Виставка пам'яті Андрія Курія до 80-річчя від дня народження

Виставка пам'яті Андрія Курія до 80-річчя від дня народження

Черкаський художній музей презентує виставку художника Черкаського академічного театру ляльок Андрія Курія. За ініціативи його дружини та у пам’ять про чоловіка, маємо унікальну можливість побачити образотворчу «кухню» художника лялькового театру. Адже те, що баче глядач на сцені — це довершений результат кропіткої праці, яка залишається за лаштунками і зазвичай до кінця не визнається як самодостатня творчість.

Андрій Курій (10.12.1944–08.03.2016 рр.) родом із села Соболівка Шполянського району Черкаської області. У 1971 році закінчив Одеський театрально-художній фаховий коледж (на той час Одеське театральне художньо-технічне училище), за фахом художник-бутафор. Викладачами майбутнього митця були Т.М. Козлова, О.А. Пілявський та К.К. Стамеров.

За студентських років Андрій Курій працював над меморіальним пам’ятником «Вічний вогонь» Одеських катакомб у селі Нерубайське. Із 1971 по 1974 рр. працював старшим бутафором у Черкаському драматичному театрі імені Т.Г. Шевченка під керівництвом Народного художника України Данила Нарбута. Майстерністю Андрія Курія захоплювалися у професійних колах.

Як художник Андрій Курій створював цілісну картинку майбутніх вистав: оформлення сцени, костюми героїв, вдале та зручне сприйняття для глядача. Він особисто переймався усім процесом сценографії: навіть до підбору тканин.

Ще на початку створення Черкаського театру ляльок Андрія Курія запросили головним художником, де він працював із 1974 по 2004 рр. За період роботи у ляльковому театрі доробок митця складає понад 93 художньо оформлені вистави та понад 200 створених ляльок. Створив сценографію до вистав : «Веселкова казка» Г. Усача, «Мері Поппінс» П. Треверс, «Чарівна лампа Аладіна» Н. Гернет, «Маленький принц» А. де Сент-Екзюпері та ін.

Сценографія — перш за все це робота над ідеєю і перед тим, як побачити цілісно сцену, потрібно пройти етап ескізів. Декорації, костюми, ляльки починаються із ескізу, який сьогодні варто розглядати як завершений художній образ. Андрій Курій філігранний у своїй творчості, уважний до деталей. На виставці експонуються афіші, численні ескізи до дитячих вистав, ескізи ляльок і самі ляльки.

Виставка діє до 10 січня 2025 року.

Read more

Ніч у музеї 2025

Ніч у музеї 2025

17 травня в Черкаському художньому музеї відбулася «Ніч в музеї» за підтримки громадської організації «Культура». В програмі заходу відбулися: - Онлайн-зустріч із Євгенієм Скрипником, засновником організації ГО «Shum.Rave». Він започаткував серію рейв-вечірок у Слов’янську в 2019 році, як відповідь на відсутність нічного культурного життя. Восени 2022 року «Shum.

Персональна виставка Миколи Прокопенка «Шлях до світла»

Персональна виставка Миколи Прокопенка «Шлях до світла»

Черкаський художній музей презентує персональну виставку народного художника України Миколи Прокопенка – «Шлях до світла». Микола Прокопенко — живописець, графік, книжковий ілюстратор, художник декоратор, художник реставратор темперного, олійного та монументального живопису. Активний учасник всеукраїнських, міжнародних виставок, провів понад сто персональних (!). Його творчість добре знають і поціновують на Черкащині, у Кропивницьку і звичайно