Виставка робіт Володимира Яковця «Презент» із фондової колекції музею

Виставка робіт Володимира Яковця «Презент» із фондової колекції музею

Виставка Володимира Яковця — завжди яскрава значуща подія у мистецькому житті Черкащини та за її межами. Однак ця особлива — представлено роботи, подаровані художником музею за останні роки.

Володимира Яковця називають одним із яскравих представників «Нової хвилі» в українському мистецтві кінця ХХ століття. Він першим в Україні активно і успішно працював у стріт-арті та ленд-арті. Його творчий досвід сформувався на основі постмодернізму. Звідси — інакомовність, умовність, різноманітні експерименти в царині кольору текстур. Тло його робіт — це ускладнений простір ліній, плям, геометричних фігур. Цікавою особливістю його творів є авторська техніка. Художник відстояв своє право на самовираження — писати на парусині, синтезувати на одному полотні стилі і напрямки, додавати до живопису фотографії, створювати особливий візуальний ефект від направленого світла на полотна.

На виставці представлені роботи із серій «Реставрація», «Фрагменти» та «Антична культура». Так серію «Реставрація» художник розпочав у 2019 році. За основу було взято класичні твори Леонарда Да Вінчі, Рафаеля Санті, Рембрандта ван Рейна, Дієга Веласкеса. Якщо в серії «Реставрація» художник апелює до всесвітньовідомих майстрів, то в «Античному сюжеті» він «цитує» авторів маловідомих. Щодо процесу створення робіт художник розповідає: «Брав портрет, збільшував до великих форматів і потім «псував» картину, вносив усілякі деструкції — геометричні структури, потоки, вони на кшталт розрізані». Таке поєднання класики та сучасності притаманне творчості Володимира Яковця. Саме у серії «Реставрація» художник працює з картинною площиною, то у серії «Фрагменти» (2021 р.) він звертається до об’єму. Тут фрагменти скульптур, з якими ніби «грається» художник, пронизані геометричними текстурами, елементами «оптичного чи концептуального експресіонізму».

Наразі Володимир Яковець в активному творчому пошуці креативних ідей.

Сьогодні музейна колекція налічує 25 творів Володимира Яковця із різних серій: «Знаки та сполохи», «Антики» та «Антична культура» тощо.

Візуальне мистецтво України, в особі його хранителя — Черкаського художнього музею — у захваті!

Виставка експонується в рамках проєкту з нагоди 45-річчя заснування Черкаської дитячої художньої школи імені Данила Нарбута.