Виставка гончарної майстерні «Мальва» — «Оаза щирості»

Виставка гончарної майстерні «Мальва» — «Оаза щирості»

Черкаський обласний художній музей презентує виставку гончарної майстерні «Мальва» під орудою Надії Резніченко. На виставці експонуються твори керівника майстерні та її учнів.

Надія Резніченко — відома українська керамістка, родом із Кіровоградщини. Закінчила Київську республіканську художню середню школу імені Тараса Шевченка та Львівську академію мистецтв. В основі стилістики творів майстрині — народне відчуття комічного, фольклорна образність та мова примітиву. Її творчості притаманне щире захоплення сакральною тематикою, фольклором та народною міфологією, яку вона втілює через скульптуру малих форм, декоративні пласти, тарелі.

Завдяки зусиллям директора Золотоніського центру надання соціальних послуг Неліної Людмили Тіборівни та благодійної організації «Фонд родини Нечитайло» (нині благодійна організація «Вплив») у 2016 році була заснована майстерня «Мальва». Метою майстерні була допомога людям з інвалідністю опанувати певні навички, які важливі для соціальної адаптації, у тому числі для трудового залучення. Через рік після заснування майстерні Надія Резніченко починає працювати тут інспектором із трудової адаптації, а також майстром викладачем для дітей та дорослих з інвалідністю.

Згодом майстерня переростає у значно більше за значенням і атмосферою явище. Тепер це не просто місце для трудової адаптації, а локація для усіх бажаючих опанувати мистецтво кераміки (окрім дітей та дорослих з інвалідністю, майстерню відвідують місцеві школярі).

Оскільки процес створення керамічного виробу несе у собі терапевтичну дію. Робота з глиною залучає і фізичні, і ментальні складові та дозволяє творчо проявляти себе. Тактильний досвід ліплення та формування глини має заспокійливий ефект. Адже у процесі ліплення досягається повна концентрація уваги і відчуття моменту «тут і зараз», що подібне до медитації. Як відомо, глина — це давній глибинний за значенням для українців матеріал: гончарне мистецтво в Україні має багатовікову історію, сакральність, символічність та неповторні регіональні особливості.

Сьогодні золотоніська керамічна майстерня «Мальва» — це місце щирості, рівності, спільності, природнього прояву творчості. Завдяки груповим заняттям з гончарства тут сформувалися довіра до оточення та відчуття спільноти, що надважливо для людей, які потребують соціальної адаптації. Саме атмосферою єдності та щирості просякнуто цю чудову, барвисту, унікальну виставку «Оаза щирості».

Read more

Виставка до Дня Української Державності

Виставка до Дня Української Державності

До Дня Української Державності Черкаський обласний художній музей презентує виставку — графічну серію портретів державотворців України. Їх автор — заслужений художник Максим Гладько. Основу серії склали портрети знакових постатей буремних часів початку ХХ століття: Микола Міхновський, Дмитро Донцов, Михайло Грушевський, Симон Петлюра, Володимир Винниченко, В’ячеслав Липинський, Павло Скоропадський, Нестор Махно, Степан

Виставка до Дня Української Державності «Державотворці України»

Виставка до Дня Української Державності «Державотворці України»

До Дня Української Державності у Черкаському художньому музеї розгорнуто виставку заслуженого художника України Максима Гладька «Державотворці України». Виставка вже експонується і доступна для перегляду відвідувачів до 27 липня 2025 р.

Ювілейна персональна виставка Миколи Маценка  «Прикладна культурологія»

Ювілейна персональна виставка Миколи Маценка «Прикладна культурологія»

24 червня Черкаський обласний художній музей презентував ювілейну персональну виставку Миколи Маценка — «Прикладна культурологія». Це, певною мірою, ретроспективна виставка, утворена із двох перманентних авторських серій, дотичних до культурологічного дискурсу із перспективи української ідентичності: «Неофольк» та Геральдична серія. Якщо у роботах серії «Неофольк» (своєрідні візуальні коломийки) образно повторюється впізнаваний орнаментальний мотив,