Виставка творів Сергія Адамовича з фондової колекції Черкаського обласного художнього музею, до 100-річчя від дня народження митця

Виставка творів Сергія Адамовича з фондової колекції Черкаського обласного художнього музею, до 100-річчя від дня народження митця

Сергій Адамович – відомий український і латиський художник, заслужений діяч мистецтв УРСР, член Національної спілки художників України. Його ім’я належить до плеяди митців, чиї книжкові ілюстрації кінця 50-х – початку 70-х років ХХ століття привели до розквіту української графіки.

Народився Сергій Тадейович у квітні 1922 року в селищі Рубіжне (тепер у складі міста Лисичанськ) Луганської області, у робітничій сім’ї. Після закінчення школи вступив до Луганського художнього училища. Далі навчався у спеціальній школі при Ленінградській академії мистецтв. Восени 1941 року пішов на фронт, після важкого поранення став інвалідом. Після закінчення війни Сергій Адамович вступив до Київського художнього інституту. Його випускна дипломна робота – живописне полотно «Ранок на Донбасі» – присвячена рідному Луганському краю.

Незабаром після закінчення інституту С. Адамович стає членом Національної спілки художників України, визначивши графічне мистецтво головним напрямом своєї творчості. Працює насамперед у сфері книжкової ілюстрації. Ілюструє твори українських класиків: Тараса Шевченка, Івана Франка, Марко Вовчок, Ольги Кобилянської, Михайла Коцюбинського, Михайла Стельмаха та ін. У графіці майстра відчутний живописний вплив трактування форм (його вчителями були Олексій Шовкуненко і Тетяна Яблонська). Він активно включає у свої графічні роботи колір, декоративні можливості якого підкреслюють та посилюють драматичність сюжету. Працюючи над книжковою ілюстрацією, Адамович, фактично створює цілісний «книжковий організм». Його ілюстрації вважаються прикладом ідеальної співпраці художника з літературою. Адамович не вступає в конфлікт з письменником, не «доповнює», не «поглиблює», не «осучаснює»  авторський текст – але й не «перекладає» його механічно мовою графіки, в кожному випадку знаходить потрібний ключ для розуміння образів і поетики твору.

Роботи художника зберігаються в Національному художньому музеї, в фондах Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтв України, НСХУ, музеях і в приватних колекціях України та за кордоном.

У колекції Черкаського обласного художнього музею зберігається серія ілюстрацій Сергія Адамовича до роману Михайла Стельмаха «Кров людська – не водиця». На фото ілюстрації: «Сільрада», «Свято», «Похорони активіста», «Розподіл», «Комітет бідноти», «Сходини».

Зверніть увагу, як актуально сьогодні сприймається червоний прапор, адже це і є людська кров.

Роботи передані у 1973 році Дирекцією художніх виставок України.

Read more

Персональна виставка Олега Базилевича «Фронтові замальовки»

Персональна виставка Олега Базилевича «Фронтові замальовки»

«Ми на своїй, Богом даній землі, яку ми захищаємо і відстоюємо!» Олег Базилевич Черкаський художній музей представляє персональну виставку київського художника, добровольця, старшого лейтенанта, заступника командира батареї 1-го самохідного артилерійського дивізіону 1-ї окремої танкової Сіверської бригади Олега Базилевича. Картини з передової, з епіцентру війни, створені художником, починаючи з березня 2022

Майстеркласи з писанкарства у Черкаському художньому музеї

Майстеркласи з писанкарства у Черкаському художньому музеї

З 22 березня 2025 р. у Черкаському художньому музеї стартують майстеркласи з писанкарства! Майстеркласи у збірних групах будуть проводитися щосуботи та щонеділі о 10:00 та о 12:00, починаючи з 22 березня. Для організованих груп та класів можливий запис у зручний час з вівторка по п’ятницю з 10: