Виставка до Дня памʼяті жертв геноциду кримськотатарського народу

Виставки 25 трав 2021 р.

18 травня – особлива дата в історичному календарі України, адже цього дня у 1944 році почалося насильницьке виселення кримськотатарського народу з їхньої історичної батьківщини. За три дні, з 18 по 20 травня, представниками радянської тоталітарної влади до північного Приуралля та республік Середньої Азії було депортовано від 200 до 400 тисяч кримських татар: людей похилого віку, жінок та дітей. Близько 8 тисяч осіб померло, не витримавши нелюдських умов під час дороги на нове місце проживання. А за перші пів року загалом померло 46,2 % депортованих.

Окрім кримськотатарського народу масово вивозили й представників інших національностей: італійців, греків, турків, вірмен, болгар. Усі вони були обвинувачені у зрадництві батьківщині, спільництві з німецько-фашистськими окупантами і іншими антирадянськими елементами. Так тоталітарний сталінський режим позбавив тисячі людей права жити на своїй землі, зберігати власну національну ідентичність.

До Дня памʼяті жертв геноциду кримськотатарського народу Черкаський художній музей представляє виставку творів з фондової колекції. Полотно Володимира Кузнєцова «Татарки в Криму» передає атмосферу довоєнного життя кримських татар. У пейзажах Василя Гуріна, Олександра Євтушка перед нами постає велична краса Кримських краєвидів, мінливість станів природи, тепло сонячного проміння, найменші коливання води, лишаючи дещо незвідане й таємниче.

На фото:
- В. Кузнєцов етюд «Татарки в Криму»;
- В. Гурін «Крим.Кара-Даг»;
- О. Євтушок «Балаклава»;
- О. Євтушок «Літо в Криму».

Теги

Чудово! Ви підписані!
Чудово! Треба завершити оплату для отримання доступу
З поверненням! Ви авторизувались!.
Ваш обліковий запис активовано! Тепер Ви маєте доступ до всього контенту!