Виставка Різдвяна

Черкаський художній музей спільно із Черкаською обласною організацією Національної спілки художників України презентує виставку «Різдвяна» творів образотворчого та декоративного мистецтва.

Це стало вже доброю традицією — кожного року митці Черкащини втілюють у своїх творах бачення і відчуття Різдва. Різдво для наших художників, зрештою як і для кожного з нас — це про щось особливе. Для когось важливо вхопити дух свята та повернутися до традицій, для когось — це бажання насолодитись морозним і сніжним пейзажем. Утім, безумовно, відчутним для кожного є сприйняття цього свята крізь призму війни та сподівання на мирне світле майбутнє.

Різдво одне із найбільших свят християнського світу, адже у цей день ми святкуємо Різдво Христове. Також Різдво, яке уся Україна нещодавно почала відзначати 25 грудня, має більш глибший зміст. Відомо, що наші предки відзначали саме у цей день Різдво Світу, тобто народження Світу, про що йде мова у старадавніх колядках.

Виставка багатогранна. Живописні краєвиди Івана Бондаря, Максима Гладька, Анатолія Куксова, Надії Нікіфорової, Віктора Снісаренка, Володимира Савченка, Віктора Крижановського, Валерія Гренька з першого погляду занурюють у зимову атмосферу. Підкуповують витончена графіка Віктора Зеліка, декоративні сільські пейзажі Надії Лавриненко, спокійна виважена лірична графіка Віктора Афоніна та Максима Сірого. Сучасні втілення різдвяних традицій закладені у графічному триптиху Ірини Нявчук. Виразний святковий настрій створює колористично-насичений диптих Ігоря Солодовнікова. Інтерпретації різдвяних традицій та родинний затишок закладені у текстилі Ольги Мартинової, Тетяни Сосуліної, Лариси Шейх-Афоніної, Наталії Крамної-Таран. Емоційний, холодний, зимовий триптих Олександри Теліженко є важливим акцентом та відлунням війни в Україні. Звертають на себе увагу незвичайний асамбляж Олександра Шепенькова, дизайнерські арт об’єкти Романа Сірого, Людмили Шилимової-Ганзенко, Сергія Шилімова, таємничий «Різдвяний Буг» у фотографії Влада Тимошенка. Зачаровує казковість іграшкової кераміки та декоративного розпису Ольги Бердник-Отнякіної.

Художники з любов’ю дарують глядачам виставку до Різдва, щоб разом створити святковий настрій прийдешнього свята, відчути приємні емоції і з відкритим серцем і світлою душею зустріти його.

Виставка діє до 20 січня 2025 року.