у Черкаському обласному художньому музеї школа відкривала виставку «Викладачі. Учні. Випускники», експозиція якої складає понад 150 робіт. Роботи створені учнями, викладачами та випускниками художньої школи.

Відкрито художню школу з контингентом 60 учнів у 1978 році, спочатку вона була розміщена в приміщенні Черкаської середньої школи №12. Першим директором школи стала Юлія Йосипівна Лісовик, на той час викладали всього 3 викладачів. Далі понад 30 років очолювала художню школу Людмила Борисівна Веселова.

Художня школа поступово розвивалася, набирала своєї популярності. Кожного року кількість охочих навчатися у художній школі збільшується, станом на зараз контингент художньої школи складає 506 дітей. Художня школа має потужний педагогічний колектив з 22 викладачів, серед яких є члени Національної спілки художників України: Яковець Володимир Миколайович, Сосуліна Тетяна Дмитрівна, Недосєко Лев Альбертович! Також серед викладачів є член Національної спілки дизайнерів України — Попова Ірина Іванівна та член Національної спілки фотографів України — Алабіна Анна Олександрівна!

Черкаська дитяча художня школа ім. Данила Нарбута живе активним життям. Бере участь у міських та обласних мистецьких заходах, організовує виставки, проводить конкурси. Учні разом з викладачами стають переможцями міських, обласних, всеукраїнських, міжнародних, конкурсів.

У реаліях сьогодення Черкаська дитяча художня школа імені Данила Нарбута активно займається волонтерством, викладачі та учні беруть участь у благодійних аукціонах на допомогу Збройним Силам України, надсилають свої роботи на підтримку наших воїнів, проводять арт-терапевтичні заходи для внутрішньо-переміщених осіб та військових, що проходять реабілітацію на Черкащині. За 2022–2023 навчальний рік викладачі та учні художньої школи розписали понад 100 тубусів від снарядів та майже 500 гільз. Наймолодшим художникам всього по 6 років. Більшість арт-об’єктів створювалися у співпраці з Громадською організацією «Наш Батальйон».

За 45 років школа випустила 2254 учня. Багато з них пов’язали своє життя з мистецтвом, стали художниками, дизайнерами, архітекторами, мистецтвознавцями, відомими особистостями, що саме зараз створюють історію нашого міста: Ольга Гладун — директор Черкаського обласного художнього музею, кандидат мистецтвознавства; Інна Яковець — завідуюча кафедрою дизайну Черкаського державного технологічного університету, професор; Юлія Чабаненко — засновниця видання «Черкаська майстерня друку»; Ігор Солодовніков, Ольга Курська, Тетяна Черевань і ще багато відомих імен художників. Випускниця, яка отримала Свідоцтво №1 — Бондар Ірина Сергіївна, яка зараз працює завідувачкою відділення архітектури і мистецтв Черкаського художньо-технічного коледжу. Випускники викладають у вищих навчальних закладах, повертаються до художньої школи, але вже у якості викладачів, приводять навчатися своїх дітей та онуків.

Черкаська дитяча художня школа ім. Данила Нарбута є початковою ланкою у набутті знань з образотворчого мистецтва. Далі випускники продовжують своє навчання у мистецьких навчальних закладах міста Черкаси, Києві, Львові та інших містах країни. Тісна співпраця склалася з мистецькими кафедрами міста:відділенням дизайну Черкаського державного бізнес-коледжу, відділенням архітектури і мистецтв Черкаського художньо-технічного коледжу, кафедрою дизайну Черкаського державного технологічного університету, кафедрою образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

А ще дуже активна виставкова діяльність художньої школи, роботи учнів представляють на різних виставкових локаціях — бібліотеках, торговельних центрах, скверах, у Черкаському центрі надання адміністративних послуг, багато проєктів реалізовано разом з Черкаським обласним краєзнавчим музеєм та інших. Давня творча дружба та співпраця склалася з Черкаським обласним художнім музеєм, де мають честь представляти свої роботи учні та викладачі нашого закладу.

Вітаємо усіх з Днем народження Черкаської дитячої художньої школи ім. Данила Нарбута: викладачів, випускників, учнів, батьків! Бажаємо школі процвітання, злагоди та миру на довгі роки!!!

Виставка діє до 05 жовтня 2023 р.