«Венера» Персональна виставка графіки Максима Гладька

Виставки 18 квіт 2024 р.

Черкаський художній музей презентує арт-проєкт заслуженого художника України Максима Гладька — «Венера».

Венера — давньоримська богиня любові, краси, бажання, сексу, материнства, весни, садів, процвітання і перемоги. За деякими припущеннями, спочатку Венера була персоніфікацією абстрактного поняття «милості богів». Її образ було запозичено з грецької богині краси і кохання Афродіти. Усім відомий скульптурний образ Венери, що має походження від грецької краси мармурової статуї богині Афродіти — править за ідеал краси жіночого тіла.

Давньогрецьке мистецтво було синтезуючим, скульптори того часу об’єднували у роботі декілька образів, форм, створюючи узагальнений ідеальний образ. Максим Гладько навпаки вирішив розділити його, де кожна жінка може відчути себе невід’ємною частиною зібраного образу.

Як відомо, Венера, яка створена ще до нашої ери, за пропорціями така ж, як форми сучасних жінок. Максим Гладько вирішив дослідити жіночі образи: так з’явилася серія робіт: 12 зображень жіночої статури в образі мармурової статуї — Венери Таврійської.

Ідея проєкту — кожна жінка — богиня краси!Даний проєкт має позитивне і психологічне навантаження, оскільки показує еволюцію уявлень про жіночу красу та тіло в мистецтві, а також підкреслює імператив бодіпозитиву та прийняття різноманітності тіл. Кожна робота становить собою унікальне направлення на тему краси та її відображення у європейській культурі.

Про Автора:

Максим Володимирович ГладькоЗаслужений художник УкраїниЧлен Національної спілки художників УкраїниНародився 18 січня 1963 року у місті Пенза.З 1987-го року живе і працює в Черкасах.Викладач рисунка у Черкаському державному бізнес-коледжі.Відзначений почесним нагрудним знаком Головнокомандувача Збройних Сил України «За сприяння війську».

Роботи зберігаються у музеях Черкаської області, приватних колекціях України та світу.

Теги

Чудово! Ви підписані!
Чудово! Треба завершити оплату для отримання доступу
З поверненням! Ви авторизувались!.
Ваш обліковий запис активовано! Тепер Ви маєте доступ до всього контенту!