Виставка мистецької акції «ВОЛЬНАНОВА»

Виставки 27 лют 2023 р.

Присвячена героїчному супротиву українського народу проти російських окупантів у російсько-українській війні та майбутньому розквіту УкраїниАкція

«ВОЛЬНАНОВА» розпочалась у березні 2022 року і триває досі. Вона дала можливість об’єднати зусилля культурної та освітянської спільноти на інформаційному фронті у боротьбі з російською агресією задля привернення уваги усього цивілізованого світу до проблеми війни та для підтримки високого морального духу українського народу, виконання культурним фронтом своєї професійної місії.

Завданням акції стало: створення яскравих художніх образів, візуальних меседжів, мікс-медіа щодо висвітлення ідеї свободи нації, права на її самоідентифікацію та збереження миру у світі; формування національної ідентичності України; висвітлення проблеми сприйняття трагедії геноциду; увічнення героїзму й жертовності українців; збагачення історичної культурної пам’яті про захисників та загиблих під час російсько-української війни; візуалізація образів майбутнього розквіту та відродження України; формування у молоді активної життєвої позиції, готовності брати участь у суспільному й культурному житті на міжнародному рівні. Метою акції також є підрив інформаційної політики та послаблення моральних сил країни-агресора.

До акції долучились професійні художники, члени Національної спілки художників України, дизайнери та студентська молодь з різних куточків України. Одним з організаторів акції, зокрема, студентської платформи є кафедра дизайну Черкаського державного технологічного університету.

На онлайн платформах Черкаського художнього музею протягом року проходили тематичні онлайн-виставки мистецької акції «ВОЛЬНАНОВА» з метою поширення нового культурного продукту українських митців на міжнародному рівні.

Наразі Черкаський художній музей презентує частину творів мистецької акції «ВОЛЬНАНОВА». Роботи представлені у двох категоріях: АРТ (живопис, анімація, ілюстрація, фотографія, мікс-медіа) і ДИЗАЙН (плакат, моушн-графіка, типографіка, експериментальний дизайн інше). На виставці експонується 82 роздруковані копії мистецьких творів, більшість з яких – дизайнерські плакати. Поряд з роботами подаються історії, концепції від авторів, надані разом з роботами. Також у експозиції представлені копії воєнних замальовок черкаського скульптора, художника-графіка Дмитра Бур’яна, який нині мужньо захищає нашу країну у лавах ЗСУ.

Виставка є рефлексією першого року повномасштабного вторгнення. У творах, представлених на виставці, прослідковується ідейна динаміка творчості на різних етапах війни. Мовою образів транслюється той спектр емоцій та почуттів, які переживали українці за цей рік: від розгубленості, страху і розпачу перших днів до патріотизму сьогодення, віри в близьку Перемогу та гордість за наших воїнів ЗСУ!

ВИСТОЇМО! ПЕРЕМОЖЕМО! ВІДБУДУЄМО!

Теги

Чудово! Ви підписані!
Чудово! Треба завершити оплату для отримання доступу
З поверненням! Ви авторизувались!.
Ваш обліковий запис активовано! Тепер Ви маєте доступ до всього контенту!